Prehra s favoritom MEVZY – Prostějovom 1:3.

(25. 2. 2011)

V poslednom zápase tohtoročnej súťaže MEVZA prehralo naše družstvo s favoritom súťaže po dobrom výkone 1:3. Prostějov prehral v celej súťaži len jeden zápas a s nami stratil len štvrtý set.

Naše družstvo podalo pomerne dobrý výkon a pozitívom bolo najmä víťazstvo v 3 sete.

Slávia UK Ekonomická univerzita – Modřanska Prostějov  1:3 (-18, -11, 18, -10) 73 minút.

Rozhodovali:  Haasová a Kulhanek z rakúska.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová-Mitrengová, Kóšová–Rákošová, Golitková Smataníková a Hinzellerová. V zápase striedali Jelínková a  Herelová.

1.set  sme z naše strany rozohrali dobre . Viedli sme na začiatku  2:1, 4:2, 6:5, 8:7. Veľmi dobre sme útočili (Salanciová, Golitková)  a držali sme so súperom krok Až od stavu 10:10 sa Prostejov začal presadzovať najmä účinným podaním a tvrdým útokom. Postupne viedol 12:10, 11:16, 13:18, 15:20, 17:23 a set vyhrali 25:18. Trval 19 minút. V našom družstve striedala Krišková Mitrengovú (13:18) a Herelová Kóšovú (18:23).

2.set  bol jasne v réžii Prostějova. Naše dievčatá držali pomerne vyrovnaný stav len na začiatku setu (1:1, 2:3, 4:6). Prostějov postupne získaval vyššie vedenie (12:6, 18:7, 22:9 a set vyhral za 17 minút 25:11. Našim dievčatám sa nepodarili zatlačiť súpera podaním, účinne útočiť a blokovať útoky súpera.

Do základu v tomto sete nastúpila Krišková namiesto Mitrengovej a v priebehu setu na nahrávke Smataníkovú vymenila Jelínková (6:14) a v závere setu Mitrengová  Kriškovú (7:20).

3.set  bol z našej strany výborný. Síce súper na začiatku setu viedol 3:1, 6:4, 7:6. Po vyrovnaní na 7:7 sme výborným podaním Kóšovej zatlačili súpera, daril sa nám útok (Salanciová) aj obrana na sieti (Kóšová) a v poli (Hinzellerová). Ďalšou dobrou sériou pri podaní Jelínkovej sme získavali náskok až sedembodový (12:9, 14:10 15:11, 18:12) a tento sme si udržali až do konca setu (20:13, 23:15, 24:18 a setbal premenila Herelová na  25:18. Set trval 21 minút. Set sme hrali bez striedania.

4set: Bol už od začiatku jasne v réžii Prostějova. Nenechal nič na náhodu, hral v základnej zostave a od začiatku sa presadzoval dobrým podaním tvrdým útokom a obranou v poli. Viedol 4:0, 10:1. Nám sa podarilo len  niekoľkými bodmi znížiť jeho náskok (5:14, 7:19, 9:22) a v závere už len pridať jeden bod. Prostejov zvíťazil v sete 25:10 za 16 minút a zápas 3:1. za 73 minút.

Najviac bodujúce hráčky:  Salanciová 13 bodov (11 útok, 1 blok, 1 podanie), Golitková 10 bodov (útok 8, blok 1, podanie 1), Kóšová 8 bodov ( 3 útok, 3 blok, 2 podanie), Krišková 8 bodov (7 útok, 1 blok).

Týmto zápasom skončila pre naše družstvo MEVZA a najbližší zápas hráme až 12.marca štvrťfinále play-off v hale Mladosť.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057294, dnes je: 24. apríl 2024, 01:37]