Víťazstvo v 1.zápase ¼ finále play-off nad Sp.N.Vsou 3:1.

(13. 3. 2011)

V prvom zápase ¼ finálovej série (hrá sa na dve víťazstvá) vyhralo podľa predpokladov naše družstvo.

Začiatok zápasu a celý prvý set však Spišská Nová Ves naše dievčatá dokonale zaskočila. Výsledkom bola síce tesná, ale prehra v prvom sete. V ďalšom priebehu si naše hráčky uvedomili, že je treba hrať s plným nasadením, aby sa nedočkali nepríjemného prekvapenia. Ďalšie sety boli už lepšie a naše družstvo zaznamenalo prvé víťazstvo v tohtoročnej play-off.

Zostava nášho družstva bola pozmenená kvôli nedoliečeniu zranenia liberky Hinzellerovej, ktorú nahradila Mitrengová a do základu na miesto doliečujúcej sa  Golitkovej nastúpila Krišková.

Základná zostava: Salanciová–Hnátová, Kóšová–Rákošová, Krišková, Jelínková a Mitrengová.

Striedali Golitková a Herelová, Hinzellerová

Slávia UK Ekonomická univerzita –  VK Spišská Nová Ves 3:1 (-23, 22, 14, 11).  98 minút

Rozhodcovia: Patúc a Schimpl.

1.set jeho začiatok bol ako zo zlého sna. Tak zle naše družstvo už dlho nezačalo. Od prvého bodu sme prehrávali, lebo naša základná zostava sa nevyrovnala s výbornou a nebojácnou hrou súpera. Veľmi zle sme prihrávali, servovali a naivne útočili. Súperky postupne vyhrávali 1:3, 2:5, 4:8, 4:10. Nepomohli ani naše oddychové časy za stavu 4:10 a 5:13. Stále sme vysoko prehrávali (6:16)  dokonca o 11 bodov 7:18!  Potom však naše družstvo konečne začalo zaberať. Po striedaní (6:14), výborne  hrala Golitková, pridala sa v obrane Salanciová a servis držala Kóšová. Náskok súpera sme od stavu 8:18 začali výrazne znižovať až na rozdiel jedného bodu (11:18, 15:18, 17:19,  18:19). K vyrovnaniu sme mali viac ráz blízko (19:20, 20:21,21:22, 21:23). To sa nám podarilo až za stavu 23:23. Mali sme už jasne na dosah víťazstvo v sete, žiaľ protiútoky Salanciovej a Golitkovej šli tesne mimo ihriska. Set sme nakoniec predsa len prehrali. Trval 27 minút. V sete na krátko striedala v poli Hnátovú Hinzellerová (6:14).

2.set aj v jeho začiatku sme prehrávali 0:1, 1:2, 2:3. Hra bola vyrovnaná do stavu 6:6. Naše družstvo sa však  postupne dostalo do potrebného tempa, začalo hrať s väčším nasadením ako v prvom sete. Najmä výbornými protiútokmi Golitkovej a Kóšovej sme získavali náskok (9:6, 13:7, 16:11, 18:15. Vlastnými chybami na podaní (Rákošová, Jelínková) sme dali šancu súperovo znížiť až na rozdiel jedného bodu (18:17), neskôr 20:19. Koncovku setu sme hrali dôrazne (22:19, 23:20) a za stavu 24:20 sme premenili setbal. Set trval 23 minút. Hrali sme ho bez striedania.

3.set  už bol v znamení zlepšenej hry. Od začiatku súpera sme súpera držali najmä blokmi (Kóšová, Golitková) zlepšili servis (Jelinková, Kóšová) a set sa niesol v duchu našej lepšej hry a výraznejšieho vedenia (3:1, 6:3, 10:5, 15:8). Až do konca setu sme súperky jasne držali pod kontrolou ( 18:8, 22:10 23:13 a set vyhrali za 20 minút 25:14. Aj tento set sme hrali bez striedania.

4.set bol od začiatku v našej réžii. Držali sme súpera pod tlakom účinným útokom (Salanciová, Kóšová a už aj Hnátová. Len zbytočne pokazené podania nás miestami brzdili. Viedli sme set od začiatku až do konca (5:1, 10:5, 16:7, 18:10, 22:10) a vyhrali bez problémov za 19 minút 25:11 a celý zápas 3:1. Za stavu 17 : 9 striedala Herelová na bloku Rákošovú.

Najviac bodujúce hráčky:

Kóšová 16 bodov (útok 9, blok 5, podanie 2), Golitková  15 bodov (útok 12, blok 3), Salanciová 14 bodov (útok 9, blok 3, podanie 2), Hnátová 13 bodov (útok 12, blok 1).

Vo štvrtok o 18.00 nás čaká odveta v Sp. Novej Vsi.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057321, dnes je: 24. apríl 2024, 05:41]