Druhé víťazstvo v semifinále play-off v Pezinku 3:2.

(27. 3. 2011)

Na druhé víťazstvo 1/2 finálovej série  v Pezinku muselo naše družstvo viac bojovať ako v prvom zápase v Bratislave. Napriek jasnému prvému setu sa zápas zlepšeným výkonom Pezinka zdramatizoval a naše dievčatá napriek možnosti vyhrať v štyroch setoch, nakoniec museli zabojovať  a vyhrať v tajbrejku. Do zostavy bola už zaradená aj zranená Salanciová, ktorá však ešte nemohla naplno hrať. Do základnej zostavy – na smeč sa už druhý raz dostala mladá juniorka  Pištěláková.

Základná zostava: Hnátová-Pištěláková, Kóšová–Herelová, Golitková,Jelínková+liberka Hinzellerová. Striedali: Čierna, Mitrengová, Salanciová.

VTC Pezinok - Slávia UK Ekonomická univerzita 2:3 (-11, 19, -17, 25, -11).  117 minút

Rozhodcovia: Bajči a Szász

1.set bol úplne podobný  setom zo zápasu v Bratislave. Začali sme dobre na podaní (Hnátová), dobre blokovali  (Kóšová, Herelová) a daril sa nám protiútok (Pištěláková, Hnátová). Od začiatku až do konca setu sme nepustili súpera ku hre. Viedli sme 5:1, 10:3, 14:5 19:6, 21:7, 23:8, 24:10 a set dohrali za 20 minút 25:11. Hrali sme bez striedania.

2.set začali naše dievčatá opäť dobre. Rýchlo sme sa vedenia 3:0, neskôr 4:1, 8:4 a až do 10:7 sme udržiavali bezpečný náskok. Po zbytočných chybách na podaní, súper začal nepríjemne podávať, naše hráčky začali sme mať nepresný príjem podania a súper vyrovnal 10:10. Od tohto stavu bola hra veľmi vyrovnaná (11:11, 12:12, 13:13). V ďalšej fáze však Pezinčanky získali mierny náskok 15:13, neskôr 17:14 až 20:15. Zvýšeným úsilím sme troma bodmi náskok súpera znížil 20:18. Pezinčanky však obetavou hrou v poli a útokom náskok zvýšili 22:18, 24:19 a set vyhrali 25:19. Set trval 22 minút.  Za stavu 14:15 striedala Pištělákovú na podaní Mitrengová, ktorá sa na sieť vrátila (19:22) a Kóšovú striedala Rákošová (15:20).

3.set  bol už od začiatku vyrovnaný (2:1, 2:2, 4:3, 4:4, 6:6. Potom  nám súper ušiel na dva body (7:9), mi sme vyrovnali pri stave 11:11. Aj v ďalšom priebehu vinou nedôrazného protiútoku a slabých blokov sme prehrávali 11:14. Od tohto stavu sme účinným podaním Golitkovej a Herelovej sťažili útoky Pezinčaniek, dobrým útokom mladej Pištělákovej a Hnátovej sme nielen vyrovnali 14:14, ale sa dostali do vedenia až 19:14.  Záver setu sme mali už v rukách a po vedení 20:16, 24:17 sme set vyhrali za 25 minút 25:17. Zlepšenie našej hre pomohlo aj striedanie na nahrávke od polovice setu, kde Jelínkovú od stavu 10:13 nahradila Čierna.

4.set:  bol dramatický. Od začiatku na nahrávke nastúpila Čierna. Súper sa však znovu rozohral a od začiatku viedol  1:0, 4:3, 7:5. Naše dievčatá  vyrovnali na 7:7 a 8:8. Od tohto stavu sme výborným podaním Herelovej (dala 4 priame body) získali náskok 13:8. Zbytočne pokazeným podaním   a zlým útokom sme si tento náskok nechali zobrať. Súper znížil na 13:11, 14:13 a vyrovnal na 14:14. Od tohto stavu bola hra znovu vyrovnaná (14:15, 16:16, 17:17, 18:18) a nášmu družstvu sa podarilo získať malý náskok  20:18. To nestačilo, súper vyrovnal na 20:20. Prehrávali sme 20:21, vyrovnali 21:21  a získali 2 bodový náskok 23:21, ktorý mal byť rozhodujúci pre víťazstvo v zápase. Našej Mitrengovej, ktorá hrala celý set od stavu 0:3 sa nepodarilo účinným protiútokom získať rozhodujúce body. Súper vyrovnal na 23:23 a viedol 24:23, 25:24. Dobrým útokom sa našim hráčkam setbaly Pezinčaniek odvrátiť, v závere však sme nemali šťastie a súper dobrým útokom a našim chybným príjmom podania sme prakticky vyhratý set prehrali 25:27. Trval 27 minút. Za stavu 24:25 sa do útoku na miesto Mitrengovej vrátila Hnátová. V priebehu setu sa na post nahrávačky vrátila Jelínková (14:14) a na príjem podania v závere setu (23:22) na miesto Pištělákovej nastúpila Salanciová.

5.set:  Rozhodujúci set mali od začiatku v rukách naše hráčky. Síce pokazeným podaním Jelínkovej sme prehrávali 0:1, ale v ďalšom priebehu sme presnou hrou na podaní, príjme podania, v obrane v poli (Hinzellerová, Golitková) a úspešnými protiútokmi (Hnátová, Pištěláková) získavali náskok (4:2, 7:4, 8:6). Po výmene strán  sme si ďalej udržiavali trojbodový náskok 10:7, 11:8 a viedli už 13:8. Koncovka setu patrila jasne našim dievčatám (13:9, 13:10), ktoré za stavu 14:10 premenili hneď prvý mečbal na 15:10 a v zápase zvíťazili 3:2. Set sme hrali bez striedania a trval 15 minút.

Najviac bodujúce hráčky:

Pištěláková 18 bodov (útok 16, blok 1, podanie 1), Hnátová 15 bodov (útok 14, podanie 1), Herelová 13 bodov (útok 5, blok 2, podanie 6), Kóšová 12 bodov (útok 10, blok 2), Golitková  9 bodov (útok 6, blok 2, podanie 1).

V stredu 30.3. o 17. hod. nás čaká 3.zápas semifinálovej série v Bratislave.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057497, dnes je: 25. apríl 2024, 03:11]