Víťazstvo v 3.zápase semifinále play-off Pezinkom 3:1 a postup do finále.

(31. 3. 2011)

Tretí zápas semifinálovej série s Pezinkom nebol jednoduchý. Po nečakane prehranom 1.sete nastal obrat v zápase až v koncovke 2.setu. Zápas z našej strany nebol podľa predstáv pre slabú obranu v poli a množstvo nevynútených chýb na podaní (15) i na sieti. Oceniť treba však vôľu a bojovnosť našich dievčat, ktorá prispela k obratu na urobenie posledného kroku – postup po 19 raz (!)  do finále play-off o majstra SR.

Základná zostava: Hnátová-Pištěláková, Kóšová–Herelová,Golitková,Jelínková+liberka Hinzellerová. Striedali: Salanciová, Mitrengová.

Slávia UK Ekonomická univerzita –  VTC Pezinok 3:1 (-20, 24, 16, 19).  93 minút

Rozhodcovia: Viktoríny-Lisá + Dovičovič.

1.set začiatok bol ešte v náš prospech. Viedli sme 1:0, 4:3, 7:5. Hra sa čoraz viac najmä zásluhou dobrej hry Pezinka a našej veľmi zlej obrany na sieti a v poli čoraz viac vyrovnala. Od stavu 9:9 sa Pezinok ujal vedenia. Riskoval na podaní, tiež v útoku, dobre bránil a jeho postupné vedenie v sete bolo zaslúžené (13:10, 14:11, 16:13, 18:15, 20:16). V závere setu naše družstvo náskok Pezinčaniek znížilo (19:21, 20:22), ale koncovku zvládol lepšie a zaslúžene zvíťazil 25:20. Set trval 22 minút. Za stavu 9:13 vymenila na nahrávke Čierna Jelínkovú a pri 20:23 nastúpila na útok Salanciová na miesto Pištělákovej.

2.set bol veľmi vyrovnaný. Prehrávali sme 0:2, 2:3, 4:5, ale vyrovnali a aj ujali vedenia 7:5. Zdalo sa, že budeme v zlepšenej hre pokračovať. Vinou častých chýb na podaní sme však znovu dali šancu súperovi a zo stavu 7:5 bolo zrazu 7:11!. Aj po našom druhom oddychovom čase súper viedol (15:11,18:13,19:15). Postupne sa však naše hráčky rozohrávali, zlepšili príjem podania a obranu v poli (Hinzellerová, Golitková, Pištěláková). Od stavu 15:19 začalo zaberať konečne naplno celé družstvo. Darili sa nám bloky (Kóšová, Herelová), zlepšili sme obranu v poli a útoky (Pištěláková, Golitková, Kóšová). Náskok súpera sme 4 bodmi za sebou zlikvidovali (19:19). Ujali sme sa aj vedenia 20:19, súper však vyrovnal. Koncovka bola veľmi dramatická. Viedli sme o dva body 22:20, súper vyrovnal. Aj naše vedenie 23:22 a 24:23 súper vyrovnal. Za stavu 24:24 sme po dramatickej koncovke a veľkej bojovnosti získali dva body a ťažký set vyhrali 26:24. Trval 27 minút. Od stavu 7:9 sa vrátila na miesto Čiernej na nahrávku Jelínková  a za stavu 13:18 na miesto nedôraznej Hnátovej nastúpila stále ešte nedoliečená Salanciová.

3.set  bol už v znamení našej prevahy. Od začiatku sme sa ujali vedenia 2:0, 4:2, 7:3, 9:6, 11:8, 13:8.  Náskok 4-5 bodov sme si zásluhou zlepšeného servisu (Kóšová, Pištěláková) a útoku udržiavali prakticky do konca setu. Daril sa nám aj blok aj vychytávanie častých ulievok od súpera a tak priebeh setu bol už jasný (14:9, 17:12, 21:15, 23:15). Set sme ukončili 25:16. Trval 21 minút. V závere setu (24:16) na podanie na miesto Pištělákovej nastúpila Mitrengová, ktorá set ukončila esom.

4.set: Ani v štvrtom sete sa Pezinok nevzdal. Nehral síce tak dobre ako v prvých dvoch setoch, ale stále hrozil dobrým podaním a ulievkami. Viedli sme 1:0, 4:3, 6:4. Súper ešte vyrovnal na 6:6. Od tohto stavu sa naše hráčky sa však už nedali Pezinčankami zaskočiť. V útoku sa čoraz viac rozohrávala Salanciová a výborne hrala Pištěláková. Škoda len zbytočných chýb na podaní, ktoré sa stávali aj v tomto sete (Salanciová, Jelínková Herelová). Od stavu 6:4 sme náskok zvyšovali (8:6, 11:8, 14:10, 15:12). Prišlo však naše zaváhanie a súper vyrovnal 15:15. Druhá polovica setu však opäť patril našim dievčatám. Opäť išli do vedenia, ktoré až do konca setu nestratili. Od stavu 17:16 urobili šnúru piatich bodov na 22:16. Súper ešte znížil 22:17, 24:19, ale to bolo všetko. Našim bodovým útokom sme set aj zápas ukončili 25:19. Set trval 23 minút. Za stavu 16:15 striedala Salanciovú na podaní Mitrengová, ktorá zápas dohrala.

Najviac bodujúce hráčky:

Kóšová 16 bodov (útok 8, blok 4, podanie 4), Golitková  14 bodov (útok 11, blok 1, podanie 2), Pištěláková 13 bodov (útok 11 , blok 1, podanie 1), Herelová 8 bodov (útok 6, blok 1, podanie 1).

Naše družstvo má do 13.apríla v play-off prestávku lebo od 8.4. do 10.4. sa uskutočnia v Poltári a Lučenci Majstrovstvá SR junioriek, kde z družstva žien hrá až šesť hráčok. Prvý finálový zápas sa hrá  13.4. proti Doprastavu v PKO.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056420, dnes je: 20. apríl 2024, 09:56]