Prvé víťazstvo domácej Slávie EU s Mariborom v MEL 2011-12

(3. 10. 2011)

Naše omladené družstvo žien pod vedením novej trénerskej dvojice Hančík M.- Matušov M. získalo v sobotu prvý veľký skalp v MEL 2011-12. Zvíťazilo nad majstrom Slovinska a 3. družstvom minuloročnej MEL Mariborom 3:0.  Víťazstvo bolo zaslúžené lebo až na prvý set duelu, keď naše hráčky viac ráz  chybovali na servise i na príjme podania,  súpera predčili najmä v útoku, podaní a obrane v poli.

Slávie EU BA – KBM Branik Maribor 3:0 (21,18,19). 77 minút.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Rákošová, Smataníková, Krišková a liberka Hinzellerová (striedali: Pištěláková, Svatošová, Herelová, Mitrengová, Golitková).

Rozhodcovia: Mezoffy a Tillmann z Maďarska. Čiaroví: Zakuťanský a Svorenčík.

1.set:

Naše družstvo po krátkom vedení na začiatku setu (5:3) chybnými podaniami nepresným príjmom podania súpera dostal na koňa. Ten to využil a v polovici setu viedol už 12:8. Potom sa však na podanie dostala mladá nahrávačka Smataníková a 11-timi (!) úspešnými podaniami sťažila rozohrávku Mariboru a naraz sme viedli 19:12.  Definitívne iniciatívu prebralo naše družstvo.  V ďalšom priebehu setu tiež úspešne bodovalo a tak dôležitý prvý set získalo naše družstvo za 27 min. 25: 21).

2.set:

V dobrej a efektívnej hre pokračovali naše hráčky aj v tomto sete. Od začiatku sme viedli dvoj až štvorbodovým náskokom (5:3, 14:11, 19:14). Tento set sme s prevahou vyhrali. Darilo sa nám súperky dostať pod tlak najmä útočným  servisom z diaľky (Krišková, Smataníková) a výbornou hrou v obrane v poli (Kuciaková, Salanciová, Hinzellerová).  V útoku sa presadzovala najmä Kuciaková, postupne aj Salanciová a Kóšová stredom siete. Za stavu 22:15 prišlo k dvojitému striedaniu. Do útoku nastúpila mladá Pištěláková za Smataníkovú a nahrávačka Svatošová za Kriškovú. V závere setu prišlo k niektorým našim chybám, vývoj setu to však neovplyvnilo a záverečným bodovým servisom Pištělákovej sme set ukončili 25:18. Trval 24 minút.

3.set:

Aj v tretom sete pokračovali naše hráčky v dobrej hre. Viedli sme od začiatku síce s malým náskokom, ktorý sa však od polovice setu postupne zvyšoval na 19:13 a 21:14. Po malom zaváhaní z našej strany súper znížil na 22:17 a 22:19. V tejto fáze tréneri striedali Mitrengovú na servis za Kuciakovú  (22:17)  a na sieť Golitkovú za Kriškovú(22:19). Záver však vďaku úspešným zákrokom v poli a útokom našich hráčok nenechal nikoho na pochybách, že zápas dotiahneme úspešne do konca. Súper v závere ešte urobil dva body, ale set patril našim dievčatám. Záverečný tvrdý útok Salanciovej znamenal posledný bod a  víťazstvo 25:21. Tretí set trval 26 minút.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 24 b.(Ú:9, Bl:3, Po:3), Salanciová 11 b.(Ú:11), Krišková 11 b.(Ú:5,Bl:3,Po:3), Kóšová 8 b.(Ú:4, Bl:4)

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v sobota 8.10. v Rijeke o 18.00.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057514, dnes je: 25. apríl 2024, 06:33]