Ťažko vybojované víťazstvo s Vukovarom 3:2

(17. 10. 2011)

Naše družstvo s nováčikom súťaže MEL Vukovarom, po prvých dvoch jasne vyhratých setoch poľavilo a víťazstvo nakoniec muselo vybojovať v taj-breku 3:2. Zápas, v ktorom sme hrali bez chorej prvej nahrávačky Smataníkovej (bola povolaná Dominika Čierna z B-družstva, bývalá kapitánka družstva), sme hrali 2 sety dobre, v ďalších dvoch setoch zle, nastal zvrat a zápas museli naše dievčatá vybojovať až v koncovke piateho setu. Víťazstvo našich dievčat bolo však zaslúžené, lebo vyrovnali sa s neúčasťou prvej nahrávačky.

Slávie EU BA – ŽOK Vukovar 3:2 (17,19,-15,-17,12). 108 minút.

Rozhodcovia: Haas a Kulhanek (Rak). Čiaroví: Gerboc a Beliansky.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Svatošová, Pištěláková a liberka Hinzellerová (striedali: Čierna, Rákošová, Krišková, Mitrengová, Golitková).

1.set:

Naše družstvo tento set zvládlo bravúrne. Od začiatku sa presadilo výbornou obranou na sieti, v poli a úspešným útokom. Celý set  bol jasne v réžii našich hráčok, ktoré nedali v tomto sete súperovi žiadnu šancu a vyhrali 25:17, pričom sa Vukovaru podarilo znížiť vysoký rozdiel (17:6,22:9) len v závere setu. Striedali: Čierna, Rákošová, Krišková, Mitrengová. Set trval 24 min.

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom sete. Tento set však na rozdiel od prvého sa na začiatku vyvíjal nepriaznivo pre nás. Po viacerých chybách na príjme podania a podaní sme prehrávali 0:6. Až do stavu 10:12 sme stále prehrávali. Po  sérii pekných zákrokov sme viedli 13:12, vedenie pomaličky zvyšovali, až zvíťazili šesťbodovým rozdielom 25:19. Set trval 24 minút. Hrali sme zo základnou zostavou bez striedania.

3.set:

V treťom sete sa Vukovar dôsledne rozohral. Po našich zbytočných chybách na podaní i na príjme podania, Vukovar prebral iniciatívu a od začiatku až do konca setu viedol. Stále sme čakali, že príde obrat ako v druhom sete, naša hra však stratila v útoku na údernosti najmä vinou nepresnej nahrávky. Hrali sme tažkopádne, jednoducho, bez útoku stredom. Vukovar dobra bránil v poli a výborne servoval. Set sme jasne prehrali za 20 minút 15:22. Striedali: Čierna, Golitková, Mitrengová.

4.set:

Nastúpili sme s dvoma zmenami Pištělákovú na diagonálnom útoku nahradila Golitková a na bloku namiesto Herelovej začala Rákošová. Žiaľ aj v tomto sete hra Vukovaru bola lepšia ako naša. Pokračoval v dobrom podaní, dobrej obrane v poli a nerobil na rozdiel od našich hráčok vlastné chyby. Obraz našej hry bol podobný ako v 3.sete. Nešiel nám útok, zle sme blokovali a slabo podávali. Vukovar viedol celý set (6:3,10:7,13:11,17:12, 23:17) a vyhral 25:17. Set trval 22 minút. Striedali: Čierna, Krišková, Herelová Mitrengová.

5.set:

Rozuzlenie muselo prísť v piatom sete. Do základnej zostavy sme nastúpili s Golitkovou a Herelovou. Začiatok bol veľmi vyrovnaný. Ani jedno družstvo sa nedostalo do výraznejšieho vedenia. Podarilo sa to však Vukovaru, ktorý prvý „otáčal“ a viedol až 9:6. Potom prišla konečne naša chvíľa. Pri podaní Herelovej sme otočili zo 6:9 na 9:9 a neskôr bolo 11:11. Za tohto stavu vďaka dobrej hre v obrane, veľmi dobrého podania Kuciakovej a šťastnej ulievke liberky Hinzellerovej, sme odskočili súperovi na 14:11 a urobili rozhodný krok k víťazstvu. Po pokazenom podaní Kuciakovej sme nevyužili prvý mečbal, druhý však po ukážkovom útoku Kóšovej stredom napokon áno a vyhrali 15:12. Set trval 19 minút. Striedali: Za stavu 6:9 Pišeláková za Svatošovú, Čierna za Golitkovú a za stavu 10:10 sa vrátili.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 16 b.(Ú10,B:5), Kóšová 13 b.(Ú:9,B:3, Pod:1),Kuciaková 12 b.(Ú:10, Po:2).

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v sobota 22.10. v Kamniku o 20.00.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056287, dnes je: 20. apríl 2024, 04:02]