Prehra v Kamniku 3:1

(28. 10. 2011)

22.10. 2011

V Kamniku sa nám v predchádzajúcich sezónach darilo.  Naše družstvo prišlo do Kamniku s odhodlaním vyhrať a odčiniť zbytočnú prehru s týmto družstvom na Slávia Cup. Žiaľ prvý set nám nevyšiel. Od druhého setu sme však hrali s Kamnikom vyrovnaný zápas. Bol dobrej úrovne, pričom Kamnik pred domácim obecenstvom hral ešte lepšie ako na turnaji Slávia Cup (prehrali sme 1:3). V kľúčových momentoch bol údernejší a istejší v útoku. Rozhodujúce momenty boli v 3. a v 4. sete 19:17 pre nás. Žiaľ koncovky nám nevyšli a tak snaha minimálne o tajbrejk vyšla naprázdno.

Calcit Kamnik - Slávia EU BA 3:1 (17,-17, 20, 23).

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Svatošová, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Rákošová, Mitrengová, Krišková, Smataníková).

1.set:

Naše družstvo začalo veľmi zle.  Málo aktívne  v útoku, na podaní. Súper sa rýchlo dostal do vedenia a celý set vysoko viedol. Našim hráčkam nepodarilo dostať do správneho tempa a počas celého setu neodolali tlaku súpera. Kamnik hral veľmi dobre v útoku a obrane v poli. Prehrali sme vysoko 25:15.

2.set:

Do druhého setu sme začali s nahrávačkou Smataníkovou. Od začiatku sme prebrali iniciatívu. Zlepšili sme obranu na sieti, útok a o obranu v poli. Vychádzalo nám aj podanie. Súpera sme zaskočili a otočili priebeh hry. Vyhrávali sme od začiatku pomerne vysoko a set jasne vybojovali tým istým rozdielom 25:17 ako Kamnik v 1.sete.

3.set:

Tretí set bol už vyrovnaný. Nám sa hra darila podobne ako v predchádzajúcom sete. Kamnik však zlepšil hru na sieti a v obrane. Hra bola až do polovici setu vyrovnaná. Naše družstvo potom viedlo 17:15, neskôr 19:17 a zdalo sa, že by mohlo dotiahnúť set do víťazstva. V závere však zlepšil Kamnik servis, naše hráčky zle prihrávali neúčinne  útočili a Kamnik bodoval 7 x za sebou! Z 19:17 bolo naraz 19:24. Nám sa podarilo dať už len jeden bod. Prehrali sme dosť zbytočne 20:25.

4.set:

Priebeh tohto setu bol podobný ako  predchádzajúceho. Obe družstvá hrali vyrovnane. V našom družstve sa v útoku presadzovala najmä Kuciaková a Kóšová. Hinzellerová a Kuciaková hrali dobre v obrane v poli. Stav bol vyrovnaný až do závere setu (20:20). Naše dievčatá sa ujali vedenia 22:21 a mali možnosť získať dôležitý 23. bod. Nepodarilo sa, súper otočil a viedol 23:22 a mal aj mečbal 24:23. Našim hráčkam sa nepodarilo vyrovnať a tak súper získal rozhodujúci 25. bod  a víťazstvo 3:1. Škoda záverov v 3. a 4. sete lebo naše družstvo malo na tajbrejk, čo by znamenalo zisk minimálne jedného bodu do tabuľky MEVZY.

Najviac bodujúce a najúspešnejšie hráčky a (naša štatistika):

Kuciaková 18 b.(Ú:12, B:5, Pod:1), Kóšová 9 b.(Ú:7, B:2).

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v stredu 26.10. s Post Schwechatom o 16.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051969, dnes je: 29. marec 2024, 07:48]