Jasné víťazstvo doma s Linzom 3:0

(4. 11. 2011)

Jasné víťazstvo doma s Linzom 3:0

Po dvoch prehrách v Kamniku a doma so Schwechatom naše družstvo už muselo v MEL bodovať. Stalo sa. Naše hráčky nenechali nič na náhodu a proti nebezpečnému Linzu  hrali sústredene a dobre. Počas celého zápasu, napriek bojovnej hre súperiek,  držali hru v rukách. Darilo sa nám účinne podávať a hrali sme veľmi dobre v obrane v poli. Kvalitný servis, obrana v poli, neskôr i na sieti a protiútok bol základ nášho jasného, ale nie ľahkého víťazstva. Linz ťažil z tradične výbornej a obetavej hry v poli, pričom do družstva túto sezónu získal mimoriadne kvalitnú hráčku - smečiarku Američanku Meyersovú (18 bodov v zápase).

Slávia EU BA – ASko Linz Steg 3:0 (14,19,11). 67 minút.

Rozhodcovia: Szabo a Adler (Maď). Čiaroví: Šafař a Beliansky.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Smataníková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Rákošová, Krišková, Mitrengová, Pištéláková, Svatošová).

1.set:

Naše družstvo začalo výborne. Účinným servisom a protiútokom sme rýchlo získali 5 – 6 bodový náskok, ktorý sme v priebehu setu zvýšili až na 10 bodov (21:11, 22:12) a set v pohode vyhrali za 21 minút 25:14. Daril sa nám útok stredom (Kóšová) a výbore hrala v útoku a na podaní Golitková.

Striedania: Mitrengová na podaní za Kuciakovú (17:8) a dvojstriedanie Svatošová za Golitkovú a Krišková za Smataníkovú (22:13).

2.set:

Nastúpili sme v rovnakej zostave ako v prvom. Začiatok však už nám nevyšiel ako v prvom sete. Hra bola vyrovnaná do stavu 4:4. Potom sme súperovi „odskočili“ a získali mierny náskok (8:6). Dobrou obranou a stále účinným servisom sa dievčatám podarili náskok zvýšiť až v druhej polovici setu na rozhodujúcich 19:13. Súper najmä zásluhou Američanky postupne náskok znížil na rozdiel 4 bodov (22:18). Záver však opäť patril našim dievčatám, Linzu sme dovolili získať už len bod a vyhrali 25:19. Set trval 25 minút. Striedania: Rákošová za Herelovú (19:13) a v závere Mitrengová na podanie za Kuciakovú (22:18), ktoré set aj dohrali.

3.set:

V treťom sete sme sa obávali, či sa dievčatám podarí udržať koncentrácia, dobrá obrana v poli a udržať Američanku. Priebeh setu chvalabohu vyvrátil naše pochybnosti. Začali sme v základnej zostave z prvých dvoch setov. Po vyrovnanom priebehu na začiatku setu (4:3) sme účinne začali servovať,  konečne blokovať Američanku, ktorá po množstve nahrávok už nestačila so silami. Po dobrej obrane na sieti a v poli sme sa už jasne presadzovali protiútokom najmä stredom siete. Získali sme až 10 bodový náskok (18:8). V závere naše hráčky nepustili súperky k účinným akciám, náskok ešte zvýšili (22:9). V koncovke Pištělákovej dvoma podaniami bodovali a jasne vyhrali 25:11. Set trval 21 minút. Striedania: Pištěláková za Kuciakovú (18:8), Rákošová za Kóšovú (22:9) a Mitrengová za Golitkovú (24:12).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kóšová 14 b.(Ú:11,B:3),Salanciová 14 b.(Ú12,B:1,Po:1), Golitková 10 b.(Ú:8,B:1,Po:1).

Budúci víkend má družstvo prestávku kvôli reprezentácii (kvalifikácia na OH) a najbližšie sa stretne v stredu 16.11 v derby s Doprastavom v PKO o 19.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057489, dnes je: 25. apríl 2024, 01:01]