Cenné víťazstvo Slávie EU v prvom vzájomnom zápase MEL 2011-12 nad Doprastavom v PKO 3:2

(18. 11. 2011)

Naše družstvo žien získalo v stredu prvý veľký skalp svojho miestneho rivala v Mel 2011-12 a to na jeho palubovke. Zvíťazilo po päťsetovom boji 3:2 a nadviazalo na posledný víťazný zápas finálovej série o majstra republiky v apríli tohto roku (3:0).  Víťazstvo našich dievčat bolo zaslúžené, lebo hrali koncentrovanejšie, mali lepšiu obranu a útok (41%) ako súperky (38%). Súperky predčili aj na podaní (10 b. ku 2b.).

Doprastav - Slávie EU BA 2:3 (19,-11,-20,20,-7). 109. minút

Základná zostava: Salanciová–Kuciaková, Kóšová-Herelová, Smataníková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Krišková, Pištěláková, Svatošová, Rákošová, Mitrengová).

Rozhodcovia: Juráček a Schimpl. Čiaroví: Šafař a Svorenčík.

1.set:

Začiatok zápasu bol vyrovnaný. Pri prvom technickom tajme sme viedli 8:7, ale Doprastav sa  postupne dostával do vedenia 16:14, neskôr 21:18 a v koncovke náskok ešte zvýšil a vyhral 25:19. Súperky mali lepší príjem podania než naše dievčatá (67% : 41%), ale aj útok (43% : 35%). Vyhrali zaslúžene za 23 minút.

Striedania u nášho družstva: Krišková za Smataníková a Svatošová za Golitkovú (18:22) a Mitrengová na podanie za Salanciovú

2.set:

Tento set však odohrali naše dievčatá parádne. Od začiatku boli lepším družstvom a získali náskok (8:3). Pri druhom technickom tajme zvýšili rozdiel na 8 bodov (16:8), neskôr až 11 bodov (21:9). Set presvedčivo vyhrali 25:11. Naša dobrá hra sa prejavila vo všetkých herných činnostiach. Perfektne sme bránili útoky súpera  v poli, výrazne zlepšili príjem podania (70% ku 48%), útok (44% ku 24%), a boli sme lepší aj na podaní (5 bodov).V útoku sa presadzovala najmä Kuciaková, Salanciová a  Kóšová protiútokom. Výborne takticky hrala Golitková s Hinzellerovou na príjme podania. Set trval 19 minút. Hrali sme bez striedania.

3.set:

Aj v tretom sete pokračovali naše hráčky v dobrej hre. Bol síce o niečo vyrovnanejší, ale naše dievčatá mali hru v rukách počas celého setu. Viedli sme postupne 8:3, 16:12, 21:14. V závere súperky znížilisíce vyrovnanejší, ale Viedli sme od začiatku síce s malým náskokom, ktorý sa však od polovice setu postupne zvyšoval na 19:13 a 21:14. Po našom malom zaváhaní súper znížil na 23:16 a, ale záver patril nášmu družstvo, ktoré vyhralo 25:20 a ujalo sa vedenia v zápase 2:1. Aj v tomto sete malo naše družstvo efektívnejší útok (47% ku 35%) a lepšiu obranu na sieti a v poli. Súper bol lepší na príjme podania (59% ku 47%). Set trval 27 minút.

Striedania: Mitrengová za Kuciakovú (23:16) a Rákošová za Kóšovú (24:17).

4.set:

Hrali sme stále v základnej zostave. Na začiatku sme prehrávali 0:4. Napriek tomu že sme stav postupne vyrovnali súper bol stále pred nami. Vyhrával 8:5 až do stavu 14. Naše dievčatá vyrovnali na 14:14, Doprastav však neskôr  znovu išiel do vedenia my sme znovu vyrovnali 17:17. Potom však Doprastav aj vďaka zbytočným chybám na podaní (Golitková, Kóšová a Pištéláková) i v útoku (Salanciová) išiel do vedenia 20:17, 21:18. Dvoma rýchlymi útokmi Herelovej sme znížili na 20 bodov, ale to bolo všetko. Súper dohral koncovku na 25:20 a vyrovnal stav zápasu na 2:2.

Súperky bolo v tomto sete lepšie v útoku (42% ku našim 32%), na bloku (4 body) a  aj na príjme podania (63% ku 61%). Naše družstvo bolo lepšie len na podaní (2 b. k 1 b.).

Set trval 26 minút. Striedania: Pištěláková za Salanciovú (17:22) a Svatošová za Smataníkovú (19:24)

5.set:

Do rozhodujúceho setu sme nastúpili v základnej zostave. Začiatok sme mali výborný. Prehrávali sme 0:1, ale ujali sme sa vedenia a získali náskok 4:1 a 5:1 najmä zásluhou dobrého podania Kuciakovej, 2 blokmi Kóšovej a protiútoku Golitkovej. Súper však znížil na 5:4 zásluhou Američanky Henson a slabšieho nášho príjmu. Potom znovu prišla naša chvíľa. Bodovali sme útokom Golitkovej. Zásluhou výborného podania Kóšovej (6x na podaní z toho 2 priame body) sme sa presadili dvoma útokmi Herelovej a získali sme náskok 6-tich bodov (11:4), ktorý bol rozhodujúci. Súper síce znížil dvoma bodmi na 11:6 ale záver setu patril opäť  našim hráčkam. Úspešnou ulievkou  Smataníkovej „z prvej“, dobrým podaním Golitkovej, ale aj chybami súpera (Rojková) sme získali prvý mečbal 14:6. Súper ešte znížil na 14:7, ale protiútokom Salanciovej sme druhý mečbal premenili a zápas nad ťažkým súperom ukončili víťazstvom 3:2! Tento rozhodujúci set hrali naše hráčky veľmi koncentrovane s minimom chýb (2) a s veľkou bojovnosťou v poli a to aj pri vykrývaní vlastných smečiarok.

Súpera v tomto rozhodujúcom sete sme predčili najmä v útoku (64% k 43%), na podaní (2 b.:0 b.) a v príjme podania (50% k 43%).

Set trval 14 minút a hrali sme bez striedania.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 19 b.(Ú:17, B:1, Po:1), Salanciová 18 b.(Ú:16, B:1, Po:1), Kóšová 16 b.(Ú:6, B:5, Po:5), Herelová 11 b. (Ú:10, B:1), Golitková 11 b. (Ú:9, Po:2)

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v sobotu 26.11. doma s Vasasom Budapešť o 18.00.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056165, dnes je: 19. apríl 2024, 06:40]