Zaslúžené víťazstvo domácej Slávie EU nad Vasasom 3:1

(28. 11. 2011)

Prvý raz hralo naše družstvo v MEL s Vasasom Budapest. Ich hra nám bola známa čiastočne z niektorých prípravných zápasov v minulosti. Po rozpade nášho dlhoročného partnera BSE Budapešť však prestúpila ich najlepšia hráčka Renata Sándor aj so skúsenou nahrávačkou Nagyovou do tohto družstva. Naši tréneri pred zápasom mali však problém s osvedčenou základnou zostavou, lebo stabilné hráčky Kóšová a Kuciaková po chorobe neboli ešte zdravotne v poriadku. Do základu nenastúpili. Začali sme však dobre, keď počas celého zápasu hrala Golitková a pridala sa k nej aj Salanciová. Dobre hrala Herelová a až na pokazené podania aj Pištěláková. Po dvoch jasne vyhratých setoch sme poľavili v koncentrácii a množstvo nevynútených chýb (servis, útok) nás stálo prehru v 3.sete. V 4.sete však naše dievčatá hrali opäť koncentrovane a jasne zvíťazili nad nebezpečným súperom v štyroch setoch. Víťazstvo nášho družstva bolo zaslúžené lebo aj napriek chybám sme boli lepším družstvom predovšetkým v obrane v poli, a na útoku.

Slávia EU BA – Vasas Budapešť 3:1 (21,18,-20,15). 112 minút.

Rozhodcovia: Kulhanek a Haas (Rak). Čiaroví: Gerboc a Jačanin.

Základná zostava: Salanciová – Pištěláková, Rákošová-Herelová, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Krišková, Mitrengová, Kuciaková, Kóšová a Svatošová).

1.set:

Začali sme veľmi dobre. Po prvom bode Vaasu sme sa však ujali vedenia 4:1, 6:2. Aj po technickom tajme sme si udržiavali 3-4 bodový náskok. Od polovice setu sme vďaka dobrým útokom (Golitková, Salanciová a Pištěláková) sme išli do vyššieho vedenia (19:14, 20:15, 22:17). V závere súper znížil na rozdiel 2 bodov, koncovku však naše dievčatá zvládli a prvý dôležitý set sme vyhrali za 28 minút 25:21. Striedali: Krišková za Smatanovú a Svatošová za Golitková (22:17). Za stavu 23:21 sa vrátili.

2.set:

Aj druhý set sme hrali v tej istej zostave. Podobne ako v prvom išli sme od začiatku do vedenia (4:1, 5:2). Zbytočne pokazený servis, vzápätí aj príjem podania nás stál vyrovnanie na 5:5. Potom však dobrou obranou a protiútokom sme súperovi odskočili na 8:5. Naše viaceré chyby na podaní sme  opravovali dobrým útokom (Salanciová, Golitková) a náskok postupne zvýšili (10:6, 13:9, 16:10). Aj záver setu bol náš. Ubránili sme ich najlepšiu útočníčku Sándor a set dokončili 25:18. Trval 25 minút. Striedania: Krišková za Golitkovú (23:16) a Mitrengová na podanie za Salanciovú (24:16).

3.set:

Základná zostava z dvoch prvých setov sa nemenila. Podobne ako v predchádzajúcich setoch sme na začiatku viedli (4:2, 5:3). Začiatok však ale naznačil, že súper sa nevzdá. Hru aj skóre aj vinou našich chýb vyrovnal (6:6) a postupne išiel do vedenia. Hra sa mu darila najmä v útoku a nerobili chyby na podaní. Udržiavali si náskok dvoch bodov (9:7, 11:9).  Našim dievčatám sa nepodarilo vyrovnať ani pri stave 10:11. Po chybách súper zvýšil náskok na 14:12 až 18:14. Posledná šanca sa nám naskytla keď sme štyrmi bodmi znížili zo 16:21 na 20:21. Po účinnom a tvrdom útoku (spredu i zozadu) budapeštianky Sándor sme však už do konca setu neurobili ani bod a prehrali 20:25. Nepomohlo ani zaradenie Kóšovej  Kuciakovej. Set trval 25 minút. Striedania: Kuciaková za Pištělákovú (10:13), Kóšová za Rákošovú (14:18), Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (20:23).

4.set:

Do tohto setu sme od začiatku nastúpili s Kuciakovou a Kóšovou. Začali sme hrať opäť veľmi koncentrovane. Úvod setu bol vyrovnaný a v znamení predchádzajúcej dobrej hry Vasasu. Po stave 3:3 naše dievčatá však dobrým servisom a protiútokom získali náskok 6:5, 9:6 až 14:7. Vasas síce náš náskok znížil neskôr na rozdiel troch bodov (16:13), ale troma bodmi za sebou sme súperovi znovu odskočili na rozdiel šiestich bodov (19:13).To bol kľúčový moment na neskoršie víťazstvo. V tejto fáze sme výborne bránili nielen v poli, ale aj blokovali (Kuciaková, Golitková) a útok súpera značne otupili. Po stave 19:13 sa dostala na servis Herelová a výbornými piatimi podaniami (získala 3 priame body) zvýšila náš náskok na už nedosiahnuteľný pre súpera 24:19! Súper ešte urobil jeden bod, ale následný ich servis do autu znamenal jasné víťazstvo našich dievčat v tomto sete a zaslúžené celkové víťazstvo 3:1. Set trval 23 minút. Striedania: Krišková na blok namiesto Smataníkovej (22:14) a Svatošová za Golitkovú (25:15).

Najviac bodujúce hráčky (data volley):

Salanciová 24 b.! (Ú:20, B:1, Po:3), Golitková 17b. ( Ú:15, B:2), Herelová 13 b. (Ú:9, B:1, Po:3), Pištěláková 7 b. (Ú:6, B:1).

Najbližší zápas (Challenge Cup) zohrá naše družstvo doma v utorok 29.11. s rumunským majstrom Piatra- Neamt o 16.30 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056234, dnes je: 19. apríl 2024, 21:13]