Slávia zdolala Doprastav 3:1 a získala bronz (MEVZA)

(5. 3. 2012)

Volejbalistky Slávie EU Bratislava získali bronzové medaily v Stredoeurópskej lige 2011/2012. V slovenskom súboji o bronz na záverečnom turnaji Final Four v hale Multiversum vo Schwechate zdolali mestkého rivala Doprastav Bratislava 3:1. Slávia získala medailu druhýkrát v histórii tejto súťaže, predtým sa tešili zo striebra v roku 2006. Doprastav neobhájil bronz z minulého roka. Zlato získal prekvapujúco slovinský Maribor, ktorý vo finále zdolal domáci SVS Post Schwechat 3:0!

finále:
SVS Post Schwechat - Nova KBM Branik Maribor 0:3 (-25, -23, -23)
Zápas trval: 84 minút. Rozhodovali: K. Záhorcová (ČR) a D. Viktoríni-Lisá (SR), 400 divákov.
SVS: Hagglund 4, Simič 13, RADOSOVÁ 8, Engelhardt 7, Cooper 8, Inič 3, libero Kayla (HATINOVÁ 3, Rimser 1, Seidl 0, Ojo 1, Ma Li 0). Trénerka: I. Brandstetter.
Branik: Milosavljevič 6, Blagne 5, Ammerman 15, Potokar 13, Kaučič 6, Hutinski 6, libero Prokovič (Pehnec 0, Kučej 0). Tréner: B. Najdič.

o 3. miesto:
Doprastav Bratislava - Slávia EU Bratislava 1:3 (-17, 19, -13, -15)
Zápas trval: 95 minút. Rozhodovali: Zidaničová (Chorv.), Miklošičová (Slovin.), 100 divákov.
DPS: Jelínková 1, Palgutová 9, T. Crkoňová 1, Drobňáková 0, Rojková 22, Šmitalová 7, libero Valachová (B. Koseková 1, Vargová 0, Hensonová 9). Trénerka: E. Koseková.
Slávia: Smataníková 1, Golitková 11, Herelová 9, E. Salanciová 14, Kuciaková 15, Kóšová 18, libero Hinzellerová (Mitrengová 0, Rákošová 0, Krišková 0, Svatošová 0). Tréner: M. Hančík.

Doprastav nastúpil do zápasu o bronz s dvomi zmenami v zostave, keď v základe hrali Drobňáková a Šmitalová. Doprastaváčky v bielych dresoch začali lepšie a na prvom technickom timeoute viedli 8:5. Slávia sa však zobudila a pri podaní nahrávačky Smataníkovej otočila na 10:8 vo svoj prospech. Slávia výborne blokovala a získala ďalšie dva body. Za stavu 8:12 vymenila trénerka Doprastavu nahrávačky, na ihrisko prišla Barbora Koseková. Na druhom technickom timeoute viedla Slávia 16:10. Doprastav esom Rojkovej znížil na 15:18 a tréner Hančík si zobral time. Slávia však dobre servovala a zvýšila na 21:15 po šikovnej ulievke Salanciovej z doskoku. Následne dala eso Herelová a bolo už 22:15. Slávia vyhrala prvý set 25:17.

V druhom sete nastúpila na bloku Pencová za Crkoňová. Na smeči zostala Hensonová. Slávia viedla v úvode 4:2, lenže Palgutová esom vyrovnala. Pokračovalo sa bod po bode, na prvom technickom timeoute viedla Slávia 8:7 po úspešnom bloku Kóšovej. Slávistky sa do brejku dostali po ese Golitkovej a bolo 11:9. Doprastav však zásluhou Rojkovej vyrovnal na 12:12. Pri servise Hensonovej sa dokonca Doprastav dostal do vedenia 14:12 a nasledoval oddychový čas Slávie. Oba tímy v týchto momentoch predvádzali pekný volejbal, diváci sledovali krásne zákroky v obrane v poli, ale navrch mal Doprastav a Rojková upravila na 16:12. Zverenkyne Evy Kosekovej mali v týchto momentoch navrch a viedli už 20:15 po krásnom útoku stredom Pencovej. Doprastav vyhral druhý set 25:19, keď na jeho konci bol úspešný blok Šmitalovej. Boj o bronz pokračoval.

Úvod tretieho setu vyšiel lepšie Slávii, keď viedla 5:3. Na prvom technickom timeoute bolo už 8:4, keď sa na kolíku presadila Kuciaková. Tá istá hráčka sa potom blysla pekným blokom a bolo už 11:5 pre Sláviu. Po skvelom servise Smataníkovej zaklincovala na sieti Kóšová, následne predviedla ďalší blok Kuciaková a bolo už 15:6. Na druhom technickom timeoute viedla Slávia 16:8. Slávia jednoznačne dominovala a viedla už 22:11! Slávia vyhrala tretí set hladko 25:13.

V treťom sete viedol Doprastav pri servise Pencovej 6:3, ale Slávia rýchlo otočila na 7:6 vo svoj prospech. Na prvom technickom timeoute však viedol Doprastav 8:7. Pokračovala sa ako na hojdačke, 10:8 pre Sláviu, potom Rojková upravila na 11:10 pre Doprastav. Slávia však pritlačila na servise a po Kóšovej bloku viedli hráčky v modrých dresoch 14:12. Na druhom technickom timeoute bolo 16:13 po krásnom bloku Kóšovej. Slávia bola na konci a zvýšila svoj náskok už na 19:13. Na servise stále Kuciaková. Slávia dominovala a po ďalšom bloku výborne hrajúcej Kóšovej bolo už 21:13! Hráčky Doprastavu boli v kŕči a otočili až za stavu 24:13. Slávia nakoniec zásluhou Kóšovej využila tretí mečbal, vyhrala štvrtý set 25:15 a získala bronz.

Eva Koseková, trénerka Doprastavu: "Po včerajšom nevydarenom zápase s Mariborom, keď nás súper hneď v úvode zaskočil výborným servisom, sme sa chceli dnes vyvarovať týchto chýb. Slávia nás však zatlačila podaním, na druhej strane my sme servis kazili. Myslím, že najväčší rozdiel bol v útoku, kde sme urobili neuveriteľné množstvo chýb a Slávia bola lepšia aj na bloku. Keď nezložíme loptu, tak jednoducho nemôžeme vyhrať. Nastúpili sme v pozmenenej zostave oproti včerajšku, ale potom sme to museli vrátiť späť. Hráčkam sme prízvukovali nech zabudnú na včerajší zápas, že sa začína od nuly a musia do toho zápasu dať všetko. V sobotu sa začína play-off, sme trochu v útlme, ale verím, že sa dáme dokopy."

Martin Hančík, tréner Slávie EU: "Pre nás je veľmi dôležité, že sme vyhrali, pretože sme mali sériu prehier, ktorá bola spôsobená aj zraneniami. Som rád, že aj hráčky, ktoré boli po zranení ako Kuciaková a hlavne Golitková dokázali ísť cez bolesť a zvládli to. Dôležité bolo, že sme zlepšili servis a Doprastav nám neutiekol na začiatku tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Dievčatá si nechceli nechať ujsť šancu zdolať Doprastav, bojovali a za výkon im chcem poďakovať. Zo zisku bronzu sa veľmi tešíme a verím, že si nájdeme čas aj na oslavu. Pred play-off nás toto víťazstvo vzpruží a vleje nám sebadôveru."

Miroslava Kuciaková, smečiarka Slávie EU: "Odhliadnuc od prehratého setu, kedy sme poľavili vo všetkých činnostiach, tak myslím, že dnes nám výborne vychádzala obrana a útok a podali sme dobrý kolektívny výkon. Po zranení som to nemala jednoduché, ale v takýchto zápasoch necítite bolesť a povznesiete sa nad to. Túto výhru sme potrebovali ako soľ, pretože od októbra, novembra hráme v pozliepanej zostave. Verím, že stihneme aj nejakú malú oslavu."

Zdroj: Filip Hudec, SVF, Schwechat

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1055655, dnes je: 16. apríl 2024, 13:16]