Prehra v PKO v 1.finále o majstra s Doprastavom 1:3

(21. 4. 2012)

Prehra v PKO v 1.finále o majstra s Doprastavom 1:3.

18.04.2012

V prvom finálovom zápase play-off o majstra  naše dievčatá nedokázali poraziť súpera na jeho palubovke. Zápas náročný  nášmu družstvu nevyšiel podľa predstáv. Prehrali so súperkami, keď po prvom zle hranom sete sme vyrovnali na 1:1. V ďalších dvoch setoch sme však vyrovnanie 1:1 nezužitkovali pre lepšiu hru kvôli neúčinnému bloku, chybám v útoku po často nepresnom príjme podania a slabých protiútokoch najmä stredom siete. Smataníkovej sa na nahrávke nedarilo tak ako v ostatnom víťaznom zápase s Doprastavom vo final four MEVZY v Schwechate a pri striedaniach okrem Kriškovej náhradníčky nezabrali.

VK Doprastav - Slávia EU BA 1:3 (25:14, 24:26, 25:21, 25:18). Trvanie 114 minút.

Divákov 200. Rozhodcovia: Juráček a Sarka.

Základná zostava nášho družstva: Salanciová-Kuciaková, Kóšová-Herelová, Golitková-Smataníková a liberka Hinzellerová.

V zápase striedali: Krišková, Mitrengová a Svatošová.

1.sete chyby súpera na podaní sme využili pre vedenie (2:1:3). Hra na oboch stranách bola nervózna. Doprastav však po viacerých chybách sa chytil a išiel do vedenia 6:5, 9:7,11:7. Ani v ďalšom priebehu nám hra nešla ani po druhom oddychovom čase (12:18) sa naše dievčatá v tomto sete nechytili a prehrali hladko za 22 minút 14:25.

Striedania: dvojstriedanie - Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (13:20) a Mitrengová za Kuciakovú (13:21).

2.set bol už od začiatku z našej strany lepší. Zlepšili sme podanie, príjem aj útok z okrajov siete. Po vyrovnanom začiatku ((3:3) išli sme do malého vedenia (6:4, 7:6, 10:8) neskôr 13:11, 19:17, a 21:17. V koncovke setu sme nevyužili viaceré protiútoky a súper sa nielen dotiahol a vyrovnal stav 23:23. Mal aj setbal za 24:23, naše dievčatá ho odvrátili, vyrovnali 24:24 a dvoma bodmi za sebou set premenili k zaslúžené víťazstvo. Set trva 31 minút.

Striedania: Mitrengová za Salanciovú (21:19), dvojstriedanie - Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (23:23), ktoré sa pri setbale Doprastavu (24:23) vrátili.

3.set. V tomto sete bola hra na oboch stranách vyrovnaná. Naše dievčatá ťažili z dobrého servisu (Salanciová, Kóšová, Golitková) a držali so súperkami krok. Podobne ako v závere 2.setu sme  nevyužíi časté možnosti v protiútoku na získanie bodu a odskočenie. V závere setu sme prehrávali 17:19 a 19:22. To sa ukázalo pre Doprastav ako rozhodujúci náskok pre zisk tohto setu a vedenie v zápase 2:1. Koncovku sme nezvládli a prehrali 21:25, Set trval 27 minút.

Striedania: dvojstriedanie Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (16:17). Vrátili sa za stavu 18:19 a Mitrengová za Kuciakovú (19:23).

4. set:  Tento set našim hráčkam vôbec nevyšiel. Od začiatku prehrávali síce o jeden až dva body, neskôr kvôli častým chybám na príjme podania, zlej, nepresnej nahrávke a neúčinných blokov už výrazne. V obrane v poli dievčatá bojovali, ale pri zlom protiútoku to nestačilo. V závere setu sme prehrávali až o päť bodov (15:20, 16:21) a prvý mečbal mali súperky za 24:17. Ten sme odvrátili, ale set prehrali 25:18 za 18 minút.

Striedania: dvojstriedanie - Krišková za Smataníkovú a Svatošová za Golitkovú (15:20), vrátili sa za stavu 16:21 a Mitrengová za Kuciakovú (15:21)

Prvý dôležitý vstup do finálovej série napriek precíznej modelovanej  príprave družstva na súpera, nám nevyšiel.

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Kuciaková 13 b. (Ú:11, Po:2) – celk.úsp.4 b., Salanciová 13 b. (Ú:12,Po:1) – celk.úspeš.2 b.,

Kóšová 10 b. (Ú:3, B:3, Po:4)- celk.úspeš. 2 b., Golitková 10 b.(Ú:9,Po:1)- celk.úspeš. 1 b.

Druhý finálový zápas série play-off hráme s Doprastavom v Mladosti 21.4. o 17.00 hod.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.