Výborný úvod a víťazstvo nad Doprastavom 3:1

(30. 9. 2012)

Naše družstvo žien získalo v sobotu prvý veľký skalp miestneho rivala – Doprastavu. V úvodnom zápase MEL 2012/13 naše dievčatá zvíťazili jasne 3:1.  Víťazstvo nášho družstvu napriek prehratému a nervóznemu 1.setu bolo absolútne zaslúžené. Súperky sme predčili najmä kvalitou hry a len často účinné podanie Doprastavu nám robilo problémy. Prvý raz v majstrovskom zápase sme nastúpili so skúsenou nahrávačkou Andreou Snopkou, ktorá tiež výrazne prispela k nášmu víťazstvu. Naše družstvo bolo po turnaji Slávia EU Cup minulý týždeň, ktorý vyhralo dobre rozohrané čo určite prispelo k našej dobrej hre.

Slávia EU BA 3:1 (-23,11,18,16). 92. minút

Rozhodcovia: Juráček – Schimpl, Čiaroví: Zakuťanský-Svorenčik.

Základná zostava: Salanciová – Kuciaková, Kóšová-Herelová, Snopková, Golitková a liberka Hinzellerová (striedali: Mitrengová, Smataníková, Pištěláková).

1.set:

Začiatok zápasu vyznel jasne pre Doprastav. Účinným podaním následne chybným  príjmom podania znemožnil našim útočníčkam kvalitný útok počas celého setu. Doprastaváčky viedli 2:0, naše hráčky síce vyrovnali na 2:2 neskôr 4:4, ale počas celého setu sme neviedli. Súper vyhrával 11:5, 13:6, 14:10, 17:15 a 19:15. Až potom sme náskok súpera stiahli na rozdiel dvoch bodov (18:20) Doprastav zvýšil v koncovke na 24:21 a mali viac setbalov. Naše dievčatá sa nevzdali a postupne dotiahli na 23:24. Len vytlčený blok našich hráčok znamenal víťazstvo Doprastavu v tomto sete 25:23. Trval 27 minút.

Striedania: Pištěláková za Snopkovú a Smataníková za Golitkovú (6:13), Mitrengová za Kóšovú (18:20).

2.set:

Tento set bol už o niečom inom. Už v prvom sete sa naše hráčky rozohrali a v druhom sete po počiatočnej vyrovnanej hre prebrali jasne iniciatívu. Vyhrávali 12:5, 16:6, 20:9.  Aj záver setu bol jasný pre nás -  23:11 a koniec 25:11. V tomto sete sa nám rozohrali aj smečiarky Salanciová a Kuciaková a začali fungovať bloky a útoky stredových hráčok Herelovej s Kóšovou. Set trval 20 minút.

Striedanie: Mitrengová na servis za Kóšovú (23:11).

3.set:

Aj v tretom sete pokračovali naše hráčky v dobrej hre. Bol síce o niečo vyrovnanejší, ale tak isto ako predchádzajúcom sete od stavu 7:7 sme znova prebrali jasne iniciatívu. Výbornou hrou v obrane v poli a protiútokom účinným podaním (Herelová, Golitková) sme získali rozhodujúci náskok 14:9, 17:12, 21:15. Súperovi sme dali šancu na zníženie len našimi chybnými podaniami.  Záver setu sme však v pohode dohrali a vyhrali 25:18.  Set trval 23 minút.

Striedania: Mitrengová za Herelovú (21:15).

4.set:

Hrali sme stále v základnej zostave. Začiatok bol znovu vyrovnaný. Pri prvom technickom tajme sme vyhrávali 8:6. Nepresným príjmom podania a chybami v útoku sme súperovi dali šancu a namiesto 9:6 bolo zrazu 10:8 pre súpera. No potom naše hráčky zabrali. Účinne podávala Herelová, stav sme vyrovnali a ujali sa vedenia 12:10. Od tohto stavu hrali naše dievčatá až do konca setu znovu výborne. Zvýšili sme náskok na 15:10, 18:12  a 20:13, čo bolo rozhodujúce a Doprastaváčky boli na kolenách. Nepomohlo im ani riskovať na podaní a  ich útočníčky sme blokom ubránili. Po dvoch nepremenených mečbaloch rýchlikom Kóšovej zo stredu siete sme vyhrali set 25:16 a zvíťazili v dôležitom derby zápase na domácej palubovke 3:1. Set trval 22 minút.

Striedania: Mitrengová na podanie za Kóšovú (23:13).

Najviac bodujúce hráčky (naša štatistika):

Salanciová 19 bodov (Ú:16, B:2, S:1), Golitková  14 bodov (Ú:6, B:7, S:1), Herelová  14 bodov (Ú:8, B:3, S:3), Kuciaková 10 bodov (Ú:7, B:3), Kóšová 10 bodov (Ú:4, B:3, S:3)

Najbližšie má naše družstvo voľno pre odhlásenie sa Vasasu Budapešť z MEL. O dva týždne v sobotu 13.10. o 15.hod. hráme proti Schwechatu vo Viedni (hala Budocenter).

(v.h.)

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1052001, dnes je: 29. marec 2024, 12:15]