Viktoríni –Lysá, Sarka K., (Patúc, Jakab)

300 divákov

UK: Halmová, Noseková, Cagáňová, Mezeiová, Boršovská, Tomšíkova (libero: Bognárova, Forgáchová, Golitková, Paňková, Hnátová)

SE: Viestová, Jonášová, Fialová, Rosenbergerová, Murčinková, Baďurová (libero: Kleskeňová, Orthová)

Domáce nezačali moc dobre 1. set a vyzeralo to, že po tesnej prehre v Senici to budú mať znova veľmi ťažké. S výnimkou prvých lôpt, prehrávali  počas celého setu a nepodarilo sa im ho obrátiť vo svoj prospech. Nedarilo sa najmä Cagáňovej na prihrávke a Boršovskej na podaní. Druhý set však už nakoniec vyznel v prospech domácich aj keď naďalej nefungovalo podanie Boršovskej a Cagáňová aj Mezeiová museli byť striedané. Bodku za druhým setom dal útok Forgáchovej, ktorá tak zastavila nepríjemné sa doťahovanie Senice a vyrovnala tak na 1:1 na sety. V treťom sete sa hra vyrovnala. Darilo sa Forgáchovej v útoku a na prihrávke naopak pri podaní Jonášovej súper získal najviac bodov, ale ani jedno z družstiev nedokázalo sa dostať do ťaháku a muselo sa rozhodnúť v koncovke. Vyzeralo to, že stíhanie Slávie pri podaní Hnátovej zožne svoj úspech, ale kým k tomu došlo, Hnátová pokazila podanie za stavu 20:20 a dala šancu súperovi. Senica to využila a znova získala set. Vo štvrtom sete sa domáce hráčky držali „nad vodou“ počas celého setu. Nakoniec sa im ho celkom „poľahky“ podarilo dotiahnuť do víťazného konca a vyrovnali tak na 2:2. V piatom sete prvé body získala Slávia. Tréner hostí bral oddychový čas. Podarilo sa im otočiť, ale v zápätí stratili podanie vďaka dôrazu Forgáchovej pri bloku na sieti. Na podanie šla Boršovská. Tentoraz však šnúrou dobrých podaní a dôrazu v rozohrách jej spoluhráčky donútili zobrať druhý oddychový čas už za stavu 6:2 pre domácich. Aj po oddychovom čase Boršovská pokračovala v skvelom podaní a do obrátky v taj-brejku to zavŕšila esom. Po zmene strán však podanie pokazila. Senica však už nedokázala stiahnuť náskok Slávie, ktorá cieľavedome šla za svojím cieľom, dosiahnuť víťazstvo v domácom prostredí. Nakoniec sa im to aj podarilo a získali tak výhodu pred 4. semifinálovým zápasom. Už len jedno víťazstvo ich delí od postupu do finále play-off.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1062164, dnes je: 16. máj 2024, 03:29]