Slávia UKSlávia UK

Volejbalistky Nordsee Nik vyradili z pohára Pezinok


(21. 10. 2009)

Volejbalistky druholigového klubu Nordsee Nik Bratislava sa postarali o prvé veľké prekvapenie v Slovenskom pohári. Družstvo poskladané zo skúsených hráčok, z ktorých viaceré sú bývalé reprezentantky, vyradili v 1. kole extraligový Pezinok.

V prvom stretnutí vyhrali Pezinčanky 3:2, ale vo štvrtkovej odvete sa z víťazstva 3:1 tešili hráčky Nordsee Nik a postúpili do 2. kola pohára, kde ich čaká duel s lanským finalistom Sláviou UK Bratislava. Nordsee nepotrebovali na postup ani domáce prostredie. Oba zápasy v prvom kole totiž odohrali v Pezinku, pretože nemajú vyhovujúcu halu na túto súťaž.

VTC Pezinok – Nordsee Nik Bratislava 1 : 3 (23, -21, -22, -23)
Zápas trval: 110 minút. Rozhodcovia : Juráček – Sarka M., 60 divákov.

V zostavách oboch tímov absentovali opory a tak bremeno zodpovednosti ostalo na 8, resp.9 hráčkach, ktoré nastúpili do duelu. Prvý set uchmatli v koncovke „vinárky“ pre seba. V ďalšom priebehu stretnutia však Pezinčanky už ťahali iba za kratší koniec. Nedokázali prevziať réžiu stretnutia do vlastných rúk a počas troch setov svojho súpera väčšinou iba doťahovali. Skúsenejšie hráčky Nordsee Nik Bratislava hrali voľnejšie, bez rešpektu. V útoku sa predviedli niekoľkými kombináciami, na ktoré domáca mlaď nedokázala reagovať úspešnou obranou. A keď sa v obrane v poli prezentovali Bratislavčanky vykrytím množstva útokov súperiek, po ktorých často pridali úspešnú kontru, o víťazovi stretnutia nebolo pochýb.

Aj keď výsledky jednotlivých setov zdanlivo poukazujú na vyrovnanosť súboja, pravdou je, že skúsenosť Bratislavčaniek sa predviedla vždy, keď to bolo treba. Takto Nordsee Nik  nielen že vyhral stretnutie, ale vďaka lepšiemu pomeru setov z oboch duelov postúpil do druhého kola pohára, kde ho čaká duel s lanským finalistom UK Bratislava.

 

zdroj: SVF


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1075840, dnes je: 21. júl 2024, 07:07]