Slávia UKSlávia UK

ATSC Klagenfurt - Slávia UK


(2. 11. 2009)

Krátky komentár k zápasu v Klagenfurte:

Naše družstvo prišlo do Klagenfurtu oslabené o dve smečiarky. Paňková sa doliečuje doma po výbere mandlí a Hanka Cagáňová sa v pondelok podrobila operácii kolena po zranení zo zápasu Slovenského pohára s Nordseenik.Zápas sa pre nás vyvíjal dosť nepriaznivo, lebo družstvo Klagenfurtu začalo výborne brániť a podávať. Až na konci 1.setu sme sa postupne rozohrali. Dobre na siete hrala Golitková s Hrončekovou a na libere Hinzellerová. Postupne sa však rozohrali aj Kóšová, Salanciová a Hnátová. Značne pomohlo aj striedanie Dominiky Čiernej, ktorá v 3. a v časti 4.setu nahradila Jelínkovú. 2.set bol jednoznačne v našej réžii (25:13). Aj v 3.set sme získali pre seba. Zaváhanie prišlo v 4.sete, keď naše družstvo nevedelo opäť nájsť zbraň na výbornú obranu Klagenfurtu a set sme prehrali v koncovke.

Rozhodoval taj-brejk, v ktorom sa až do stavu 9:9 hra bola veľmi vyrovnaná. Túžobný zlom nastal keď sme začali výborne podávať (Jelínková, Hrončeková a najmä Hnátová), ktorá dokončila set esom z podania. Zvíťazili sme 15:10 a celkove 3:2 po bojovnom výkone.
Zápas bol pre naše dievčatá veľmi ťažký, ale ako aj minulý rok (víťazstvo 3:2) s úspešným koncom.

 

Najbližšie nás už v piatok o 17:00 v hale Mladosť čaká slovinský Kamnik, ktorý prekvapujúco doma zdolal Split 3:1. Rovnako Vám ponúkneme krátky komentár po zápase.

 


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1075812, dnes je: 21. júl 2024, 05:32]