Doprastav - Slávia UK 13.11.09

(15. 11. 2009)

V 6.kole MEL sme sa konečne stretli so svojim mestským rivalom Doprastavom Bratislava.

Na tento zápas sme sa veľmi tešili a dobre pripravovali. Vedeli sme, že nebudú môcť nastúpiť naše smečiarky Cagáňová (po operácii kolena) a ešte nedoliečená Paňková (po operácii mandlí). Deviatka našich dievčat však zápas zvládla vo veľkom štýle. Porazili sme Doprastav veľmi dobrou hrou, a v závere zápasu – 4.sete sme súpera úplne deklasovali.

1.set ako už tradične sa nevyvíjal pre nás dobre. Postupne sa však naše dievčatá rozohrali a hru vyrovnali k stavu 13:13. Po ese Golitkovej sme začali už v tomto sete viesť 17:15. Postupne sme náskok zvyšovali, dokonca až na 24:21! Avšak chvíľková nedôslednosť na prihrávke a v útoku nás mohla stáť set, lebo po 3 našich setbaloch mal DPS jeden setbal za stavu 24:25. Záver sme mali však opäť skvelý, keď troma bodmi za sebou, esom Hrončekovej a blokom Kóšovej sme set predsa len vyhrali.

V 2.sete naša dobrá hra v obrane na sieti a útoku pokračovala. Lepšie sme podávali ako súper. Hru sme mali jasne v rukách a set vyhrali 25:19.

Aj 3.set sa zo začiatku vyvíjal dobre pre nás. Súper však začal obetavo hrať v obrane, riskovať servis (Kubová), naše dievčatá urobili viaceré chyby v útoku a náskok súpera sme len doťahovali. Vyrovnali sme až na konci 20:20. Zdalo sa, že nám to môže vyjsť v koncovke avšak chyby na útoku nás stáli set. Prehrali sme 21:24.

Hra v 4.sete od našich dievčat bola ako sen. Od začiatku sme súpera tlačili servisom, bránili súperov útok blokom a fantasticky sme hrali v obrane v poli. Bol to náš zatiaľ najlepší set v súťaži. Vyhrali sme jasne s rozdielom triedy 25:15 a celkove zápas za 109 min 3:1.

Radosť zo zaslúženého víťazstva bola veľká nielen u dievčat, ale aj v realizačnom tíme družstva a u našich početných priaznivcov. Víťazstvo v piatok 13-teho bolo naozaj pekné. V tejto sezóne sme Doprastav porazili už 2. raz (1 x na turnaji v Žiline) a tak nie je pravda, čo píšu média a internetová stránka SVF že sme prelomili sériu po 13 zápasoch a viac ako 2  rokoch.

Celá naša základná 6-ka s liberom (Golitková, Hnátová, Salanciová, Jelinková, Hrončeková, Kóšová a libero Hinzellerová) hrala výborne, skoro bez striedania. Len Dominiku Čiernu využila trénerka na záskok..

Najlepšie hráčky v našom tíme boli: Golitková 17, Hrončeková 13, Salanciová 12, Hnátová 8 a najmladšia naša hráčka Kóšová 8. Vynikajúci výkon na poste libera podala Terka Hinzellerová.

Najbližšiu sobotu doma nás v MEL čaká Ľubľana.
V stredu hráme v športovej hale Mladosť ešte prípravný zápas s Post Schwechat o 16.00 hod.

fotky zo zápasu najdete tu: fotogaleria

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1059605, dnes je: 6. máj 2024, 03:54]