Slávia UKSlávia UK

Doprastav - Slávia UK 13.11.09


(15. 11. 2009)

V 6.kole MEL sme sa konečne stretli so svojim mestským rivalom Doprastavom Bratislava.

Na tento zápas sme sa veľmi tešili a dobre pripravovali. Vedeli sme, že nebudú môcť nastúpiť naše smečiarky Cagáňová (po operácii kolena) a ešte nedoliečená Paňková (po operácii mandlí). Deviatka našich dievčat však zápas zvládla vo veľkom štýle. Porazili sme Doprastav veľmi dobrou hrou, a v závere zápasu – 4.sete sme súpera úplne deklasovali. 

1.set ako už tradične sa nevyvíjal pre nás dobre. Postupne sa však naše dievčatá rozohrali a hru vyrovnali k stavu 13:13. Po ese Golitkovej sme začali už v tomto sete viesť 17:15. Postupne sme náskok zvyšovali, dokonca až na 24:21! Avšak chvíľková nedôslednosť na prihrávke a v útoku nás mohla stáť set, lebo po 3 našich setbaloch mal DPS jeden setbal za stavu 24:25. Záver sme mali však opäť skvelý, keď troma bodmi za sebou, esom Hrončekovej a blokom Kóšovej sme set predsa len vyhrali.

V 2.sete naša dobrá hra v obrane na sieti a útoku pokračovala. Lepšie sme podávali ako súper. Hru sme mali jasne v rukách a set vyhrali 25:19.

Aj 3.set sa zo začiatku vyvíjal dobre pre nás. Súper však začal obetavo hrať v obrane, riskovať servis (Kubová), naše dievčatá urobili viaceré chyby v útoku a náskok súpera sme len doťahovali. Vyrovnali sme až na konci 20:20. Zdalo sa, že nám to môže vyjsť v koncovke avšak chyby na útoku nás stáli set. Prehrali sme 21:24.

Hra v 4.sete od našich dievčat bola ako sen. Od začiatku sme súpera tlačili servisom, bránili súperov útok blokom a fantasticky sme hrali v obrane v poli. Bol to náš zatiaľ najlepší set v súťaži. Vyhrali sme jasne s rozdielom triedy 25:15 a celkove zápas za 109 min 3:1.

Radosť zo zaslúženého víťazstva bola veľká nielen u dievčat, ale aj v realizačnom tíme družstva a u našich početných priaznivcov. Víťazstvo v piatok 13-teho bolo naozaj pekné. V tejto sezóne sme Doprastav porazili už 2. raz (1 x na turnaji v Žiline) a tak nie je pravda, čo píšu média a internetová stránka SVF že sme prelomili sériu po 13 zápasoch a viac ako 2  rokoch.

Celá naša základná 6-ka s liberom (Golitková, Hnátová, Salanciová, Jelinková, Hrončeková, Kóšová a libero Hinzellerová) hrala výborne, skoro bez striedania. Len Dominiku Čiernu využila trénerka na záskok..

Najlepšie hráčky v našom tíme boli: Golitková 17, Hrončeková 13, Salanciová 12, Hnátová 8 a najmladšia naša hráčka Kóšová 8. Vynikajúci výkon na poste libera podala Terka Hinzellerová. 

Najbližšiu sobotu doma nás v MEL čaká Ľubľana.
V stredu hráme v športovej hale Mladosť ešte prípravný zápas s Post Schwechat o 16.00 hod.

 

fotky zo zápasu najdete tu: fotogaleria


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1075830, dnes je: 21. júl 2024, 06:47]