Slávia UK - Ljubljana

(24. 11. 2009)

Slávia UK – Vital Ľubljana

V 7.kole medzinárodnej súťaži MEL naše družstvo v sobotu 21.11. hostilo družstvo Vitalu Ľubljana zo Slovinska. Druhý nováčik v súťaži MEL (spolu s Kamnikom) doteraz nevyhral ani jeden zápas. Hral len tesne doma so Žilinou v 1.kole, keď prehral 2:3.  Predpokladali sme, že nás čaká jeden z najľahších súperov. Predpoklad sa splnil. Družstvo Ľubljany sú prevažne mladé hráčky a na kvalitné družstvá v tejto medzinárodnej súťaži zatiaľ nestačia.

1.set naše družstvo v základnej zostave Hnátová, Salanciová, Hrončeková, Kóšová, Golitková, Jelínková s liberom Hinzellerovou nehralo síce najlepšie, ale zvíťazilo 25:20. Hrali sme dosť staticky v obrane a bez väčšieho nasadenia. Už úvod stretnutia však naznačil, že dobrým servisom a blokom súpera prevýšime.

2.set bol obrazom zlepšenej hry nášho družstva. Od začiatku sme udávali tón a problém sme mali len, keď sa súperovi podarilo výborné podanie. Bez ťažkostí sme zvíťazili 25:12, pričom dostala príležitosť po 1,5 týždňovej prestávke aj Eva Paňková. V tomto sete nahradila stabilne aj na bloku hrajúcu Kóšovú Monika Rákošová a hrala dobre.

3.set už bol úplne jasný. Dievčatá z Ľubljany stratili motiváciu na víťazstvo (aj s trénerom) a prehrali za 15 min 25:7. Aj v tomto sete hrali naše striedajúce hráčky. Jelinkovú nahradila Dominika Čierna, Rákošová hrala celý set a znovu striedala Paňková.

Naše družstvo vyhralo zápas jasne 3:0 za 55 min 3:0.

Najviac bodujúce hráčky boli naše stredové hráčky: Hrončeková (12), Kóšová (7) v 2 setoch, smečiarky. Hnátová 7, Rákošová 6 v 2 setoch a Golitková 5.

Naše družstvo sa znovu prebojovalo na 2.miesto v tabuľke MEL (pri nerovnakom počte odohraných zápasov družstiev).

Najbližšie zápasy nášho družstva: V stredu 25.11. hráme 3.kolo Slovenského pohára v Žiline. V piatok 27.11. cestujeme na ťažké dvojkolo MEL do Splitu a Rijeky. 27.11. o 20.00 hráme so Splitom (hrá za nich naša Zburová), v sobotu sa presúvame do Rijeky a v nedeľu 29.11. o 18.00 hráme s vedúcou Rijekou.

Hneď po týchto zápasoch nás čakajú zápasy v Challenge Cup s ruským družstvom Samorodok Chabarovsk u nás v Bratislave 1.a 2.12.09.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1059596, dnes je: 6. máj 2024, 02:37]