Slávia UKSlávia UK

Slávia UK - SVS Post Viedeň

(19. 12. 2009)

Slávia UK – SVS Post Viedeň

V poslednom zápase tohto roku - v 9.kole medzinárodnej súťaži MEL, hostilo naše družstvo v piatok 18.12. obávané družstvo Post Viedeň. Náš súper s prevahou legionárok prišiel do Bratislavy s čerstvým víťazstvom v minulom kole nad Kamnikom. Vedeli sme, že nás čaká jeden z najťažších súperov. Na jeho palubovke sme v 2.kole prehrali 0:3 po slabšom výkone našich dievčat.

Na stretnutie sme nastúpili bez chorej nahrávačky Jelínkovej a stále zranenej Kóšovej v základnej zostave: Salanciová-Hnátová (S), Hrončeková-Rákošová (B), Golitková (U), Čierna (N) a Hinzellerová (L).
Úvod 1.setu sme mali výborný. Dobrým podaním, útokom a najmä blokmi Golitkovej, Rákošovej sme rýchlo získali vedenie 7:1. Celý 1.set sa našim dievčatám daril servis, v ktorom vynikla Hrončeková s Golitkovou ako aj výborným útokom našich hráčok sme s prevahou celý set viedli a vysoko vyhrali za 18 min 25:14.

V 2.sete však nastával obrat. Viedeň sa zlepšila v útoku a v obrane. Zle sme útočili a naraz sme prehrávali 1:6 a 2:7. Potom však naše dievčatá spresnili hru, začali sa opäť presadzovať na útoku, na bloku a náskok súpera sme sťahovali. Vyrovnali sme na 9:9. Od toho času bol veľmi vyrovnaný volejbal s dobrými akciami na oboch stranách. Pri dobrom podaní Hnátovej a Hrončekovej sme však dostávali súpera opäť pod tlak, začali sme postupne preberať iniciatívu a získavať náskok až do koncovky setu 24.20. Nepremenený 1.setbal rýchlym útokom Hrončekovej a následné chyby na príjme podania nám súper stiahol vedenie až na 24:23. Po štyroch nepremenených setbaloch však rázne zaútočila Salanciová a set sme vyhrali za 24 min 25:23.

3.set už bol úplne jasný. Naše dievčatá predvádzali útočný volejbal s výborným servisom. Vynikla v ňom Hnátová, ktorá dala Viedenčankám dokonca 3 esá za sebou. Tento set sme tak ako v 1.sete sme viedli od začiatku 5:1, 11.5, 14:7,  20:9, 24:10 a dohrali s prevahou za 19 min 25:12.

Naše družstvo vyhralo zápas jasne, zaslúžene, bez striedania nad favoritom 3:0 za 67 min.

Najviac bodujúce naše hráčky: Golitková 18 bodov (najlepšia hráčka na ihrisku), Hrončeková 11 bodov, Hnátová a Salanciová po 9 bodov.

Pri nerovnako odohraných zápasoch družstiev sme sa dostali na 2.miesto v tabuľke MEVZY (6 víťazstiev a 5 prehier).

Najbližšia akcia je štart nášho družstva 28.-30.12. na výberovom medzinárodnom turnaji v Saint Raphaely (francúzska riviéra). V minulom roku naše družstvo obsadilo 2.miesto a bola to výborná previerka pre ďalšími bojmi v MEVZE. Ďalší zápas MEVZY hrá naše družstvo v Žiline 9.1.2010.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.