Slávia UK na turnaji vo francúzkom Saint Raphael

(4. 1. 2010)

Slávia UK na turnaji vo francúzkom Saint Raphael.

Naše družstvo žien sa na pozvanie klubu AS Saint Raphael už druhý rok zúčastnilo medzinárodného turnaja žien, ktorý tento 1.ligový klub usporiadal v dňoch 28.-30.12.2009.

Mesto Saint Raphael leží na francúzkej riviére a klub tento turnaj usporadúva ako vianočný turnaj s podporou mesta.

Na turnaj naše družstvo cestovalo v zložení: Hrončeková, Rákošová, Golitková, Salanciová, Hnátová Jelinková, Čierna a Hinzellerová.

Nezúčastnili sa Paňková (súkromné dôvody) a Kóšová (rehabilitácia po zranení), Cagáňová – (dlhodobo v rehabilitácii).

Na turnaji sa zúčastnili družstvá:

AIX VENELLES  (1.francúzka liga)

OK NOVO MESTO (1.slovinská liga)

SLÁVIA UK BRATISLAVA

SAINT RAPHAEL (1.francúzka liga)

Turnaj sa hral systémom v skupine každý s každým. Semifinále: 1.- 4. a 2. - 3. Finále 1.-2. a 3.-4. Zápasy v skupine a semifinále sa hrali na 2 víťazné sety.

Výsledky nášho družstva:

Skupina:

Slávia UK – Aix Venelles: 2:0 (17, 24)  - 47 min.

-  St. Raphael  : 2:0 (21, 24)  - 51 min

-  Novo Mesto : 2:0 (19, 18)  - 46 min.

Semifinále:

- Novo Mesto:   2:0 (19, 18)  - 39 min.

Finále:       - Aix Venelles:   2:3 (21,-26,-15,21,-8) -126 min.

Naše družstvo po Vianočnej prestávke hralo v dobrej forme. Vyhralo skupinu a semifinále bez straty setu. Vo finále pokračovalo v dobrom výkone a s prevahou vyhralo 1.set. V druhom sete si však nešťastne zranila členok Rákošová a v zostave sme museli improvizovať. Napriek tomu sme ho tesne prehrali 26:28. 3 set bol v réžii Venelles. V 4. sete však naše dievčatá príkladne bojovali a vyhrali 25:21. V 5.sete nám nevyšiel začiatok a prejavila sa aj únava z veľkého nasadenia v predchádzajúcich setoch, v ktorých sa družstvo muselo vyrovnať najmä s chýbajúcou  stredovou hráčkou Rákošovou.

Napriek prehre bol výkon družstva na turnaji veľmi dobrý. Zanechali sme v St. Raphael výborný dojem a obhájili z minulého roku 2.miesto. Organizátori turnaja pozvali naše družstvo na turnaj aj budúci rok.

Celkové umiestnenie družstiev na turnaji:

1. Aix Venelles
  2. VK Slávia UK
  3. St. Raphael
  4. OK Novo mesto

Z nášho družstva bola vyhodnotená Hinzellerová ako najlepšie libero.

Družstvo sa vrátilo z turnaja 31.12. v obedňajších hodinách.

Vladimir Hančík

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058951, dnes je: 4. máj 2024, 02:17]