Slávia UK víťazne proti Žiline aj v MEVZE

(12. 1. 2010)

Naše družstvo pokračovalo v súťaži MEVZA v sobotu 9.januára 1.zápasom v novom roku v Žiline.

Po doterajších jasných víťazstvách v MEVZE a v Slovenskom pohári (všetky 3:0) bolo naše družstvo favoritom. Tréneri však vedeli, že pre stále sa zlepšujúcu Žilinu nebude odvetný zápas so Žilinou v Mevze a ešte na ich pôde, ľahký zápas. Pravdivo sa to ukázalo v priebehu zápasu. Naše dievčatá však dobrou koncentráciou na príjme podania, v útoku a na servise dostali súpera pod tlak a  pomerne ľahko zvládli tak ako vždy doteraz prvé dva sety.

1.set za 19 min 25:18, keď na sieti  dominovala Hrončeková s Golitkovou.

2.set bol tiež v našej réžii a za 21 min sme ho vyhrali 25: 20.

V 3.sete nastalo poľavenie v našej hre predovšetkým na príjme podania, zhoršil sa servis a mali sme nedôrazný – naivný útok. Naopak Žilinčanky riskovali servis, darilo sa im v útoku (Jakabová) a v poli sa začali prekonávať. Výsledkom bol jasná prehra 13:25! za 20 min. Žilina sa dostala z nášho herného a psychického tlaku a začal 4.set. Tento bol veľmi vyrovnaný. Obe družstvá sa striedali vo vedení, pričom Žilina išla do vedenia 18:15. Nám sa podarili vyrovnať na 18:18. V koncovke setu sme viedli o jeden bod 22:21, 23:22. Za tohto stavu Kóšovej dva priame bloky a dve účinné podania, ako aj výborná hra Salanciovej a Hinzellerovej v poli nás dostali k vedeniu 24:22. Prvý matchbal síce Salanciová nepremenila, ale v zápätí po dobrom príjme a nahrávke to opravila vo víťazný a posledný bod zápasu. Set sme vyhrali 25:23 za 27 min a celkove vybojovali víťazstvo 3:1 za 87 min.

Rozhodcovia Mokrý a Sňahničan rozhodovali presne.

Najviac bodovali v našom družstve: Salanciová 18, Hrončeková 15 a Golitková 13.

Najbližší zápas hrá naše družstvo doma v sobotu 16.1.10 o 17.00 s Klagenfurtom.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058937, dnes je: 4. máj 2024, 00:46]