Slávia UK víťazne aj proti Klagenfurtu

(17. 1. 2010)

Naše družstvo pokračovalo v MEVZE v sobotu 16.januára ďalším víťazstvom proti nebezpečnému a stále sa zlepšujúcemu Klagenfurtu 3:1, kotrých dres obliekali aj dve Američanky.

Hrali sme v základnej zostave: Paňková so Salanciovou na smeči, Hrončeková s Kóšovou na bloku, na diagonálnom poste Golitkovú nahradila Hnátová, na nahrávke hrala Jelínková a na libere Hinzellerová. Golitkovú trénerka šetrila pre menšie ťažkosti s panvou. Do 3.setu namiesto dobre hrajúcej Hrončekovej nastúpila prvý raz po zranení členka Rákošová. Hrončeková musela odstúpiť pre bolesti v krížovej oblasti.

Zápas začal  z našej strany dobre. Rýchlo sme sa dostali do vedenia o 4-5  bodov a ten naše dievčatá sústredeným výkonom udržali až do záveru. Zvíťazili v 1.sete za 27 min 25:20.

V 2.sete však sa hra vyrovnala. Klagenfurt zlepšil najmä hru v poli, často vytĺkal naše bloky a väčšinou viedol, v koncovke už 23:20. Našim dievčatám sa však dobrým podaním a blokom podarilo vyrovnať. Klagenfurt však dobrým útokom po okrajoch siete bodoval a za 25 min vyhral 25:23.

V 3.sete nastal boj kto z koho. Naše hráčky však podobne ako v 1.sete si získavali 2-3 bodový náskok a ten udržali do záveru setu. Zvíťazili sme za 22 min 25:20.

V 4.sete sme museli odvrátiť ich posledný nápor. Postupne sme však jasne prebrali iniciatívu na svoju stranu. V tomto sete sme stále viedli, v závere až o 8 bodov. V koncovke súper síce znížil, ale hru sme stále kontrolovali a ukončili záverečným smečom Hnátovej 25:19 a tak celý zápas za 97 minút 3:1.

V útoku a na príjme podania odviedla bojovný výkon Salanciová. Účinné boli aj  Hrončeková (až do jej zranenia v 2.sete) a stabilne hrajúca Kóšová. Výborne na prihrávke hrala Hinzellerová.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva: Kóšová, Paňková po 15 bodov, Salanciová 14 bodov, Hnátová 13 bodov.

Veľmi dobre rozhodovali Adler s Mezoffym z Maďarska. Zaujímavosťou bolo, že 1. set začal bez čiarových rozhodcov Svorenčíka a Jányho, lebo práve Svorenčík rozhodoval dlhý zápas našich junioriek s Nitrou vo vedľajšej hale, ktorý skončil (3:2 pre nás) až po začiatku stretnutia žien. Od 2.setu bolo už všetko v poriadku.

Naše družstvo v tabuľke MEVZY je na 4.mieste kvôli kontumácii zápasu s Rijekou (protest Doprastavu proti štart Tlstovičovej). O tom bližšie v ďalšom článku.

Najbližší zápas hrá naše družstvo 23.1.10 o 20.00 v Kamniku.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058956, dnes je: 4. máj 2024, 03:01]