Slávia UKSlávia UK

Slávia UK vybojovala cenné víťazstvo v Kamniku

(24. 1. 2010)

Naše družstvo v 14.kole MEVZY čakal ťažký súper Cacit Kamnik. Toto slovinské družstvo malo v ostatnom čase výborné výsledky, aj v ich národnom pohári (finalista). Od polovice decembra 2009 vyhralo 5 zápasov za sebou, okrem iného aj v Bratislave proti DPS, v Splite a dokonca aj v Maribore (všetky 3:2). Verilo si aj proti nášmu družstvu. Navyše bojuje o prvú štvorku v MEL.

Naše družstvo pricestovalo do tohto veľmi pekného horského mestečka v sobotu večer, lebo zápas sa hral až o 20.00 hod. Boli sme kompletní, chýbala len dlhodobo zranená Cagáňová. Dievčatá chceli potvrdiť dobrú formu z ostatných zápasoch MEL a pokúsiť sa vyhrať aj na pôde súpera. Prvý zápas v Bratislave sme totiž vyhrali 3:1.

Nastúpili sme v základnej zostave: Paňková so Salanciovou na smeči, Hrončeková s Kóšovou na bloku, na diagonálnom poste Golitková, na nahrávke Jelínková  a na libere Hinzellerová.
1.set začal veľmi vyrovnane. Až postupne sme sa dostávali do vedenia o 2-3 body. Kamnik
vyrovnal náš náskok až pri stave 18:18. Potom však zahrala výborne v útoku Kóšová a Golitková, ktorá nás držala aj na príjme podania. Na nahrávke dobre striedala Čierna Jelínkovú a Hnátová nahradila Salanciovú. Set sme za 27 min úspešne doviedli do konca a vyhrali 25:22.

2.set sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Pokračovali sme dobrou hrou na sieti, v obrane v poli a stále sme udržiavali mierny náskok. Podobne ako v 1.sete dobre striedali Čierna (stav 11:11) a v závere aj Hnátová namiesto Paňkovej. Záver setu sme mali najlepší. Od stavu 22:20 už Kamnik neurobil ani bod a set sme za 25 min vyhrali 25:20.

V 3.sete sme nastúpili na nahrávke s Dominikou Čiernou. Za stavu 4:6 ju striedala Jelínková, ale pri nepriaznivom stave 9:15 sa vrátila Čierna naspäť. Kamnik sa poučil z prvých dvoch prehratých setov. Začal veľmi účinne a agresívne podávať, darili si im bloky, útok aj obrana v poli. Boli stále lepší a lepší. Počas tohto setu nás nepustili do vedenia. Hrončekovú za stavu 15:20 striedala Rákošová, ktorá účinne podávala a zaslúžila sa o zníženie nepriaznivého skóre v závere. Set sme prehrali za 27 min 21:25.

V 4.sete naše dievčatá čakala náročná úloha. Premeniť ťažko vybojované vedenie v zápase 2:1 na konečný úspech. V tomto sete nastúpila od začiatku Hnátová namiesto Golitkovej. Dievčatá od začiatku hrali veľmi sústredene a bojovne v poli. Výborne sme hrali v útoku (Paňková, Hnátová Salanciová, Kóšová). Darili sa nám bloky (Kóšová, Salanciová, Hrončeková), pričom sme nadrážali súperove útoky a v obrane ich ubránili. Set sme od začiatku mali pod kontrolou. Vyhrávali sme 7:1, 9:4, 15:7 v závere dokonca o 10 bodov 21:11! Set sme vyhrali za 19 min. impozantne 25:12 a celý zápas za 107 min 3:1.

O veľmi cenné víťazstvo, okrem základnej zostavy sa pričinili aj dobre hrajúca Hnátová, Čierna a Rákošová. Stabilne výborne na príjme podania a v obrane v poli hrala Hinzellerová.

Najviac bodovali: Salanciová 17, Paňková 15, Hrončeková a Kóšová po 12.

Výborne rozhodovali chorvátski rozhodcovia, Rajkovič so Stipančevom, vrátane obidvoch presných domácich čiarových rozhodcov.

Naše družstvo v tabuľke MEVZY so 14 zápasmi je na 3.mieste (s jednou kontumáciou).

Najbližšie čaká naše družstvo finále SP s Doprastavom v Spišskej Novej Vsi 30.1.2010. V MEL hráme najbližšie 6.2.2010 v Ľubljani.

V.H.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.