Slávia zdolala Doprastav 3:1 a získala Slovenský pohár

(30. 1. 2010)

Volejbalistky Slávie UK Bratislava zvíťazili v sobotňajšom zápase finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi a so zisku cennej trojefe sa tešila deviatykrát v histórii klubu. Zverenkyne trénerky Zuzany Tlstovičovej zastavili dvojročné kraľovanie Doprastavu v tejto súťaži.

Doprastav Bratislava - Slávia UK Bratislava 1:3 (-19, 24, -17, -18)
Zápas trval: 110 minút. Rozhodovali: Hank, Schimpl, 800 divákov.
DPS: Kuciaková, Viestová, Pencová, Rojková, Šmitalová, Verdinová, libero Valachová (Noyesová, Kubová, Palgutová, Bryndzová, Fábryová). Tréner: M. Rojko.
Slávia: Kóšová, Paňková, Hrončeková, E. Salanciová, Jelínková, Golitková, libero Hinzellerová (Hnátová). Trénerka: Z. Tlstovičová.

Lepšie začala Slávia, ktorá po útoku Salanciovej viedla 3:1. Doprastav však rýchlo otočil na 4:3, keď sa dvomi esami po sebe prezentovala americká smečiarka Verdinová. Potom sa však do dvojbodového náskoku dostali opäť slávistky, keď sa pekným blokom blysla Kóšová. Vedenie Slávie však opäť netrvalo dlho a keď dvakrát po sebe tvrdo zaútočila Kuciaková, bolo vyrovnané 7:7. Obe družstvá predvádzali pred zaplnenou halou v Spišskej Novej Vsi pekný volejbal a diváci sa mali na čo pozerať. Potom sa po dlhej výmene, na konci ktorej bol Salanciovej smeč opäť dostali do hráčky Slávie - 9:7 a zverenkyne trénerky Tlstovičovej mali na druhom technickom timeoute už trojbodový náskok - 16:13. Doprastav potom znížil na 18:19, lenže opäť sa útokom z doskoku presadila Salanciová, Doprastav spravil technickú chybu a bolo 21:18 pre Sláviu. Záver setu už Slávia zvládla a vyhrala ho 25:19.

Slávistky zvládli aj nástup do druhého setu a po bloku Kóšovej viedli už 5:1. Tréner Rojko vymenil nahrávačky a namiesto Viestovej prišla Bryndzová. Doprastavu sa nedarilo, naopak Slávia hrala výborne a na prvom technickom timeoute viedla 8:3 a potom 9:3. Doprastav sa však nevzdal a keď útok Paňkovej zasiahol anténu, bolo už len 9:6 pre Sláviu. Následne zabojovala v poli Rojková, parádny blok predviedla Pencová a bolo 10:7. Doprastav ožil a po ese Pencovej viedla Slávia už len o bod - 11:10. Slávia sa však pri podaní Hrončekovej dostala do vedenia 15:11, keď útok pekne zakončila Golitková. Slávia držala náskok až do stavu 18:15, lenže potom prišla na servis Fábryová a Doprastav otočil na 20:18. Slávia vyrovnala na 20:20 a prišla dramatická koncovka setu. Doprastav získal po bloku Šmitalovej náskok 23:21, potom však nezvládol príjem a bolo 23:23. Následne zablokovala Verdinovú na kolíku Golitková a Slávia mala setbal, pri ktorom mala dokonca aj útoku, ale Doprastav udržala v hre blokom Šmitalová. Následne mal setbal Doprastav a ten využil. Ďalším exportným blokom ukázala výborne hrajúca Šmitalová a Doprastav vyrovnal na 1:1 a začínalo sa odznova.

Úvod tretieho setu opäť vyšiel lepšie Slávii, ktorá viedla 4:2, 6:4 a 7:5. Na prvom technickom timeoute viedla Slávia 8:6 a hoci Doprastav vyrovnal na 8:8, zakrátko mala Slávia opäť výhodu jedného brejku a keď Salanciová vytĺkla bloky, bolo už 13:10 pre hráčky v bielych dresoch. Následne bola na konci dlhej akcie Paňková a hráčky sa išli vydýchať za stavu 16:11 pre slávistky. Doprastav kopil chyby, čo dobre hrajúca Slávia vedela využiť. Po aute Verdinovej bolo už 18:11 a v koncovke už 22:13 pre Sláviu, ktorá na palubovke jasne dominovala. Doprastav ešte znížil na 16:22, ale to bolo všetko čo z veľkého náskoku ukrojil a Slávia sa po víťazstve 25:17 dostala do vedenia 2:1 na sety.

Pohodu si Slávia preniesla aj do štvrtého setu, po tvrdom útoku Hrončekovej stredom viedli už 6:2 a na prvom technickom timeoute 8:2. Slávia bola na koni, Doprastav kopil chybu za chybou a po dvoch esách Hrončekove bolo už 10:2 pre Sláviu! Slávia viedla potom 13:3 a zdalo sa, že v pohode kráča za víťazstvom. Doprastav ešte pri podaní Fábryovej znížil na 9:14, ale Slávia nepoľavila a po sérii dobrých útokov viedla 18:11. V závere si už Slávia neskomplikovala situáciu a po víťazstve 25:18 sa zaslúžene tešila z víťazstva 3:1.

zdroj: SVF

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058903, dnes je: 3. máj 2024, 20:58]