Víťazstvom nad Doprastavom 3:1 sme získali 9-te víťazstvo v Slovenskom pohári žien

(31. 1. 2010)

V Spišskej Novej Vsi, tak ako minulý rok sa uskutočnilo finále Slovenského pohára žien a mužov. Naše družstvo žien sa prebojovalo do finále cez Nordsee Nic, Spoje Bratislava a Žilinu. Vo všetkých zápasoch sme zvíťazili 3:0. V Sp. Novej Vsi nás však čakal súper, ktorému sme chceli odplatiť prehru z minulého finále (1:3). Vo veľmi dobrej atmosfére a výbornom povzbudzovaní fanúšikov i rodičov z celého Slovenska sa to našim dievčatám po výbornej hre plne podarilo a za 112 min. zvíťazili 3:1 nad našim rivalom.

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave: Paňková so Salanciovou na smeči, Hrončeková s Kóšovou na bloku, na diagonálnom poste Golitková, na nahrávke Jelínková a na libere Hinzellerová. Žiaľ, v rozcvičke sa obnovilo Dominike Čiernej zranenie členka a v zápase nemohla nastúpiť.

1.set bol veľmi vyrovnaný. Aj keď sme začali lepšie ako súper, ten sa na nás vždy dotiahol. Celý set sme však viedli, súper len jeden raz za stavu 12:13. Vyrovnali sme a postupne viedli o 1-2 body. Dôležitá náskok sme získali na konci setu - 20:18, ktorý naše bojovne hrajúce hráčky  v koncovke setu zvýšili na 5 bodov a set za 23 min. vyhrali 25:19.

2.set začali naše dievčatá ešte lepšie a vyhrávali nad Doprastavom 5:1, 9:3. Súper sa na nás aj po našich chybách v útoku dotiahol na 10:11, 11:12. Potom však po výbornom podaní Hrončekovej sme súperovi odskočili na 15:11. Ale ani to nebolo všetko. Doprastav začal riskovať servis, podarili sa im bloky a set nielen vyrovnal na 18:18, ale viedol 20:18. Naše dievčatá náskok stiahli na 20:20. Koncovka setu bola veľmi dramatická,. Doprastav viedol 23:21, my sme vyrovnali na 23:23 a v zápätí opäť pri Hrončekovej podaní viedli 24:23. Po výbornej obrane v poli sme mali set na dosah. Protiútok Salanciovej nevyšiel, Doprastav zablokoval. Za stavu 24:24 sme sa už nepresadili útokom a tak súper tento set šťastne vyhral 26:24 za 29 min. Bolo vyrovnané na sety 1:1 a čakal nás preťažký 3.set..

Úvod  3.setu síce našim dievčatám opäť vyšiel (vyhrávali sme 4:2, 6:4, 7:5), ale bol to boj kto získa väčší náskok. V týchto fázach zápasu sme predvádzali výborný volejbal. Dobre sme útočili Salanciová, Golitková, Paňková) v poli bránili (vynikala Hinzellerová), súpera na sieti držali blokom (Kóšová, aj Golitková, Salanciová a Jelinková) a začali sme získavať rozhodujúci náskok. Viedli sme 12:10, 14:11, až 19:11. Po stále dobrej hre sme náskok zvýšili až na 22:14 a ukončili za 25 min 25:17 !

4.set naše hráčky v dobrom psychickom rozpoložení opäť získali potrebný náskok - 7:2, 10:2, 13:3, 14:5(!) a kráčali sme k víťazstvu. Doprastav však niekoľkým riskantnými  podaniami síce znížil náš náskok, ale 6 bodový rozdiel sme si udržiavali až do záveru setu. V koncovke sme viedli až 23:16 a o našom víťazstve v hale už nikto nepochyboval. Set naše dievčatá vyhrali 25:18 za 26 min a celý zápas 3:1. V ťažkom boji so súperom dievčatá vybojovali už 9-te (!) víťazstvo v Slovenskom pohári.  Šťastné boli nielen hráčky, ale aj mnohopočetná skupina našich divákov a priaznivcov.

Naše družstvo podalo v zápase výborný kolektívny výkon, založený na dobrej obrane na sieti, v poli, účinnom podaní a prevažne aj úspešnom útoku. Výborne nahrávala Jelínková.

Počas zápasu dobre striedala Maja Hnátová na servis. Podobne ako Dominika Čierna, aj  ona mal zdravotný hendikep, trápil ju z tréningov natiahnutý sval.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva: Hrončeková 13 útok, 3 blok, 6 servis, spolu 22, Salanciová 12 útok, 1 blok, 2 servis, spolu 15, Paňková 11, Golitková 10 , Kóšová 8 bodov.

Presne a objektívne rozhodovali p.Hank Štefan a Schimpl Igor.

Naše družstvo po skončení mužského finále VKP – Humenné (víťazstvo VKP tiež 3:1), prebralo víťazný pohár a zlaté medaile od prezidenta SVF Halandu. Jedinou chybou výborne zorganizovaného finále, pred vypredaným hľadiskom, bolo nevyhodnotenie najlepších hráčok a hráčov zo zúčastnených družstiev. V našom družstve by si to určite zaslúžila Hrončeková.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058891, dnes je: 3. máj 2024, 19:53]