Povinné víťazstvo nášho družstva v Ľubľane

(7. 2. 2010)

V 16.kole MEVZY cestovalo naše družstvo žien 6.2.2010 do hlavného mesta Slovinska – Ľubľani. Vital Ľubľana doteraz nevyhrala žiadny zápas v MEL (hrala len so Žilinou 2:3), a tak sa oprávnene čakalo víťazstvo nášho družstva. Družstvo cestovalo bez Dominiky Čiernej (liečenie zranenia členka) a Hnátovej, ktorá nastúpila na lyžiarsky kurz FTVŠ.

Zápas sa hral v modernej športovej hale, ale s minimum divákov.

1.set sme začali nekoncentrovane, so slabou aktivitou  najmä v obrane. Hra oboch družstiev bola málo zaujímavá, pričom naše družstvo sa presadilo výrazne len v závere. Set sme vyhrali za 23 min 25:21.

2.set mal podobný priebeh. Ľubľana sťažovala našim dievčatám hru len dobrým podaním z diaľky. My sme sa presadzovali najmä útokom stredom. Od polovice setu sme sa výrazne začali presadzovať a set sme vyhrali podobne ako prvý 25:21 za 24 min.

3.set bol jasnou záležitosťou našich dievčat. Dobre sme podávali, blokovali, súpera sme dostali pod tlak, výsledkom ktorého bolo víťazstvo 25:14 za 20 min a tým víťazstvo v celom zápase 3:0 za 72 min. V 3.sete striedali Svatošová na nahrávke miesto Jelínkovej a Rákošová na blok miesto Simony Kóšovej.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva:

Hrončeková 19 bodov, Golitková  a Paňková po 14 bodov.

Rozhodovali Chorváti Brlas s Ivančom.

Naše družstvo sa prebojovalo na 4.miesto tabuľky MEVZY.

Najbližšie hráme s Doprastavom doma vo štvrtok 11.2. o 17.00 hod.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058932, dnes je: 4. máj 2024, 00:14]