Slávia UKSlávia UK

Slávia UK do play-off Extraligy z 1.miesta

(14. 2. 2010)

V 15. kole MEVZY sa naše družstvo stretlo s rivalom z Doprastavu, v ktorom sa rozhodovalo o nasadenie týchto dvoch družstiev do play-off extraligy 2009/10.

Po víťazstve našich dievčat v 1.zápae 3:1 sme mohli prehrať 3:1, ale s lepším skóre z oboch zápasov. Naše hráčky po nevydarených prvých dvoch setoch, ak chceli ísť z 1.miesta v play-off, museli ako sa v priebehu zápasu ukázalo, vyhrať však 2.sety. To sa im aj po bojovnom výkone aj podarilo a tým splnili cieľ.

1.set sme nezačali dobre. Nedaril sa nám efektívny útok a mali sme neúčinné podanie. Celý set sme prehrávali a nakoniec prehrali za 24 min. 17:25.

2.set mal žiaľ ten istý priebeh. Nevedeli sme sa vyrovnať s dobrou obranou súperiek a našim dievčatám sa nedaril účinný útok a najmä obrana na sieti a v poli. Prehrali sme za 25 min 15:25.

V 3.sete však začal konečne obrat. Zlepšili sme podanie, útok, ale hlavne súpera sme začali brániť na sieti. Zlepšili sme aj podanie a obranu v poli a výsledkom vedenie už 23:14. Doprastav v závere síce znížil, ale set sme za 19 min. vyhrali  25:19. V tomto sete striedala na bloku Kóšovú Rákošová a hrala dobre.

Dôležitý 4.set mohol rozhodnúť o postupe jedného z družstiev o nasadení do play-off. Ak chcel Doprastav isť do play-off z 1.miesta musel tento set vyhrať minimálne o 3 body. Naše hráčky set začali veľmi dobre. Dobre sme podávali, výborne útočili a súpera držali na sieti. Viedli sme 7:3, 8:6, a v závere setu až 19:13 a bolo jasné, že sa bude hrať tajbrejk. Set sme vyhrali za 18 min 25:17. Zápas sme definitívne otočili a ziskom 2 setov splnili cieľ – postup do play-off Extraligy z 1.miesta.

5.set začal Doprastav lepšie. Vyhrával 4:1. My sme však vyrovnali na 4:4, viedli 5:4 a pred obrátkou strán bolo vyrovnané 7:7. Po tvrdom boji a dlhej krásnej výmene Doprastav sa ujal vedenia 8:7. My sme vyrovnali na 8:8 . Potom začal neľútostný boj s výbornými akciami na oboch stranách, najmä v obrane v poli. V týchto fázach to bola najkrajšia hra zápasu. Doprastavu sa podarilo v závere odskočiť na rozdiel 3 bodov 10:13. Naše dievčatá bojovnosťou dotiahli 12:13 a mali možnosť vyrovnať. To sa nám žiaľ nepodarilo a Doprastav získal mečbal 14:12. Nám sa podarilo ešte znížiť na 13:14, posledný bod však dala američanka v službách Doprastavu, a tak sme prehrali tesne 13:15 za 14 min. a celý zápas za 100 min 2:3.

Naše družstvo si zaslúži uznanie za otočenie zle vyvíjajúceho sa zápasu. Navyše aj preto, že viaceré hráčky hrali so zdravotnými ťažkosťami (Salanciová, Paňková, Čierna) a na dôvažok Hnátová prerušila lyžiarsky kurz FTVŠ len jeden deň pred zápasom.

Nastúpili sme v základnej zostave: Paňková so Salanciovou na smeči, Hrončeková s Kóšovou na bloku, na diagonálnom poste Golitková, na nahrávke Jelínková a na libere Hinzellerová.

Striedali: Rákošová za Kóšovú, pričom dohrala celý zápas a v priebehu zápasu takticky striedali Čierna za Jelínkovú a Hnátová za Golitkovú. Výborne hrala na libere Hinzellerová.

Najviac bodovali:  Paňková a Salanciová po 18 bodov, Hrončeková 11 bodov.

Rozhodovali Schimpl s Dovičovičom.

Najbližšie hrá naše družstvo posledný zápas MEVZY doma – v utorok 16.2. so Splitom, kde hrá naša dlhoročná nahrávačka Ivana Zburová..

V.H.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.