Slávia UKSlávia UK

Maribor - Slávia UK

(21. 2. 2010)

Slávia UK oslabená o smečiarky prehrala 1:3 v Maribore

V poslednom kole tohtoročnej súťaže naše družstvo odcestovalo do Mariboru oslabené podobne ako v domácom zápase so Splitom o obidve hlavné smečiarky Salanciovú a Paňkovú. Salanciová si doliečuje koleno, Paňková chrbát. Napriek tomuto oslabeniu zohralo naše družstvo veľmi dobrý zápas. Prehrali sme 1:3, ale nechýbalo veľa a podobne ako v predchádzajúcich zápasoch s DPS a Splitom by sme už s istým účastníkom final four vybojovalo tajbrejk.

Nastúpili sme v zostave s Golitkovou a Hnátovou na smeči, Hrončekovou a Rákošovou na bloku, na diagonálnom poste s Kóšovou, na nahrávke s Jelínkovou a na libere tradične s Hinzellerovou V priebehu zápasu striedala Jelínkovú na nahrávke Čierna a Rákošová si s Kóšovou od 3.setu vymenili posty.

1.set. bol veľmi vyrovnaný. Až v úplnom závere setu sa Maribor útočne presadil. Získal dvojbodový náskok (21:19, 23:21, 24:22) a set ukončil za 26 min 25:22.

2.set. mal Maribor výraznejšie v rukách. V tomto sete naše družstvo  predčil na útoku a bloku. Našim sa nedarila obrana na sieti a slabo sme podávali. Set skončil výrazne pre Maribor 25:16 a trval 22 min.

V 3.sete nastala výmena postov u Rákošovej a Kóšovej. Rákošová prešla na diagonálny post a Kóšová na svoje miesto v strede na bloku. Táto zmena, ako aj striedanie Čiernej na nahrávke výrazne prispela k obratu v zápase. Začali sme lepšie servovať (Golitková, Kóšová, Hrončeková), lepšie brániť na sieti útoky súpera (Kóšová, Hrončeková) a útočne sa darilo Golitkovej na okraji a najmä Hrončekovej na strede siete. Výsledkom bol jasný priebeh pre naše dievčatá, ktoré vrátili Mariboru prehru z 2.setu a vyhrali za 23 min. tiež 25:16.

4.set bol volejbalovo najkvalitnejší a najdramatickejší. Zo začiatku viedlo naše družstvo (3:0, 6:4, 8:6), po technickom tajme prebral vedenie Maribor a vyhrával 12:9, 15:13. Naše dievčatá vyrovnali na 15:15 a od toho stavu bojovali obe družstvá o jedno bodové vedenie. Mariboru sa v koncovke setu podarili viesť 24:22 a mali 2 mečbaly. Účinným podaním sme si pripravili protiútok a postupne vyrovnali na 24:24. Sústredenou hrou a bojovnosťou sa nám podarilo získať dokonca setbal a dostať sa blízko k tajbrejku. Žiaľ zlý obranný zákrok v poli nás stálo vedenie a možnosť účinného protiútoku. Potom sa už dobrou obranou a tvrdým útokom presadil Maribor a set vyhral  28:26 za 26 min a tým celý zápas 3:1.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva:

Hrončeková (17 útok, 4 blok, 2 servis) 23 bodov, Golitková (11 útok, 1 blok, 2 servis) 14 bodov, Kóšová (10 útok, 2 blok, 2 servis) 14 bodov.

Naše družstvo si zaslúži absolutórium za výkon v oslabenej zostave, v ktorej viaceré hráčky hrali na iných postoch.

Týmto zápasom naše družstvo ukončilo súťaž MEVZY 2009/2010, v ktorej získalo 10 víťazstiev 8 prehier s pozitívnym skóre 1414:1400 a  skončilo na 7.mieste. O lepšie umiestnenie nás pripravila jedna kontumačná prehra s Rijekou (podnet Doprastavu na Tlstovičovú).

Najbližšie hrá naše družstvo v stredu  24.2. finále ČS-P v Leviciach s českým víťazom pohára Prostějovom, družstvom nabitým legionárkami, medzi ktorými nechýbajú aj naše 3 slávistky (Soraes, Töroková, Tomášeková).

V.H.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.