1/4 finále play off extraligy žien

(28. 2. 2010)

Slávia UK so Žiarom v 1.zápase ¼ finále play-off hladko 3:0.

Naše družstvo po ukončení všetkých medzinárodných súťaží (MEL, Challenge Cup, finále ČS-P) nastúpilo prvý raz v tejto sezóne proti extraligovému družstvu. Podľa vybojovaného umiestnenia v MEL nás čakal v ¼ finále play-off  MŠK Žiar nad Hronom. Zápas naše dievčatá bez problémov zvládli a so súperom, ktorý skončil v dlhodobej časti Extraligy na 8. mieste vyhrali za 53 min 3:0.

1.set. Prvý bod stretnutia získal Žiar a ešte na začiatku viedol 2:1. To bolo posledné vedenie Žiaru v tomto sete. Naše dievčatá získali iniciatívu predovšetkým účinným podaním (Hnátová) a tvrdým útokom (Paňková, Hrončeková). Set sme vyhrali 25:10 za 14 min.

2.set mal podobný priebeh. Žiar znovu vyhrával 1:0 a 2:1, ale od toho stavu sa naše dievčatá presadili opäť účinným servisom a dobrým protiútokom (Kóšová). Set sme za 16 min vyhrali 25:14.

3.set bol do jeho polovice bol najvyrovnanejší. Žiar sa dobrou obranou v poli a riskovaným podaním držal tesný odstup až do stavu 10:10. Potom sa presadila naša útočná hra a dobrá obrana na sieti. V tomto sete od začiatku nastúpila Salanciová. Striedali Rákošová Hrončekovú a Jelínkovú na nahrávke Čierna. Set sme bez problémov vyhrali 25:14 za 17 min.

V zápase naše dievčatá hrali disciplinovane a súpera nepodcenili. Taktické chyby sa vyskytli len na podaní. Žiar ukázal miestami dobré momenty v obrane a na servise. S nepríjemným  „ostrým“ servisom sa však úspešne vysporiadala najviac naša liberka Hinzellerová.

Najviac bodujúce hráčky nášho družstva: Paňková 11 bodov (9 útok, 2 podanie) za 2 sety, Kóšová  11 bodov (7 útok, 2 blok, 1 podanie), Golitková 11 bodov (9 útok, 1 blok,1 podanie).

Rozhodovali: Dovičovič a Švára.

Druhý ¼ finálový zápas hrá naše družstvo v stredu 3.3. v Žiari nad Hronom.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058264, dnes je: 29. apríl 2024, 18:05]