1.zápas semifinále: Slávia UK - Žilina

(18. 3. 2010)

Slávia UK so Žilinou v 1.zápase ½ finále play-off doma tesne 3:2.

Po troch zápasoch ¼ finále play-off so Žiarom, ktoré naše dievčatá zvládli bez problémov, nás čakal súper náročný. V doterajších 4 zápasoch MEVZY so Žilinou naše družstvo neprehralo, zápas play-off však ukázal, o čo ťažšie sa v play-off bude vyhrávať. Naše družstvo bolo favoritom, ale priebeh zápasu ukázal veľmi vyrovnaný priebeh so šťastným koncom pre naše družstvo. Na víťazstvo v tomto zápase sa naše družstvo muselo veľa nadrieť, lebo Žilina hrala dobre a z doterajších zápasov podala proti nám doteraz najlepší výkon.

1.set začalo naše družstvo v základnej zostave: Paňková, Salanciová, Hrončeková, Kóšová, Golitková, Jelinková a liberka Hinzellerová. Úvod setu nám nevyšiel. Hrali sme vlažne a s chybami. Žilina vyhrávala 5:0. Po oddychovom čase sme postupne začali znižovať náskok a prvý raz sme viedli za stavu 9:8. V priebehu tohto setu sme už neprehrávali, v závere viedli 22:16 a set ukončili za 23 min 25: 20.

2.set bol na začiatku vyrovnaný až do stavu 15:15. V ďalšom priebehu sme získali 3 bodový náskok 19:16. Potom však prišla vlastná chyba v protiútoku, ďalšie chyby na podaní a v útoku a Žilina získala 7 (!) bodov za sebou a viedla 23:19. Naše dievčatá síce znížili, ale set vyhrala Žilina za 27 min. 25:21 a vyrovnala stav na 1:1. V závere setu striedala Hnátová Golitkovú a Čierna na nahrávke Jelínkovú.

3.set bol na začiatku vyrovnaný. Naše družstvo sa dostalo do vedenia 9:6 a zdalo sa, že by sme mohli v náskoku pokračovať. Prišli však hrubé chyby najmä v útoku, neúčinnom bloku i podaní a Žilina podobne ako v závere 2.setu dobrým podaním a obranou na sieti a v poli otočila stav zo 6:9 na 16:9 ! V závere sme vedenie Žiliny znížili, set sme však za 25 min. prehrali 20:25. V sete striedala Rákošová Salanciovú.

V 4.sete sa naše dievčatá nezlomili, bojovali a výsledkom bolo naše vedenie až o 8 bodov 20:12. Znovu však v závere sme nehrali takticky dobre, zopakovali sa chyby na útoku, podaní a Žilina náskok stiahla na 21:22 a vyrovnala na 22:22. Koncovka tohto setu bola dramatická. Naše družstvo získalo 2 body za sebou na 24:22. Žilina stiahla na 24:23, ale pokazeným servisom Žiliny sme set vyhrali za 26 min. 25:23. Stav v zápase sme vyrovnali na 2:2.

5.set musel rozhodnúť o víťazovi tohto dôležitého stretnutia. Začiatok bol však v prospech Žiliny, ktorá viedla 4:1 a 7:3, 8:5. Maximálnou bojovnosťou našich dievčat sme stav vyrovnali na 8:8 a menili sa strany. Žilina aj po zmene strán viedla o jeden bod 9:8, 10:9, 11:10, 12:11 a 13:12. Za tohto stavu naša trénerka zobrala veľmi dôležitý oddychový čas. Po ňom  Žilinčanky pokazili servis, dobrým podaním Hnátovej sme sťažili útok Žiliny, zablokovala Kóšová a získali sme mečbal na 14:13. Hnátová rozhodla, dala eso z podania, keď sa lopta prevalila cez pásku. Vyhrali sme 15:13 za 15 min a vydreli víťazstvo 3:2 za 127 min!

Napriek horšej hre v útoku (veľa smečov do blokov súpera) chýbajúcej rýchlej hre stredom a často neúčinnom bloku, si naše dievčatá zaslúžia pochvalu za bojovnosť a nezlomnosť v 4. a 5.sete, ktoré prinieslo víťazstvo.

Najviac bodujúce naše hráčky: Paňková 20 bodov (20 útok), Salanciová 17 (14 útok, 3 blok), Kóšová 16 bodov (11 útok, 3 blok, 2 podanie), Hrončeková 16 bodov (10 útok, 2 blok, 4 podanie)

Rozhodcovia:

Viktoríni-Lisá a Sarka M.

V.H.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058253, dnes je: 29. apríl 2024, 15:44]