Turnaj v Budapešti

(26. 9. 2010)

Turnaj v Budapešti.

V rámci dohodnutých recipročných turnajov medzi našim klubom a BSE Budapešť, zorganizoval domáci klub 1 dňový turnaj v ich športovej hale.

Okrem nášho majstrovského družstva a domáceho, tiež minuloročného majstra Maďarska, sa na turnaji zúčastnilo prvoligové družstvo Szekesfeherváru.

1.zápas:

Slávia UK EU – Szekesfehervár 2:3 (-17,22,22,-23,-13)

Naše družstvo v tomto zápase nehralo dobre. V úvode zápasu a celý 1.set hralo nedôsledne, nepresne a slabo najmä na podaní a v obrane v poli. V 2. a 3. sete nastalo zlepšenie v obrane, hre na sieti, v poli a v protiútoku. Výsledkom boli víťazné sety na 25:22.

V 4.sete naše hráčky pokračovali v zlepšenej hre a neustále viedli o 2-3 body. V závere setu dokonca  21:17. Potom však prišli zbytočné chyby na príjme podania, na podaní a súper vyrovnal na 23.23 a nakoniec aj zvíťazil 25:23.

5.set bol síce vyrovnaný, ale naše družstvo stále viedlo 4:2, 7:6, a 11:7. Pri tomto stave nastali v našej hre opäť nepresnosti a hrubé chyby v  útoku a najmä na podaní. Súper veľmi dobrou obranou v poli a technickým útokom znižoval a vyrovnal na 13:13. Za tohto stavu opäť nepresnosti a nedôsledný útok nás stál víťazstvo v tomto zápase.

Naše hráčky mali v tomto zápase 17 pokazených podaní(!) a viaceré zbytočné taktické chyby.

2.zápas:

BSE Budapešť : Slávia UK EU 3:0 (19,12,28)

V druhom zápase turnaj malo naše družstvo proti výborne hrajúcemu domácemu družstvu len malú šancu na víťazstvo. Obidva prvé dva sety boli jasne v ich réžii, keď výborne bránili a útočili. Naše dievčatá sa snažili hrať lepšie a bojovnejšie ako v 1.zápase. To, ale v prvých dvoch setoch na súpera nestačilo. 3.set bol z našej strany najlepší. Bol od začiatku až do konca veľmi vyrovnaný. Rozhodovalo sa v dlhej koncovke, v ktorej sme mali 2 setbaly za stavu 26:25 a 27:26. Zlá obrana na sieti a v obrane nás pripravila o víťazstvo v tomto sete. Domáce družstvo využilo 3. setbal a zvíťazilo 30:28 a celý zápas 3:0 Po predchádzajúcom víťazstve proti Szekesfeherváru 3:0 sa stalo tak víťazom turnaja.

Naše družstvo nepreukázalo podobnú dobrú výkonnosť ako na predchádzajúcom turnaji v Olomouci.

Často hralo nedôsledne, nepresne, s chybami na podaní a v útoku.

Na turnaji hrali všetky hráčky, vrátane  juniorskej reprezentantky Kriškovej (2.zápas). Golitková pre preťaženie kolena v 2.zápase nehrala. Kóšová po ME junioriek dostala voľno.

Turnaj sa hral s novým modelom lôpt zn. Molten, na ktoré si naše hráčky ťažšie zvykali.

Umiestnenie družstiev na turnaji: 1. BSE Budapešť, 2. Szekesfehervár, 3. Slávia UK EU.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058254, dnes je: 29. apríl 2024, 15:56]