Prehra v prvom zápase MEL v Linzi 1:3.

(3. 10. 2010)

Prehra v prvom zápase MEL v Linzi 1:3.

Keďže zápas 1.kola MEL so Schwechatom sa odložil, nastúpilo naše družstvo na 1.zápas v Linzi. Čakal nás náročný súper v domácom prostredí. Napriek tomu sme po výborných výkonoch na Slávia Ekonóm Cupe verili vo víťazstvo.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. Striedali Mitrengová, Krišková, Herelová a Čierna.

Výsledok:  Linz – Slávia UK EU 3:1 (-20,14,25,23)

1.set
nám vyšiel. Bol od začiatku veľmi vyrovnaný až do stavu 16:16. Pri dobrom podaní Salanciovej sme sa však odpútali na rozdiel 3 bodov a dokončili set víťazstvom 25:20.

2.set však vôbec nevyšiel. Od začiatku nás súper zatlačil, v obrane vychytal všetko a my sme hrali veľmi nedôsledne a s chybami. Set sme prehrali 14:25.

3.set bol znovu vyrovnaný. Podobne ako v 1.sete až do stavu 16:16 sa družstvá striedali vo vedení.  Od toho stavu sme išli na krátko do vedenia o 1 – 2 body. Súper vyrovnal na 21:21. Od tohto stavu sme išli do vedenia 22:21, 23:21, a dokonca 24:22 sme mali dva setbaly. Servis Rákošovej však skončil v aute(!) a súper postupne vyrovnal na 24:24 a viedol 25:24. My sme ešte vyrovnali na 25:25, ale to bolo v tomto sete všetko. Prehrali sme 25:27.

4.set začali naše dievčatá s elánom. Od začiatku ho mali opäť dobre rozohraný. Viedli sme 4:0,5:2. Súper vyrovnal na 5:5, ale potom sme išli znovu do vedenia až na 15:10. Tento päťbodový náskok sme žiaľ neudržali. Súper vyrovnal na 17:17, 19:19 a potom získal náskok v závere setu 23:21, 24:23 a pri tomto stave premenil mečbal.

Zápas sme prehrali skôr našou zlou hrou. Hrali sme veľme neefektívne v útoku (až na 1.set). Smečiarky nepodali dobrý výkon. Len v 1.sete boli účinné Salanciová a Mitrengová (po vystriedaní Hnátovej). So zdravotnými problémami hrajúca Golitková nebola tiež efektívna. Vôbec sa nedarilo Hnátovej. V útoku obstála jedine Kóšová (65%). Slabá hra bola aj v poli. Servis priemerný a často netaktický. Blok veľmi slabý. Získali sme ním len 7 bodov (z toho Kóšová 4).

Hráčky súpera boli síce menších postáv, ale veľmi pohyblivé a obetavé v hre v poli. Neubránili sme dve ich kľúčové smečiarky Nikolovu a Chukwuma, ktoré útočili v zápase najviac po 28 ráz.

Z našich hráčok dobrý výkon podali len Kóšová (11 úspešných útokov a 4 úspešné bloky) a na libere hrajúca Hinzellerová  (69% úspešnosť). Dobre hrala Salanciová na príjme podania (55% úspešnosť)

Prvý raz do majstrovských bojov zasiahli naše mladé nové hráčky Mitrengová, Krišková a Herelová.

Ďalší zápas odohrá naše družstvo doma so Splitom (2.družstvo minuloročnej MEL) pred TV kamerami v pondelok 11.10. o 17.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058262, dnes je: 29. apríl 2024, 17:42]