Vydreté víťazstvo nad silným Splitom 3:2

(12. 10. 2010)

Vydreté víťazstvo nad silným Splitom  3:2.

Pred TV kamerami zaznamenali naše dievčatá veľmi cenné víťazstvom nad silným Splitom, ktorý sa túto sezónu posilnil o dve Brazílčanky a s novým hlavným trénerom, tiež Brazílčanom. Víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Naše hráčky však obrátili nepriaznivý vývoj stretnutia z 1:2 na víťazstvo 3:2 po 117 minútach boja.

Naše družstvo žien nastúpilo, už pod novým názvom Slávia UK Ekonomická univerzita, ktorý sa stal od začiatku sezóny hlavným partnerom družstva žien, pred 250 divákmi po prvý raz v súťaži doma.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Herelová, Krišková a Čierna.

1.set nám vyšiel. Bol od však začiatku veľmi vyrovnaný. Družstvá sa striedali vo vedení o 1-2 body až do samého záveru setu 20:20. Od toho stavu naše družstvo zásluhou dobrého podania striedajúcej Mitrengovej, útoku Hnátovej a Golitkovej bodovalo päť razy za sebou a set vyhralo za 27 minút 25:20.

2.set bol podobný prvému. Bol veľmi vyrovnaný až do stavu 15:15. Súper potom získal trojbodový náskok na 19:16. Naše hráčky však náskok súpera dotiahli a podobne ako v 1.sete vyrovnali na 20:20. Žiaľ viaceré nevynútené chyby v útoku a podaní nás stáli body a súper v závere setu päť razy bodoval.  Opakovala sa situácia ako v 1. sete, žiaľ tentoraz v náš neprospech. Set sme prehrali 20:25 za 25 minút. V priebehu setu striedala Rákošovú na bloku mladá Herelová.

V 3.sete prebral jasne iniciatívu Split. Výborne útočil a blokoval naše útočníčky. Našim dievčatám sa nedaril útok – urobili sme 13 chýb, nebola dobrá nahrávka a neúčinne sme podávali. Od začiatku súper viedol, dokonca až s 9 bodovým náskokom (10:19) a bez problémov set za 22 minút dokončil 25:14. V závere setu striedala Čierna a Krišková.

Pred  4.setom sa zdalo, že súper je už nezdolateľný. Preukázala však veľká bojovnosť našich dievčat.  Hra do stavu 7:7 bola vyrovnaná. Potom naše hráčky najmä zásluhou dobrého útoku Salanciovej, Kóšovej a Golitkovej získavali postupne náskok o tri body na 10:7, 12:9, 15:11. Postupne aj úspešnými blokmi (Salanciová, Golitková) sme zvýšili na 17:13, 20:16.  V koncovke setu sme dovolili Splitu získať len jeden bod a set sme po najlepšej hre v zápase vyhrali 25:17 za 25 min.

5.set. mal rozhodnúť. Otázkou bolo, či naše dievčatá udržia výkonnosť z predchádzajúceho setu. Ukázalo sa, že tajbrejky naše družstvo vyburcujú k dobrej a bojovnej hre. (na Slávia Ekonóm Cupe sme ich vyhrali 4 z 3), Začiatok bol však pre Split. Viedol 3:1, 6:3. Našim dobrým podaním a protiútokom sme skóre vyrovnali na 6:6. Od tohto stavu bod po bode sme získavali náskok na 11:8, 12:10, 13:10, 14:11 a za stavu 14:12 sme získali vytúžený 15. bod (chybným podaním súpera) a za 18 minút víťazstvo 3:2 po veľmi dobrom a bojovnom výkone v druhej polovici zápasu.

Najúspešnejšie hráčky: Salanciová 17 bodov (útok 12, blok 5), Golitková 15 bodov (útok 11, blok 4), Hnátová 15 bodov (útok 10, blok 2, podanie 3), Kóšová (útok 10, blok 1), Herelová 9 bodov (útok 7, blok 2).

Výsledok:  Slávia UK EU BA – ZOK Split 1700 - 3:2 (20,-20,-14,17,12)

Prvé víťazstvo v MEL, po prehre v Linzi minulý týždeň, naše dievčatá veľmi povzbudilo. Hra nebola vždy najlepšia. Rezervy sme mali v presnosti a taktike nahrávky, stabilite útoku a v účinnejšom podaní.

V sobotu 16.10 o 18.hod nás čaká ďalší zápas v Rijeke 3.družstvo minuloročnej súťaže MEL.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058235, dnes je: 29. apríl 2024, 13:20]