Slávia UKSlávia UK

Veľké víťazstvo našich žien 3:2 v Rijeke.

(17. 10. 2010)

Veľké víťazstvo našich žien 3:2 v Rijeke.

Po víťazstve doma so Splitom, keď zápas sme otočili, ešte väčšie a dôležitejšie víťazstvo zaznamenali naše dievčatá v Rijeke. Po pomerne hladko prehratých dvoch setoch a dvoch mečbaloch v 3. sete Rijjeky sa podarilo našim hráčkam doslova otočiť zápas a vyhrať v tajbrejku 3:2. Je to už druhé víťazstvo v prípade, že sa družstvo nevzdá a bojuje do konca. Naozaj veľmi cenný poznatok. Na druhej strane to svedčí o tom, že naše hráčky sa horšie dostávajú do herného tempa a hrajú slušne až vtedy, keď je nepriaznivý stav ktorý ich k výkonu vyburcuje.

V Rijeke kde naše družstvo v minulom ročníku MEL prehralo hladko 3:0 sme nastúpili v už tradičnej základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali všetky náhradníčky: Mitrengová,  Herelová, Krišková, Cagáňová a Čierna.

1.set sa jasne vyvíjal pre Rijeku. Na začiatku sa nám nepodarilo úspešne útočiť (Hnátová, Salanciová) a po slabej hre v obrane sme prehrávali hneď 1:5. Neskôr sa nám hru podarilo ako tak vyrovnať (9:9), ale Rijeka účinným podaní z diaľky, tvrdým útokom a dobrou obranou v poli získavala postupne väčší náskok (16:12, 20:16) a set bez problémov vyhrala za 20 min 25:18. V tomto sete striedala Mitrengová v útoku neúčinnú Hnátovú.

2.set bol z našej strany ešte horší. Vyrovnanú hru s Rijekou sme držali podobne ako v 1. sete len do stavu 9:9. Potom súper najmä zásluhou našej slabej obrane na sieti, v poli a neúčinnom servise urobil 10 bodov za sebou (16:9), pokračoval na 22:12 a set dohral bez ťažkostí za 21 min 25:16.

V tomto sete na post smečiarky sa znovu vrátila Hnátová. Striedali Čierna a Krišková.

V 3.sete však naše družstvo zabralo. Súper bol síce stále herne lepší, ale naša hra začala byť efektívnejšia. Postupne sa na smeči a prihrávke rozohrala Salanciová a Golitková. Začalo sa dariť aj na útoku stredom Kóšovej. Dobrými blokmi Rákošovej, lepším servisom ako v prvých dvoch setoch sme hru zlepšili. Do stavu 12:12 bola hra vyrovnaná. Od 17:17 sme však prebrali iniciatívu. Postupne sme viedli 19:18, 20:18, 22:20 a 23:21. Za tohto stavu prišlo v našom družstve k zaváhaniu a súper vyrovnal na 23:23. Od tohto stavu sa družstva „bili“ o víťazstvo v sete. Rijeka mala za stavu 24:23 prvý a za stavu 25:24 dokonca druhý mečbal. Naše hráčky sa však nevzdávali, otočili tieto nepriaznivé stavy a po veľmi dramatickej koncovke vyhrali 27:25! Set trval 29 minút. To bol z našej strany, ako sa  ukázalo neskôr, začiatok obratu zápasu.

4.set tak ako v doterajších setoch bol tiež vyrovnaný. V polovici setu bol 12:12. Neskôr súper získal dvojbodový náskok 17:15. My sme vyrovnali na 17:17, tiež na 19:19,  ale v závere setu sme získali náskok 21:19, 23:20 24:21 a set dohrali za 22 minút 25:21. Tento set sme vyhrali  zásluhou zlepšenej hry na sieti, príjme podania a obrany, kde prím hrala Hinzellerová.

5.set. mal rozhodnúť. Naše dievčatá začali  dobre. Získali prvý bod, potom ďalšie dva  na 3:0. Stabilne sme prihrávali, preto sme mohli efektívne útočiť najmä Salanciovou a Golitkovou. S našim servisom mal súper čoraz väčšie ťažkosti, útok súpera sme na sieti zadržali a tak sme bod po bode získavali náskok. Strany sa sme menili za veľmi priaznivého stavu pre nás - 8:3. V ďalšom priebehu hráčky hrali veľmi koncentrovane, využívali vlastné chyby súpera a postupne kráčali k víťazstvu. Viedli sme 11:6, 13:8 a za stavu 14:9 sme mali mečbal, ktorý tvrdým útokom stredom premenila Kóšová.

Naše družstvo vyhralo už druhý zápas v piatich setoch. Tento po veľmi nepriaznivom vývoji a v situácii  strateného zápasu. Trval 105 minút.

Najviac bodujúce  hráčky: Salanciová 18 bodov (útok 15, blok 2, servis 1), Golitková 17 bodov (útok 14, blok 3),  Kóšová 10 bodov (útok 9, blok 1), Rákošová 9 bodov (útok 5, blok 4), Hnátová 8 bodov (útok 5, blok 1, podanie 2).

Výsledok:  ZOK Rijjeka - Slávia UK EU BA 2:3 (18,16,-26,-21,-9)

Celkové bodové skóre 105:106 pre naše družstvo.

Dlhá cesta domov bola s takto vybojovaným víťazstvom veľkým zadosťučinením.

Naše družstvo najbližší víkend má v MEL voľno. Najbližší zápas naše družstvo hrá v stredu 27.10 o 17.00 proti Pezinku v 2.kole Slovenského Pohára.

Ďalší zápas v MEL  hrá v sobotu 30.10 doma s Mariborom.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.