Víťazstvo v prvom zápase SP nad Pezinkom 3:0

(28. 10. 2010)

Víťazstvo v prvom zápase SP nad Pezinkom 3:0.

Naše družstvo žien sa predstavilo v stredu 27.10. prvý raz doma v Slovenskom pohári. Bez veľkých problémov zdolalo Pezinok 3:0 po setoch 25:15, 25:18 a 25:18. Zápas trval 66 minút.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Cagáňová, Krišková, Herelová a Čierna .

1.set: Bol na začiatku vyrovnaný. Po prvom technickom tajme sme však  prebrali iniciatívu a postupne sme viedli 12:9, 14:10, 19:11, 23:12 a set ukončili za 20 minút 25:15. V sete striedala Hnátovú Cagáňová. Naša hra postrádala väčšiu stabilitu a účinnosť podania a obranu v poli.

2.set začiatok bol podobný prvému. Tiež po prvom technickom tajme sme postupne ovládli hru dobrým protiútokom a blokom. Stav skóre narastal z 8:6 na 10:6, 17:11, 21:14. Súper za stavu 23:15 znížil na 23:18 a set sme dokončili za 20 minút 25:18. V priebehu setu nastúpili Krišková, Čierna a Cagáňová.

V 3.sete sme nastúpili s viacerými zmenami v zostave. Na diagonálnom poste nastúpila Krišková, na smeči Cagáňová a miesto Rákoškovej nastúpila Herelová. Tento set bol najvyrovnanejší. Súper riskoval na podaní, a pomerne dobre bránil v poli. Na začiatku setu Pezinok viedol 3:1, 4:2 aj 7:5. Na prvý technický tajm sme však išli už do vedenia 8:7. Po ďalšom krátkom vyrovnanom priebehu od stavu 12:12 sme definitívne prebrali iniciatívu. Videli sme 15:13, 17:13, 20:14, 22:16  a za stavu 24:18 sme premenili hneď prvý mečbal 25:18.Set trval  24 minút.

Najviac bodujúce hráčky: Salanciová 12 bodov (útok 11, podanie 1), Kóšová 11 bodov (útok 7, blok 2, podanie 2), Krišková, Hnátová a Golitková po 6 bodov.

Výsledok:  Slávia UK EU BA – VTC Pezinok  3:0 (15,18,18)

Rozhodcovia: Patúc a Dovičovič.

V sobotu 30.10 o 17.hod nás čaká veľmi ťažký zápas v MEL s Mariborom minuloročným víťazom MEL.

Odveta 2.kola SP v Pezinku je v stredu 3.11. o 18.00 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058238, dnes je: 29. apríl 2024, 13:54]