Slávia UKSlávia UK

Prvá domáca prehra v MEL s Mariborom 1:3

(1. 11. 2010)

Prvá domáca prehra v MEL s Mariborom 1:3.

Prvú prehru v MEL v domácom prostredí žiaľ zaznamenali naše ženy v sobotu s minuloročným víťazom minulého ročníka. A to sa ešte Maribor posilnil o skvelú nahrávačku 31-ročnú Srbku Milosavljevič a o dve Američanky Ammerman a Stalzer. Tieto spolu s excelentnou smečiarkou 23- ročnou Potokar boli kľúčovými postavami víťazného družstva.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Herelová, Krišková a Čierna.

1.set nám vyšiel fantasticky. Od začiatku do konca setu sme kontrolovali hru najmä vďaka účinnému podaniu, bloku a výbornému protiútoku. Vyšiel nám aj začiatok, keď sme viedli hneď 3:0, 6:2 a na prvý technický tajmaut sme išli s vedením 8:4.  Štvor až sedembodový náskok sme si udržiavali počas celého setu  a za 21 minút sme prekvapivo hladko vyhrali 25:14.

2.set však Maribor začal zaberať. Výrazne zlepšil servis, s ktorým sme mali problém nielen počas tohto setu, ale po celý zápas. Začali sa presadzovať obidve Američanky spolu so Slovinkou Potokar. Naše družstvo síce urobilo prvý bod, ale až do konca setu sme postupne prehrávali 4:8, 5:10, 13:17,   Od tohto stavu sa našim dievčatám podarilo znížiť náskok súpera na jeden až dva body (17:19, 18:19), ale vyrovnať sa nám nepodarilo. Súper získal v závere setu 3 bodový náskok, ktorý si prakticky udržal až do konca setu. Set sme prehrali 21:25 za 23.mínút. V priebehu setu striedala trénerka Hnátovú za Mitrengovú, ktorá práve účinnými podaniami sťažovala príjem u súperiek a náskok súpera sme znižovali.

V 3.sete od stavu 10:10 prebral iniciatívu jasne Maribor. Podával s dlhých vzdialeností, výborne útočil a blokoval naše útočníčky. Naši dievčatám sa nedarilo na príjme podania,  podaní ani  v útoku. Najmä kvôli nepresnému príjmu podania sme mali neúčinný útok. Začiatok setu bol ešte vyrovnaný 5:5 aj 10:10. Potom Maribor šnúrou 9 bodov (!), keď sme nevedeli založiť účinný útok sa dosal do jasného vedenia a ani skorigovanie skóre na 15:23 nebolo nič platné. Set sme prehrali vysoko 15:25 za 15 minút. V závere setu striedala Čierna, Krišková a Herelová.

4.set bol dramatický a veľmi bojovný. Maribor bol rozbehnutý, ale naše hráčky sa nechceli vzdať. Trénerka urobila zmenu na druhom smečiarskom poste, kde sa presunula Goltiková a  Krišková na diagonálny post. Na bloku od začiatku setu Rákošovú vymenila Herelová.

Viedli sme na začiatku o jeden až dva bod 2:1, 5:3. Súper viac razy vyrovnával 8:8, 10:10. Od tohto stavu začal získavať malý náskok 13:14, ktorý ale zvyšoval až na 15:21. To už bolo pre naše hráčky zložité.  Súper hral výborne na sieti a v obrane. Naše hráčky výbornými zákrokmi v poli vyburcovala Salanciová a pridali sa aj ostatné. V tejto fáze zápasu bol najbojovnejší a najdramatickejší volejbal na oboch stranách. Napriek enormnej snahe našich dievčat Maribor bodoval bod po bode. Nám sa podarilo ešte v závere setu z 18:24 výbornými podania Mitrengovej a bojovnosťou dievčat v poli a útoku dosiahnuť štyri body za sebou a znížiť dokonca na 22:24. Súper však tvrdým po diagonále premenil 5 mečbal a vyhral set 25:22 za 22 minút a zápas 3:1 za 90 minút.

Naša hra bola výrazne poznačené zranením liberky Hinzellerovej (natiahnutý zadný stehenný sval) pričom  trpela tým najmä prihrávka a obrana v poli a nedôrazným útokom na druhom smečiarskom poste, kde sa postupne vystriedali Hnátová, Mitrengová a Golitková. Výborne však na bloku, smeči a podaní hrala  Kóšová.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 18 bodov (útok 12, blok 3, podanie 3), Salanciová 15 bodov (útok 14, podanie 1), Kóšová 12 bodov (útok 8, blok 3, podania 1),

Výsledok:  Slávia UK EU BA – Branik Maribor 1: 3 (14, -21, -15, -22)

Rozhodovali Adler a Szabo z Maďarska..

Najbližší zápas zohrá naše družstvo v Slovenskom pohári – odvetu s Pezinkom 10.novembra. a potom v piatok 12.novembra nás doma čaká silný Kamnik.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.