Víťazstvom v odvete nad Pezinkom 3:1, postup do 3.kola Slovenského pohára

(11. 11. 2010)

Naše družstvo žien po víťazstve v Pezinku 3:1 v odvetnom zápase 2.kola SP, postúpilo do 3.kola.

Zápas bol priemernej úrovne, v ktorom naše družstvo zbytočne stratilo set po slabej hre, v ktorom nastúpili viaceré hráčky z lavičky.

Nastúpili sme v základnej zostave bez chorej prvej nahrávačky Jelínkovej. Zostava: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Herelová, Čierna, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Cagáňová, Krišková,  Rákošová, Mitrengová a Svatošová z B družstva, ktorá bola v zápase druhou nahrávačkou.

1.set: od začiatku sme v zápase viedli o 3-5 bodov. V závere sme náskok ešte zvýšili a vyhrali set 25:16 za 22 minút. V závere setu sa žiaľ zranila Golitková (podvrtnutý členok) a v zápase ďalej nepokračovala. Striedala ju Krišková.

2.set bol podobný prvému. Naše družstvo viedlo od začiatku až do konca a set sme vyhrali za 22 minút 25.15. V tomto sete striedala Hnátovú Mitrengová a v závere hrala aj Cagáňová.

V 3.sete sme nastúpili s viacerými zmenami v zostave. Na smečiarskom poste hrali Mitrengová s Cagáňovou a v priebehu setu striedala Rákošová namiesto Kóšovej a Svatošová namiesto Čiernej. V tomto sete sme hrali najslabšie. Nedôrazne v útoku, slabo na podaní a v obrane. Set po vyrovnanom začiatku stále vyhrával Pezinok a nakoniec aj zvíťazil 25:20. Set trval 25 minút.

4.set sme začali presnejšie a dôraznejšie. Do zostavy sa na smeč vrátila Salanciová a v priebehu setu striedala Čiernu na nahrávke Svatošová. Od začiatku sme jasne vyhrávali o 5-8 bodov. V závere až o 10 bodov a set sme vyhrali 25:15 za 20 minút.

Najviac bodujúce hráčky: Kóšová 13 bodov (útok 8, blok 4, podanie 1), Salanciová 13 bodov (útok 12, podanie 1), Mitrengová 11 bodov (útok 7, podanie 4) , Krišková 9 bodov (útok 5, podanie 4).

Výsledok:  VTC Pezinok - Slávia UK EU BA  1:3 (-15,-16,20,-15). Trvanie zápasu: 96 minút.

Rozhodcovia: Sarka M. a Patúc.

V piatok 12.11. o 17.hod nás čaká veľmi ťažký zápas v MEL so slovinským Kamnikom.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058259, dnes je: 29. apríl 2024, 16:53]