Predsa len víťazstvo nad Kamnikom 3:2.

(14. 11. 2010)

Ďalší päťsetový nervy drásajúci zápas vyhralo naše družstvo nad kvalitným a veľmi bojovným Kamnikom (SLO). Ako to už v tejto sezóne často býva, veľké víťazstvo sa rodilo veľmi ťažko. Znovu ako už viac ráz  predtým, naše hráčky  obrátili veľmi nepriaznivý vývoj stretnutia z 0:2 na víťazstvo 3:2 po 118 minútach boja! V piatom sete vyhralo naše družstvo v MEL už tretí zápas MEL (predtým v Rijeke a doma so Splitom).

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Cagáňová.

1.set. Začali sme s elánom a po vyrovnanom začiatku 3:3, 5:5 7:7, sme postupne začali viesť 10:7, 13:9 17:11 a dokonca 18:13. Žiaľ od tohto stavu sme prestali efektívne útočiť a súper sa začal doťahovať. Postupne znižoval na 18:18 a hru nielen vyrovnal, ale prebral iniciatívu. Až do konca tohto setu vyhrával a po našom dobrom výkone do tri štvrtiny setu sa rozohral a zvíťazil 25:20 za 26 minút. Zbytočne prehratý set. V závere set striedala Hnátovú Cagáňová a na podaní neúspešne Mitrengová.

2.set Kamnik hral znovu dobre, ale naše dievčatá chceli odčiniť zbytočnú prehru v 1.sete. Súper však od začiatku setu viedol 3:1, 7:3, 9:6. Od tohto stavu naše hráčky hru postupne vyrovnali a až prakticky do konca setu bol to boj o každú loptu. Od stavu 13:13 sa nám podarilo získať minimálny 1- bodový náskok 14:13, 17:16, 18:17 20:19. Súper však vždy vyrovnal. Do koncovky sme išli ale stále s jednobodovým náskokom 21:20, 22:21, 23:22. Potom však prišlo naše zaváhanie a súper otočil na 22:23 aj 23:24 a set so šťastím vyhral 25:23. Bolo zle. Set trval podobne ako 1.set 26 minút.

V tomto sete znovu na podanie striedala Mitrengová, žiaľ neúspešne.

V 3.sete sa ale naše dievčatá, tak mnoho ráz predtým, nevzdali a bojovali. Hra bola veľmi vyrovnaná a každé družstvo sa snažilo v hre prebrať iniciatívu. Naše družstvo síce do polovice setu viedlo 9:7, 12:11 aj 16:15. Súper však vždy vyrovnal. Rozhodujúci náskok sme si vytvorili až v závere setu od 17:17, Zásluhou podania a dobrého protiútoku sme získali viac bodov za sebou 19:17, 22:18, 24:19 a koncovku sme tentoraz úspešne zvládli a dôležitý kontaktný set sme za 25 minút vyhrali 25:20. V tomto sete striedala Hnátovú Mitrengová.

4.set.bol znovu boj. Naše dievčatá príkladnou bojovnosťou,  po vyrovnanom priebehu do polovice setu (5:5, 10:10) začali prevyšovať súpera na sieti a na podaní. Získavali sme postupne náskok 14:10, 17:13, 18:14, 20:15 a úspešne sme kráčali k vyrovnaniu zápasu na 2:2. Set sme po najlepšej hre v zápase vyhrali 25:19 za 23 minút..

5.set. znovu rozhodoval. Začiatok nebol šťastný. Prehrávali sme 0:2, 3:5, 4:6, ale vyrovnali na 7:7. Strany sme obracali už za vedenia 8:7. Od tohto stavu bola hra až do stavu 9:9 dramatická a veľmi vyrovnaná. Potom sme však výbornou hrou v obrane a zásluhou efektívnemu protiútoku (Golitková, Kóšová) získavali dôležitý náskok na 11:9, 12:10 13:10 a dokonca na 14:11.  Zdalo sa rozhodnuté. Za tohto stavu však zbytočná nepozornosť na strede siete a neúspešné útoky nás mohla stáť aj víťazstvo. Mali sme štyri mečbaly. Ani výborný útok Golitkovej, ktorý súper fantasticky ubránil nestačil na dokončenie setu. Súper dotiahol postupne až na 14:14. Od tohto stavu začala dráma. Mitrengovej úspešný protiútok a priamy bod z podania to vyriešil,. Získali sme za sebou dva body na 16:14 a fantastické víťazstvo 3:2!

Bolo to opäť víťazstvo vydreté, ale zaslúžené. Osobitne vďaka bojovnosti všetkých našich hráčok. Zvlášť cenné u troch hráčok. Golitková hrala po zranení (podvrtnutý členok v zápase SP v Pezinku), Salanciová s natiahnutým stehenným svalom a nahrávačka Jelínková po tréningovom výpadku zapríčinený chorobou.

Najviac bodujúce hráčky: Salanciová 23 bodov (útok 20, blok 2, podanie 1), Golitková 15 bodov (útok 11, blok 2, podanie 2),  Kóšová 13 bodov (útok 9, blok 4), Mitrengová 12 bodov (útok 7, blok 1, podanie 4), Rákošová 11 bodov (útok 5 , blok 4, podanie 2),

Výsledok:  Slávia UK EU – Calcit Kamnik 3:2 (-20,-23,20,19,14), 118 minút.

Rozhodcovia: Kulhanek a Haas (AUT), čiaroví: Ing. Vestenická a Krajčovič

Divákov 250.

V sobotu 20.11. o 19.hod nás čaká ďalší zápas MEL v Klagenfurte.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057494, dnes je: 25. apríl 2024, 02:21]