Zbytočná prehra v Klagenfurte

(21. 11. 2010)

Prehra v Klagenfurte 2:3.

Žiaľ zbytočnú prehru zaznamenalo naše družstvo s rakúskym družstvom. Napriek dvom posilám v družstve Klagenfurtu (Američanky Banse a Slovinskej blokárky Gustin z Mariboru), ako  aj výbornej obrannej hre, zápas sme mohli predsa len zvládnuť na víťazstvo. Nepriaznivý stav v zápase 0:2 sa nám tentoraz nepodarilo v 5. sete zvrátiť a prehra 2:3 je prvou päťsetovou prehrou nášho družstva v doterajšej MEL.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. Striedali Mitrengová, Krišková, Herelová a Čierna.

Výsledok:  Kalgenfurt – Slávia UK EU 3:2 (20, 23, -19, -20, 9)

1.set nám nevyšiel. Ťažko sme sa rozohrávali, nedarilo sa nám v útoku aj servis bol neúčinný. Súper dobrou hrou na bloku a výbornou hrou v poli eliminoval náš útok a to aj často z dobre vedeným útokom stredom siete. Klagenfurt ťažil z dobrého a útočného servisu, z ktorým sme mali ťažkosti. Set bol od začiatku v réžii domácich, len v v polovice setu sa našim dievčatám podarilo náskok znížiť na rozdiel jedného bodu (15:16). Záver však patril Klagenfurtu, ktorý set vyhral za 25 minút 25:20. V našom družstve striedala na smeči Salanciovú Mitrengová.

2.set bol už z našej strany iný. Postupne sme sa rozohrali v útoku, chýbal nám však efektívny útok na druhom smečiarskom poste. Tesné vedenie domácich sme vyrovnali v druhej časti setu na 18:18. Súper v koncovke setu získal náskok 23:19 a 24:20. Naše dievčatá sa nevzdali a po úpornej hre vyrovnali znížili na 23:24. Napriek veľkej bojovnosti v obrane sme skóre nevyrovnali kvôli neefektívneho útoku, ktorý súper opakovane ubránil a protiútoko premenil vo víťazstvo 25:23. Set trval 27 minút. Jelínkovú na nahrávke v priebehu setu na krátko striedala Čierna.

3.set, ako to už často býva, naše hráčky sa nevzdali a hru zlepšili, Celý set od začiatku do konca bol v našej réžii. Viedli sme nad súperom so 4 až 5-bodovým náskokom a set sme za 20 minút vyhrali 25:20. Od začiatku setu na smeči nastúpila Mitrengová namiesto Hnátovej a Herelová namiesto Rákošovej.

4.set Po krátkom zaváhaní na začiatku setu bol aj tento set postupne v našej réžii. Dobre sme útočili najmä stredom siete a lepšie podávali. Súper náš náskok zväčša o 3-5 bodov znížil len v polovici setu. V závere setu sme sa opäť presadili a zvíťazili za 24 minút 25:19. V závere setu na krátko nastúpili Hnátová a Krišková.

5.set sme žiaľ začali veľmi zle. Súper dobrým podaním získal na začiatku náskok 6:0. Tento bol ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci. Napriek postupnému znižovaniu náskoku súpera (na 5:9, 7:10), sa nepodarilo našim dievčatám vyrovnať a prebrať iniciatívu na víťazstvo. V polovici setu nastúpila namiesto Golitkovej Krišková. Set sme prehra 9:15 za 15 minút a celý zápas za 116 minút 2:3.

Hráčky súpera boli väčšinou menších postáv, ale veľmi pohyblivé a výborné v hre v poli. Ich najlepšie hráčky boli Walner (18 bodov), Banse (17 bodov) a Gustin (12 bodov).

Z našich hráčok boli najviac bodujúce: Salanciová 22 bodov, Kóšová 16 bodov a Golitková 10 bodov.

Zápas rozhodovali veľmi nepresne, žiaľ s chybami väčšinou v neprospech nášho družstva, Slovinci Gril a Miklosičová

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056310, dnes je: 20. apríl 2024, 05:16]