Slávia UKSlávia UK

Zbytočná prehra v Klagenfurte


(21. 11. 2010)

Prehra v Klagenfurte 2:3.

 

Žiaľ zbytočnú prehru zaznamenalo naše družstvo s rakúskym družstvom. Napriek dvom posilám v družstve Klagenfurtu (Američanky Banse a Slovinskej blokárky Gustin z Mariboru), ako  aj výbornej obrannej hre, zápas sme mohli predsa len zvládnuť na víťazstvo. Nepriaznivý stav v zápase 0:2 sa nám tentoraz nepodarilo v 5. sete zvrátiť a prehra 2:3 je prvou päťsetovou prehrou nášho družstva v doterajšej MEL.

 

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. Striedali Mitrengová, Krišková, Herelová a Čierna.

 

Výsledok:  Kalgenfurt – Slávia UK EU 3:2 (20, 23, -19, -20, 9)

 

1.set nám nevyšiel. Ťažko sme sa rozohrávali, nedarilo sa nám v útoku aj servis bol neúčinný. Súper dobrou hrou na bloku a výbornou hrou v poli eliminoval náš útok a to aj často z dobre vedeným útokom stredom siete. Klagenfurt ťažil z dobrého a útočného servisu, z ktorým sme mali ťažkosti. Set bol od začiatku v réžii domácich, len v v polovice setu sa našim dievčatám podarilo náskok znížiť na rozdiel jedného bodu (15:16). Záver však patril Klagenfurtu, ktorý set vyhral za 25 minút 25:20. V našom družstve striedala na smeči Salanciovú Mitrengová.

 

2.set bol už z našej strany iný. Postupne sme sa rozohrali v útoku, chýbal nám však efektívny útok na druhom smečiarskom poste. Tesné vedenie domácich sme vyrovnali v druhej časti setu na 18:18. Súper v koncovke setu získal náskok 23:19 a 24:20. Naše dievčatá sa nevzdali a po úpornej hre vyrovnali znížili na 23:24. Napriek veľkej bojovnosti v obrane sme skóre nevyrovnali kvôli neefektívneho útoku, ktorý súper opakovane ubránil a protiútoko premenil vo víťazstvo 25:23. Set trval 27 minút. Jelínkovú na nahrávke v priebehu setu na krátko striedala Čierna. 

 

 3.set, ako to už často býva, naše hráčky sa nevzdali a hru zlepšili, Celý set od začiatku do konca bol v našej réžii. Viedli sme nad súperom so 4 až 5-bodovým náskokom a set sme za 20 minút vyhrali 25:20. Od začiatku setu na smeči nastúpila Mitrengová namiesto Hnátovej a Herelová namiesto Rákošovej.

 

4.set Po krátkom zaváhaní na začiatku setu bol aj tento set postupne v našej réžii. Dobre sme útočili najmä stredom siete a lepšie podávali. Súper náš náskok zväčša o 3-5 bodov znížil len v polovici setu. V závere setu sme sa opäť presadili a zvíťazili za 24 minút 25:19. V závere setu na krátko nastúpili Hnátová a Krišková.

 

5.set sme žiaľ začali veľmi zle. Súper dobrým podaním získal na začiatku náskok 6:0. Tento bol ako sa neskôr ukázalo, rozhodujúci. Napriek postupnému znižovaniu náskoku súpera (na 5:9, 7:10), sa nepodarilo našim dievčatám vyrovnať a prebrať iniciatívu na víťazstvo. V polovici setu nastúpila namiesto Golitkovej Krišková. Set sme prehra 9:15 za 15 minút a celý zápas za 116 minút 2:3.

 

Hráčky súpera boli väčšinou menších postáv, ale veľmi pohyblivé a výborné v hre v poli. Ich najlepšie hráčky boli Walner (18 bodov), Banse (17 bodov) a Gustin (12 bodov).

Z našich hráčok boli najviac bodujúce: Salanciová 22 bodov, Kóšová 16 bodov a Golitková 10 bodov.

 

Zápas rozhodovali veľmi nepresne, žiaľ s chybami väčšinou v neprospech nášho družstva, Slovinci Gril a Miklosičová  

 

v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1069529, dnes je: 22. jún 2024, 12:21]