Prehra doma s Doprastavom 0:3.

(28. 11. 2010)

Prehru 0:3 v prvom derby v tejto sezóne Doprastavom zaznamenalo naše družstvo, žiaľ v domácom prostredí.

Okrem 1. vyrovnaného setu naše družstvo sklamalo a v dvoch ostávajúcich prehralo pomerne hladko.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Krišková, Cagáňová a Svatošová .

Ešte v rozcvičení pred samotným zápasom sa zranila na členku naša liberka Hinzellerová, po ošetrení však na zápas so sebazaprením nastúpila.

1.set. Počiatočný náskok Doprastavu (3:6,a 6:9) naše dievčatá vyrovnali a od stavu 9:9 hra bola  veľmi vyrovnaná. Naše družstvo už v ďalšom priebehu zväčša vyhrávalo jeden bod (12:11,13:12, 15:14,16:15) a v závere aj 17:15, 20:18, 21:19! Od tohto stavu vlastnými chybami a nedôrazným protiútokom sme pustili súpera do vedenia 22:21, 22:23, 23:24, čo súper aj nakoniec využil v zisk 1.setu 25:23. Set trval 25 minút. Veľká škoda straty tohto setu. V závere setu na podaní striedala Rákošovú Mitrengová.

V  2.sete sa  po vyrovnanom začiatku začal Doprastav útokom a dobrou obranou v poli výraznejšie presadzovať. Nášmu družstvu chýbal účinnejší útok z okrajov siete a lepšia obrana v poli. Doprastav si udržiaval náskok 4-5 bodov až do konca setu a vyhral 25:19 za 23 minút. Na smečiarskom poste Hnátovú vystriedala Mitrengová.

3.set  z našej strany bol ešte slabší. Tak ako mnoho ráz v minulosti, keď  dievčatá zabrali pri nepriaznivom vývoji 0:2 na sety, tento raz sa to nepodarilo. Súper od začiatku vyhrával a naše dievčatá sa ani v tomto sete nedostali do správnej hernej pohody. Nedarilo sa nám naďalej v útoku a bloku. Súper postupne zvyšoval náskok 9:5 na 17:11, 21:13 a set jasne vyhral za 23 minút 25:16. Od začiatku setu nastúpila na druhý smečiarsky post mladá Krišková, ktorú v polovice setu striedala Cagáňová. V závere setu striedala na nahrávku Svatošová a na útok Hnátová.

Naše hráčky nezastihol zápas v dobrej forme. Chybovali veľa na podaní, málo sme bránili súpera na bloku a v poli. Útočne sa nepresadili naše smečiarky, osobitne Hnátová (získala 2 body!) i Mitrengová, ale aj doteraz v zápasoch najviac bodujúca smečiarka Salanciová. Štandard si zachovala len Golitková. Aj výkon našich stredových hráčok Kóšovej a Rákošovej bol priemerný. Slabý výkon na nahrávke podala Jelínková. Výkon našej liberky Hinzellerovej bol poznačený zranením členka.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 8 bodov (8 útok) , Salanciová 8 bodov (6 ! útok, 2 podanie)

Výsledok:  Slávia UK EU – Doprastav 0:3 (-23, -19, -16)

Trvanie zápasu: 77 minút.

Rozhodovali Juráček a Bajči.

Najbližší zápas zohrá naše družstvo odvetu v Slovenskom pohári  v Sp. Novej Vsi v stredu 1.12..

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1052018, dnes je: 29. marec 2024, 15:18]