Slávia UKSlávia UK

Prehra doma s Doprastavom 0:3.


(28. 11. 2010)

Prehru 0:3 v prvom derby v tejto sezóne Doprastavom zaznamenalo naše družstvo, žiaľ v domácom prostredí.

Okrem 1. vyrovnaného setu naše družstvo sklamalo a v dvoch ostávajúcich prehralo pomerne hladko.

 

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Mitrengová,  Krišková, Cagáňová a Svatošová .

 

Ešte v rozcvičení pred samotným zápasom sa zranila na členku naša liberka Hinzellerová, po ošetrení však na zápas so sebazaprením nastúpila.

 

1.set. Počiatočný náskok Doprastavu (3:6,a 6:9) naše dievčatá vyrovnali a od stavu 9:9 hra bola  veľmi vyrovnaná. Naše družstvo už v ďalšom priebehu zväčša vyhrávalo jeden bod (12:11,13:12, 15:14,16:15) a v závere aj 17:15, 20:18, 21:19! Od tohto stavu vlastnými chybami a nedôrazným protiútokom sme pustili súpera do vedenia 22:21, 22:23, 23:24, čo súper aj nakoniec využil v zisk 1.setu 25:23. Set trval 25 minút. Veľká škoda straty tohto setu. V závere setu na podaní striedala Rákošovú Mitrengová.

V  2.sete sa  po vyrovnanom začiatku začal Doprastav útokom a dobrou obranou v poli výraznejšie presadzovať. Nášmu družstvu chýbal účinnejší útok z okrajov siete a lepšia obrana v poli. Doprastav si udržiaval náskok 4-5 bodov až do konca setu a vyhral 25:19 za 23 minút. Na smečiarskom poste Hnátovú vystriedala Mitrengová.

 3.set  z našej strany bol ešte slabší. Tak ako mnoho ráz v minulosti, keď  dievčatá zabrali pri nepriaznivom vývoji 0:2 na sety, tento raz sa to nepodarilo. Súper od začiatku vyhrával a naše dievčatá sa ani v tomto sete nedostali do správnej hernej pohody. Nedarilo sa nám naďalej v útoku a bloku. Súper postupne zvyšoval náskok 9:5 na 17:11, 21:13 a set jasne vyhral za 23 minút 25:16. Od začiatku setu nastúpila na druhý smečiarsky post mladá Krišková, ktorú v polovice setu striedala Cagáňová. V závere setu striedala na nahrávku Svatošová a na útok Hnátová.

 

Naše hráčky nezastihol zápas v dobrej forme. Chybovali veľa na podaní, málo sme bránili súpera na bloku a v poli. Útočne sa nepresadili naše smečiarky, osobitne Hnátová (získala 2 body!) i Mitrengová, ale aj doteraz v zápasoch najviac bodujúca smečiarka Salanciová. Štandard si zachovala len Golitková. Aj výkon našich stredových hráčok Kóšovej a Rákošovej bol priemerný. Slabý výkon na nahrávke podala Jelínková. Výkon našej liberky Hinzellerovej bol poznačený zranením členka.

 

 Najviac bodujúce hráčky: Golitková 8 bodov (8 útok) , Salanciová 8 bodov (6 ! útok, 2 podanie)

 

Výsledok:  Slávia UK EU – Doprastav 0:3 (-23, -19, -16)

Trvanie zápasu: 77 minút.

 

Rozhodovali Juráček a Bajči.

 

Najbližší zápas zohrá naše družstvo odvetu v Slovenskom pohári  v Sp. Novej Vsi v stredu 1.12..

 

v.h.


Venujte nám

 2%

 

 

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.
Viac

 

 

 

Fotogaléria

Linky

Ekonomická univerzita Bratislava
www.euba.sk

Medzinárodná Volejbalová Federácia
www.fivb.org

Konfederácia Európskeho Volejbalu
www.cev.lu

Stredoeurópska Volejbalová Zónová Asociácia
www.mevza.org

Slovenská Volejbalová Federácia

www.svf.sk

Slovak Sport TV
www.slovaksport.tv

TVCOM
www.tvcom.cz

Volejbal.sk
www.volejbal.sk

Volejbalový Klub Polície
www.volleyball.sk

Mikasa
www.mikasasport.sk

 

 

 

 

 

 

 

Volejbalová akadémia Zdenka Haníka
www.hanikvolleyball.cz

 

Český Volejbalový Svaz
www.cvf.cz

Ministerstvo Školstva
www.minedu.sk

Slovenská Asociácia Univerzitného Športu
www.saus.sk

Slovenská Asociácia Športu na Školách
www.sass.sk

 

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1069525, dnes je: 22. jún 2024, 11:42]