Víťazstvo nad Craiova 3:1 v 1.zápase Challenge Cup.

(11. 12. 2010)

Víťazstvo nad Craiova 3:1 v 1.zápase Challenge Cup.

Naše družstvo pred vlastnými divákmi vyhralo po dobrej hre nad rumunskou SCM Craiova v 2.kole Challenge Cup 2010/11. Bol to 1.zápas nášho družstva v tohtoročnej pohárovej súťaži.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Herelová a Mitrengová.

1.set. Po dobrom rozcvičení začali naše hráčky s elánom. Prvý bod dal súper a potom bola hra veľmi vyrovnaná. Do 1.technického tajmu sme išli s dvojbodovým náskokom. Súper však vyrovnal na 8:8 a potom až do stavu 11:11 bola hra vzácne vyrovnaná. Súper však v ďalšej fáze dobrými blokmi otupil náš útok, a postupne získal náskok 14:11. Našim dievčatám sa podarilo znížiť a aj vyrovnať na 16:16, neskôr aj na 19:19. Postupne sme začali mať prevahu, získali sme náskok 20:19, 23:20 a za 24:22 sme mali prvý setbal. Tento sme nevyužili, ale ďalší už pri 24:23 áno a získali dôležitý prvý set.

2.set sme začali výborne hneď od začiatku. Dobre sme podávali a blokovali. Viedli sme 4:1, 7:2. Prišla však strata koncentrácie a po nevyužitých útokoch (Salanciová) sme náskok stratili. Súper vyrovnal na 8:8. V ďalšej fáze sme sa znovu chytili a viedli 11:8, 13:9. Súper však znovu vyrovnal a po vyrovnanej hre začal preberať iniciatívu najmä zásluhou výborných blokov a útokov 194 cm Kolumbijčanky Ramirez. Od stavu 15:15 išiel súper  jasne do vedenia (20:16, 21:17, 24:17)  a set vyhral 25:17. Škoda tohto setu. Salanciovú na útoku striedala Mitrengová.

V 3.sete, začali naše dievčatá hrať lepšie. Od začiatku si vytvorili náskok 3:0, 5:0 9:1, 10:5. Súper síce vždy znižoval, ale dobrou útočnou hrou na sieti (Hnátová, Golitková, Kóšová) sme si až do konca setu udržiavali 5-6 bodový náskok. Pri stave 20:15 sa súperkám podarilo znížiť na 20:17, ale záver setu bol v našich rukách. Po stave 21:17, 23:18 a 24:19 sme set ukončili 25:19. Od začiatku setu na post blokárky nastúpila Herelová, ktorá vystriedala Rákošovú. V priebehu setu sa na smečiarsky post na vrátila Salanciová, ktorá vystriedala Mitrengovú.

4.set bol len na začiatku vyrovnaný (2:2). Od tohto stavu sme prebrali jasne iniciatívu a boli sme lepším družstvom. Dobre sme podávali, lepšie útočili aj stredom (Kóšová, Herelová) a celý set sme viedli rozdielom 5-7 bodov. Za stavu 16:7 prišlo krátke zaváhanie (16:10), ale po oddychovom čase sme pokračovali v dobrej hre a súpera jasne prevyšovali až do konca setu. Po 20:12, 23:16 a 24:17 sme vyhrali 25:17 a celý zápas 3:1.

Naše družstvo po viacerých predchádzajúcich nepresvedčivých výkonoch aj v domácom prostredí, zahralo podstatne lepšie a zaslúžene zvíťazilo nad nebezpečným a skúseným súperom.

Dobre hrala Hnátová v útoku aj v obrane v poli, tradične spoľahlivo Golitková, Kóšová,  Hinzellerová  a od striedania v 3.sete aj Herelová.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 17 bodov (útok 12, blok 4, podanie 1),  Hnátová  16 bodov (útok 13, podanie 3), Kóšová 15 bodov (útok 8, blok 4, podanie 3), Salanciová 9 bodov (útok 8, blok 1).

Výsledok:  Slávia UK Ekonomická univerzita – SCM CRAIOVA  3:1 (23,-17,19,17).

Rozhodcovia: Kršek Jaroslav (CZE) a Dobrev Dobromír (BUL)

Technický delegát: Singer Tomáš

Divákov 300.

Odvetu zohrá naše družstvo v stredu 15.12. v  Craiovej o 18.hod. V prípade prehry v zápase hocijakým rozdielom sa hrá dodatkový „zlatý“ set, ktorý by rozhodol o postupe medzi 16 družstiev tejto pohárovej súťaže.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1056231, dnes je: 19. apríl 2024, 21:00]