Slávia UKSlávia UK

Víťazstvo nad Linzom v MEL 3:0.

(19. 12. 2010)

Po návrate nášho družstva z úspešnej odvety 2.kola Challenge Cupu s SCM Craiova, nastúpili naše hráčky na 1.zápas odvetnej časti s Linzom. Tomuto družstvu mali sme čo odplácať za prehru v 1.zápase 1:3. Bol to náš posledný zápas v roku 2010.

Nastúpili sme v základnej zostave s dvoma zmenami: Salanciová – Krišková, Kóšová – Herelová, Jelínková, Golitková a Hinzellerová. Striedali Mitrengová a Čierna. Nehrala chorá Hnátová.

1.set sme nehrali dobre. Po vyrovnanom začiatku (3:3) súper aktívnou hrou v obrane a útoku  postupne viedol 7:3, 10:7, 16:9 až 21:11! V priebehu setu v našom družstve prišlo k striedaniu na nahrávke (Jelínková-Čierna) a v útoku (Krišková-Mitrengová). Až od veľmi nepriaznivého stavu 11:21 (!) naše hráčky začali náskok súpera razantne sťahovať. Po výbornom podaní Herelovej a účinných útokov Golitkovej sme bodovali až do vyrovnania 21:21. V koncovke setu súper síce ešte viedol o bod 22:21, 23:22, záver však po kvalitnom podaní Salanciovej a úspešných protiútokoch sme set vyhrali 25:23.

2.set bol zo strany nášho družstva úplne iný. Od začiatku sme hrali lepšie v obrane v poli na podaní a v útoku. Súpera sme nepustili k jeho hre založenej na výbornej obrane v poli a dobrom podaní. Naše dievčatá jasne prebrali iniciatívu. Od začiatku viedli 4:1, 10:6, 14:9, 19:13, 20:15 a set bez problémov vyhrali 25:17. Set sme hrali bez striedania.

3.set bol podobný druhému. Naše hráčky hrali s minimálnym počtom chýb. Efektívnym podaním otupili útok súpera a hru sme jasne držali v rukách. Celý set  sme viedli o 5-6 bodov (6:1, 11:6, 14:8, 17:12, 21:13, 23:17 a set ukončili  25:18. Set sme hrali bez striedania.

Po nevydarenom 1.sete výkon našich hráčok sa v ďalšom priebehu výrazne zlepšil a o víťazstve nášho družstva nebolo už pochýb.

Výsledok:  Slávia UK Ekonomická univerzita – Steg Linz 3:0 (23,17,18). 66 minút.

Naviac bodujúce hráčky:  Golitková 16 bodov (11 útok, 1 blok, 4 podanie), Salanciová 15 bodov (15 bodov (13 útok, 2 podanie), Kóšová 7 bodov (4 útok, 3 blok), Mitrengová 7 bodov (4 útok, 3 podanie) Herelová 6 bodov (4 útok, 2 podanie).

Rozhodcovia: Szabo Péter a Adler László (Maďarsko)

Najbližší zápas hrá naše družstvo až v Novom roku - 5.januára v Tirane 1.zápas 3.kola Challenge Cup.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.