Víťazstvo 3:1 nad Tiranou a postup do 1/8 finále Challnege Cup!

(12. 1. 2011)

Víťazstvo  3:1 nad Tiranou a postup do 1/8 finále Challnege Cup!

Odvetný zápas s Tiranou o postup do 1/8 finále v hale Mladosť vôbec nebol ľahký. Tirana prišla do Bratislavy so skúsenosťami z prvého zápasu, ktorý s nami pomerne hladko prehrala (0:3) Ich výkon však bol u nás o 100% lepší a naše družstvo muselo o víťazstvo a tým o postup tuho bojovať.

16-finále Challenge Cupu-odveta:
Slávia UK Ekonomická univerzita Bratislava - Tirana Tirana 3:1 (20, -19, 18, 24)
97 minút.

Rozhodovali: Michelinakis (Gr.), Lozanovičová (Bosna a Hercegovina), 300 divákov.

Zostava Tirany: Trengaová, Sallakuová, Xhixhaová, Brahová, Huqiová, Thakaová, libero Qoseová (Biciová, Dervishiová, Kokonoziová, Gjonasová)

Naše družstvo nastúpilo v základnej zostave:  Hnátová – Krišková, Kóšová –  Rákošová, Golitková, Jelínková a Hinzellerová. Striedali:Mitrengová, Salanciová, Herelová, Čierna

Úvod 1.setu našim dievčatám vyšiel. Hneď od začiatku sme získali náskok 1:0, 3:0, 5:0. Až za tohto  stavu urobil súper prvý bod. Aj v ďalšom priebehu držali naše dievčatá hru pevne v rukách. Dobré podávali a úspešne útočili najmä Golitkovou. Vyhrávali sme ďalej 8:2, 10:3  najviac o 9 bodov 16:7. Po viacerých nevyužitých protiútokov však súper sa začal herne chytať. Výborne bránil a podával. Napriek tomu si naše dievčatá udržiavali ďalej  pomerne náskok (17:12, 20:14, 22:14).Za tohto stavu po podaní Brahovej súper znížil náš náskok až na 22:18. No po našom oddychovom čase sme set  nakoniec jasne vyhrali skóre 25:20. Trval  24 minút. V sete striedala Rákošovú na podaní Mitrengová (18:12) a Salanciová na smeči Kriškovú (22:15).

2.set bol však od úvodu v réžii hráčok z Tirany, ktoré viedli 1:0, 4:1,8:5,11:5,12:9,14:12. Tirana sa jasne rozohrala. Ešte lepšie ako v 1.sete podávali, bránili, ale aj útočili. Naše dievčatá, ale začali podobne ako v Tirane (2.sete) začali zaberať. Postupne znižovali náskok súpera až do vyrovnania na 14:14, 16:16. Od stavu 16:15 viacero nevyužitých možností protiútoku nás stálo výraznejšie vedenie a súper vyrovnal na 18:18. To bola rozhodujúca fáza tohto setu. Zdalo sa ale, že koncovku setu uhráme. No v závere  Albánky výbornou hrou v obrane v poli a na sieti získali štvorbodový  náskok 22:18, ktorý ešte zvýšili a set dokončili jasne za 24 minút 25:18. Stav  zápasu 1:1. V priebehu setu (5:9) striedala Mitrengová na smeči Hnátovú, ktorá sa vrátila späť (17:17), Herelová na bloku  Rákošovú (18:21) a v závere  Čierna na nahrávke Jelínkovú (19:24).

3.set bol opäť v našej réžii. Naše hráčky v zostave z 1.setu, ale na v základe už zo Salanciovou  začali veľmi koncentrovane. Vyhrávali od začiatku 4:1, 5:3, 8:4, 11:6. Ani v ďalšom priebehu nepoľavili  hrali zodpovedne a udržiavali sa jasný náskok (15:9, 17:10 20:12. V útoku sa rozohrala Salanciová s Kóšovou. Naďalej  výborne hrala Golitková s Hinzellerovou. Viedli sme aj v závere setu 21:16 23:17 a setbal mali za stavu 24:18. Hneď sme ho premenili a získali dôležité vedenie v zápase 2:1. Set trval 22 min. V závere  setu (23:17) striedala Rákošovú na podaní Mitrengová.

4.set bol najvyrovnanejší s výbornou hrou na oboch stranách a s dramatickým záverom. Po našom vedení na začiatku setu 1:0, 4:2, 8:4 súper však stále cítil svoju šancu a zásluhou dobrej obrany a účinného servisu postupne naše vedenie zmazali a vyrovnali stav na 8:8. V ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná. Síce naše dievčatá získali 1-3 bodový náskok (10:9, 13:11, 17:14), ale súper sa nevzdal. Znovu začal doťahovať a vyrovnal na 18:18, neskôr na 19:19. Naše družstvo potom získalo malý náskok 20:19, 21:20, ale ani to nestačilo. Albánky znovu vyrovnali na 22:22 a začal boj o 4.set. V závere setu sa Tirane podarilo získať vedenie 23:22 a dokonca aj setbal 24:23. Koncovka bola však ešte dramatická  Setbal Tirany odvrátila úspešným útokom Hnátová. Táto sa aj ďalším úspešným smečom pričinila o náš mečbal  25:24. Za stavu tohto stavu dvoma výbornými blokmi Rákošovej sme set  nakoniec vyhrali 26:24. Víťazstvo 3:1 znamenal postup do 1/8 finále! Set trval až 27 minút.

Naviac bodujúce hráčky:  Golitková, 17 bodov (16 útok, 1 blok), Hnátová 16 bodov (14 útok, 2 podanie), Salanciová 15 bodov (13 útok,1blok,1podanie), Kóšová 13 bodov (9 útok, 1 blok, 1 podanie)

V najbližšom kole o postup do ¼ finále nás čaká pravdepodobne družstvo Oxic Palma de Mallorca. Hrá sa 1.2.2011 v Bratislave a 9.2.2011 na Mallorce.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058835, dnes je: 3. máj 2024, 07:51]