Zaslúžené víťazstvo nad Splitom 3:1.

(5. 2. 2011)

Po ťažkostiach Splitu so športovou halou sa zápas po dohode klubov odohral na našej pôde. Split po vypadnutí z Ligy champiónov sa v zostave už neobjavujú 2 brazílske hráčky a jeho kvalita je nižšia než v prvej časti súťaže, kde so Splitom sme práve pred TV kamerami zaznamenali veľmi cenné víťazstvom 3:2. Teraz naše hráčky nenechali nič na náhodu a pomerne presvedčivo vyhrali v štyroch setoch 3:1 a konečne si do tabuľky MEL zaznamenali 3 body.

Výsledok:  Slávia EU BA – ZOK Split 1700 - 3:1 (17,-22,22,13). 108 minút

200 divákov

Rozhodovali: Mezoffy (HUN) a Haas (AUT)

Nastúpili sme v základnej zostave: Mitrengová – Hnátová, Kóšová – Rákošová, Čierna, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Krišková a Smataníková.

Na zápas nebola pre slabšie predchádzajúce výkony nominovaná Jelínková a na poste druhej nahrávačky sa objavila juniorka Smataníková.

1.set nám vyšiel. Od začiatku sme prebrali iniciatívu v hre a až do konca setu sme jasne viedli. Naše družstvo malo kvalitný servis a útok. Súper mal slabú obranu na sieti a v poli. súper. Viedli sme 3:1, 6:3,10:5, 14:6, 19:9. Súper v závere setu nepriaznivé skóre znížil (19:13, 21:16) ale o víťazstve v tomto sete nebolo pochýb. Vyhrali sme 25:17 za 25 minút. V závere setu (21:16) naše družstvo striedalo keď na miesto Hnátovej nastúpila Krišková a Čiernu na nahrávke nahradila prvý raz v sezóne Smataníková.

2.set však podobný prvému nebol. Split sa postupne rozohral, začal lepšie útočiť a brániť. Začiatok setu vyšiel pre Split keď vyhrával 3:1, 6:4.7:6. Až pri tomto stave sa nám podarilo vyrovnať a potom hra bola až do stavu 16:16 vyrovnaná. Priebeh 9:8,9:11,12:14,14:14,15:1515:16. V závere setu však Split prebral iniciatívu, našim dievčatám sa nedaril najmä protiútok a blok a súper sa ujal vedenia 18:16, 20:17 22:18 23:20 a set dokončil víťazstvom 25:22. Trval 27 minút. Za stavu 11:12 nastúpila opäť Krišková namiesto Hnátovej a Smataníková na miesto Čiernej.

V 3.sete naše družstvo zabralo a po nie najlepšom začiatku z našej strany (0:1,2:3) sa hra postupne vyrovnala. (5:5,7:7, 8:8, 9:9). Naše družstvo však postupne získavalo najmú kvalitným podaní a blokmi iniciatíva a vedenie v sete 11:9,12:11,14:11,16:13 a v závere setu si stále udržiavalo 3-5 bodový náskok (18:13,2015, 22:16,24:16. v úplnom záver stratili sme koncentráciu a po neúspešných protiútokoch a súper znížil až na rozdiel 2 bodov 24:22. Nakoniec sme predsa let tento dôležitý set dotiahli do konca a za 27 minút vyhrali 25:22. V závere setu na krátko striedala Salanciová Mitrengovú.

4.set bol už jasne v našej réžii. Od začiatku sme získali vedenie (2:1, 4:1,6:4 a postupne náskok zvyšovali 9:5, 12:6 16:7 a súpera sme predčili vo všetkých činnostiach. Daril sa nám opäť servis (Rákošová, Mitrengová, Golitková) a postupene sme získali  násko až 10 bodov (19:9) O víťazovi prestalo byť pochýb a set sme vyhrali 25:13. Trval najkratšie – 20 minút.  Na začiatku setu (2:3) vystriedala nahrávačku Čiernu Smataníková a set dohrala do konca.

Najviac bodujúce hráčky: Rákošová 16 bodov (útok 7, blok 3, podanie 6), Mitrengová 14 bodov ( útok 9, blok 1, podanie 4), Golitková 13 bodov (útok 8, blok 1, podanie 4), Kóšová 13 bodov (útok 7, blok 6), Hnátová 12 bodov (útok 10,  podanie 2).

V sobotu 5.2.2011 hrá naše družstvo v Kamniku.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1058832, dnes je: 3. máj 2024, 07:45]