Slávia UKSlávia UK

Veľké víťazstvo v Kamniku 3:2

(6. 2. 2011)

Podobne ako prvý zápas s Kamnikom doma naše družstvo zvíťazilo tento raz na pôde Kamniku v piatich setoch 3:2. Proti Kamniku sa našim dievčatám darí, lebo vyhrali nad ním oba zápasy  v minuloročnej a aj tohtoročnej sezóne. Kamnik bol jasným favoritom, ktorý len nedávno zdolal nabitý Schwechat a bojuje o prvú štvorku v MEL. O to významnejšie je víťazstvo nášho družstva, lebo necestovala nahrávačka Jelínková  (nahradila ju Smataníková) a Salanciová hrá len málo kvôli liečeniu ramena.

Nastúpili sme v základnej zostave: Hnátová - Mitrengová, Kóšová – Rákošová, Čierna, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali Herelová, Krišková a Salanciová.

Calcit Kamnik – Slávia UK Ekonomická univerzita  2:3 (24, -22, 19, -23, 11), 132 min.

Rozhodovali: Brlas Bojan a Rajkovič Milan obaja Chorváti.

1.set. Začali sme s elánom a po našom vedení 1:0, 3:2, 5:4  sa hra vyrovnala. Od stavu 8:8 získalo naše družstvo dvojbodový náskok 10:8, ktorý neskôr postupne zvýšilo až na 6 bodov (13:10, 16:12, 17:14, 21:15). V závere setu naše hráčky povolili a umožnili súperovi náskok skorigovať a aj  vyrovnať na 22:22. Koncovka bola dramatická. Viedli sme 23:21 aj 24:22 a mali setbal. Súper však  vyrovnal 24:24, ale naše družstvo jedným protiútokom a úspešným blokom (Golitková - Krišková) set predsa len zaslúžene vyhral 26:24. Trval 26 minút. Za stavu 25:24 striedala Čiernu na blok Krišková.

2.set Kamnik sa rozohral a hneď od začiatku viedol 2:1, 5:2, 6:3. Aj v ďalšom priebehu dobre podával  a útočil. Nám sa nedaril servis a blok. Kamnik postupne zvyšoval náskok (10:5,12:6,16:9, 18:11 19:14 20:15) V závere setu sa našim dievčatám podarilo veľký náskok súpera znížiť (18:20 19:21, 21:23), dokonca až na rozdiel jedného bodu 22:23. To bolo žiaľ ale všetko. Koncovku Kamnik uhral a zvíťazil 25:22 za 25 minút. V našom družstve striedali Smataníková za Čiernu (4:8), Kóšovú na bloku nahradila Herelová (6:11) a v závere Hnátovú Krišková ( (22:23).

V 3.sete začal opäť dobre Kamnik a viedol od začiatku 1:0, 2:1, 4:2, 8:4,10:6, 13:10, a 15:12. Od tohto stavu sme výrazne zlepšili servis, protiútok a úspešné boli na bloku najmä Rákošová a Golitková. Hru a skóre sme postupne vyrovnali aj zásluhou dobre striedajúcej Salanciovej a Čiernej na 16:16. Od tohto stavu sme troma bodmi išli dovedenia 19:16 a náskok sme udržali až do konca setu (21:18, 23:19). Dvoma bodujúcimi podaniami Čiernej sme set dokončili 25:19. Trval 24 minút. V tomto sete na nahrávke od začiatku nastúpila Smataníková na miesto Čiernej a na blok Herelová na miesto Kóšovej.  V priebehu setu striedali Čierna Smataníkovú (7:12) a Salanciová Mitrengovú ((11:15).

4.set.bol znovu boj. Na začiatku bola hra vyrovnaná (2:2, 4:4). Kamnik postupne išiel do vedenia 8:6, 11:9 12:10, 14:12. Presadzoval sa najmä tvrdým útokom a dobrým servisom. Aj v ďalšom priebehu hry zvýšil náskok 18:14, 20:16, 22:17. Naše dievčatá však príkladne bojovali a náskok súpera znížili na 22:20. V koncovke viedol súper 24:21, naše dievčatá však znížili až na rozdiel jedného bodu 23:24. vyrovnať sa nám už nepodarilo. Záver predsa patril Kamniku, ktorý tretí setbal premenil na 25:23 a vyrovnal stav zápasu na 2:2. Set trval až 20 minút. V našom družstve opäť striedala Smataníková na nahrávke Čiernu (10:13), Kóšová sa vrátila a striedal Herelovú (13:16) a Salanciová striedala Mitrengovú (15:18) a Krišková Hnátovú (17:22).

5.set. ako to obyčajne v súbojoch týchto družstiev býva je už tradičný. Začiatok nám vyšiel Ihneď sme sa ujali vedenia 1:0, 4:1, 6:2 a strany striedali za 8:4. Daril sa nám servis, pozorne sme hrali na prihrávke  a dobre bránili. Súper postupne strácal dych, bol nervózny a často kazil. Aj po zmene strán sme hru kontrolovali a náskok udržiavali (10:5, 11:6, 12:7, 13:8 14:9). Súper dvoma bodmi síce znížil na 14:11, ale set bol už jasne náš. Vyhrali sme 15:11 za 15 minút a celý zápas v 132 minútovom boji 3:2. V tomto sete striedala za stavu 8:5 Hnátová Mitrengovú.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková 20 bodov (útok 15, blok 4, podanie 1),  Rákošová 13 bodov (útok 6, blok 7) Mitrengová 16 bodov (útok 13, blok 1, podanie 2), Rákošová 11 bodov (útok 5 , blok 4, podanie 2), Hnátová 11 bodov (útok 8, blok 1, podanie 2).

V utorok 8.2. cestuje naše družstvo na Mallorcu k odvetnému zápasu 1/8 finále Challenge Cupu. Zápas je v stredu 9.2. o 20.00 hod.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.