Prehra v PKO s Doprastavom po vyrovnanom priebehu 1:3.

(20. 2. 2011)

V PKO zohralo naše družstvo s Doprastavom predposledný zápas MEVZY. V odvetnom zápase z 1.časti súťaže išlo aj o nasadenie do play-off extraligy žien. Po veľmi vyrovnanom a dramatickom zápase naše družstvo síce prehralo 1:3, ale v oslabenej zostave bez výkonnostne slabej Jelínkovej (nahradila ju juniorka Smataníková) a chorej Hnátovej podalo veľmi dobrý výkon a prehralo zápas prakticky len v koncovkách setov. Aj bodový rozdiel oboch družstiev bol tesný 93:89 pre DPS.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Mitrengová, Kóšová – Rákošová, Smataníková, Golitková a Hinzellerová. V zápase striedali  Krišková a Čierna .

Doprastav – Slávia UK Ekonomická univerzita 3:1 ( 22, -18, 22, 20). 104 minút.

Rozhodcovia: Viktoríny-Lisá a Schimpl.

1.set. Počiatočný náskok  5:0 sa postupne nášmu družstvu podarilo postupne znižovať (5:7, 6:8, 11:12) a vyrovnať v polovici setu na 12:12. Potom hra bola vyrovnaná (13:13, 15:15). Naše dievčatá zlepšeným príjmom podania, účinným servisom (Mitrengová) a výborným útokom (Salanciová) sa dostali do tesného vedenia 17:16 a 19:17. Chybným servisom sme však súperovi dali príležitosť sa  nielen chytiť a vyrovnať 19:19, ale aj ísť do vedenia 21:19. Našim dievčatám sa podarilo ešte vyrovnať na 22:22, ale záver mal Doprastav lepší a vyhral 25:22 za 22 minút.

2.set bola naša hra od začiatku veľmi dobrá. Doprastav sme dostali pod tlak a od začiatku až do konca setu sme viedli (2:1, 5:1, 8:5, 10:6) V priebehu setu  dokonca až sedembodovým náskokom (14:7). Zásluhou dobrého podania (Golitková) príjmu podania a obrany v poli (Hinzellerová, Golitková) sme mali iniciatívu a hru jasne v rukách. Napriek zníženiu Doprastavu (15:11, 17:14, 18:15) sme v závere setu  hrali opäť dobre a znovu sme zvýšili vedenia na 20:15, 22:16, 24:17. Setbal sme premenili za stavu 24:18. Set trval 22 minút. Za stavu 15:13 do hry nastúpila na nahrávku namiesto Smataníkovej Čierna.

V 3.sete bola hra od začiatku až do konca veľmi vyrovnaná (1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:5, 6:6, 7:7, 8:8 12:12, 14:14). Na sieti sa rozohrala Kóšová a najmä  protiútokom (Salanciová) sme získali malý náskok 16:14, 19:18, 20:19. Tento sme však neudržali  najmä chybným podaním (Salanciová). Doprastav vyrovnal na 20:20. V dramatickej koncovke Doprastav viedol o bod (21:20), našim dievčatám sa podarilo ešte vyrovnať na 22:22. Za tohto stavu namiesto Čiernej striedala na blok Krišková. Opäť chybným podaním sme sa pripravili o výhodu na sieti. Záver žiaľ patril Doprastavu, ktorý získal tri body za sebou a set rozhodol pre seba 25:22. Tento set bol najdlhší v zápase a trval až 27 minút. Škoda tohto prehraného setu lebo naše družstvo príkladne bojovalo, hralo dobre a len pár zbytočných chýb nás pripravili o víťazstvo v sete.

Aj 4.set bol v znamení našej dobrej hry a bojovnosti. Naše dievčatá zásluhou úspešných útokov na okraji (Salanciová), na strede (Kóšová), výbornej hry v obrane na sieti (Košová, Rákošová), v poli (Hinzellerová) a podaní (Rákošová, Golitková) ujali vedenia 2:0, 4:2, 7:4 9:8 a viedli až do stavu 11:10. Potom Doprastav vyrovnal na 11:11 a od toho momentu bola hra znovu veľmi vyrovnaná (13:13, 15:15).) Viedli sme ešte 15:14, Doprastav vyrovnal  a išiel do vedenia 17:15, 18:16. V závere zvýšil náskok na 21:17. Našim hráčkam sa v týchto momentoch nedarila nahrávka (Čierna) a protiútok (Mitrengová, Rákošová).Naše hráčky sa nevzdali, bojovali ďalej a znížili na 20:21. Záver však opäť vyšiel Doprastavu. Súper troma bodmi získal rozhodujúci a za stav 24:21 premenil mečbal na víťazstvo 25:20. Set trval 25 minút. Za stavu 18:21 na nahrávku namiesto Čiernej sa vrátila Smataníková.

Napriek prehre bol výkon nášho družstva dobrý. Prehrali sme ho najmä vinou nevynútených chýb najmä v koncovkách setov (podanie), slabom protiútoku v záveroch setov a menšími možnosťami na striedaní hráčok. Celý zápas bol veľmi vyrovnaný, ale žiaľ okrem 2.setu s neúčinnými koncovkami.

O našej dobrej hre svedčí štatistika vedenia v priebehu zápasu. Naše družstvo viedlo v priebehu štyroch setov zápasu 11 x oproti DPS 9 x (1set: UK 1x, - DPS 2x , 2.set: UK 1x – DPS 1x, 3 set: UK 4x – DPS 4x, 4.set: UK 5x – DPS 2x).

Najviac bodujúce hráčky: Salanciová 23 bodov (21 útok, 2 blok), Kóšová 11 bodov (11 útok), Golitková 9 bodov (8 útok, 1 blok ), Mitrengová 9 bodov (6 útok, 2 blok, 1 podanie), Rákošová 6 bodov (3 útok, 2 blok, 1 podanie).

Najbližší zápas zohrá naše družstvo posledný zápas MEVZY doma vo štvrtok 24.2. o 17.00 hod s Prostějovom.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057835, dnes je: 27. apríl 2024, 00:16]