Víťazstvo v Sp.Novej Vsi 3:0 a postup do ½ play-off

(19. 3. 2011)

Odvetný zápas v Spišskej Novej Vsi vyhralo naše družstvo 3:0 a zabezpečilo si postup do ½ finále play-off. Víťazstvo sme dosiahli výraznejšie ako v  prvom zápase doma, ale nebolo to ľahké najmä kvôli zdravotným problémom, ktoré má v súčasnosti naše družstvo. Salanciová sa zranila v utorok na tréningu (palec), Mitrengová kvôli brušnému svalstvu stále nemôže útočiť a Hinzellerová nie je so svalovým zranením stehna ešte fit. S družstvom prvý raz nastúpila na post smečiarky Pištěláková Nikola a Hinzellerová bola pripravená tiež na post smečiarky.

Naše družstvo v tejto kombinovanej zostave hralo svedomite a aj napriek horšiemu začiatku v 1. a 2.sete zápas zvládlo s istotou.

VK Spišská Nová Ves  Slávia UK Ekonomická univerzita 0:3 (-14, -18, -7).  61 minút

Rozhodcovia: Hoger Peter a Sevický Ján.

Základná zostava: Hnátová-Pištěláková,Kóšová–Rákošová, Golitková,Jelínková+liberka Mitrengová.

Striedali: Herelová, Krišková, Čierna.

1.set sme začali zle. Nezachytili sme dobrý servis súperiek a hneď bolo 0:3.Vyrovnali sme, ale sme ešte prehrávali 3:4. To bolo však posledne vedenie Spišiačok v tomto sete. Postupne sme sa začali presadzovať dobrým podaním (Hnátová) a výborným útokom Golitkovej. Získavali sme čoraz väčší náskok (10:6, 14:9, 19:9, 22:10) a set sme s prevahou dokončili za 20 minút 25:14. Set sme hrali bez striedania.

2.set: Ani tento set sme nezačali dobre. Súperky výborne podávali a dobre bránili v poli. Naše dievčatá chybovali na príjme podania a v obrane. Súper viedol od začiatku 2:0, 5:2, 9:6 až 11:6! Od tohto stavu naše dievčatá však  vyvinuli väčší tlak na sieti (Golitková, Kóšová), na servise (Golitková, Hnátová) a postupne sme vyrovnali 11:11. Ešte sme prehrávali 12:13, ale to bolo zo strany súperiek všetko. Naše blokárky Kóšová, Rákošová dobre bránili útok súpera na sieti a dobre sme hrali aj v poli (Jelínková, Hinzellerová, Mitrengová). Postupne sme získali náskok 15:13, 18:15, 20:15, 22:16 a set vyhrali 25:18 za 23 minút. Za stavu 6:8 striedala na Pištelákovú na smeči Hinzellerová a za 23:17 Hnátovú na smeči Krišková.

3.set  už bol bez problémov. Viedli sme od začiatku 5:0  a súperkám sme v tomto sete dovolili uhrať len 7 bodov. Často chybovali na sieti a ich servis sme prihrávali už bezpečne. Od stavu 5:0 sme získavali  náskok 9:4, 15:618:7 a do konca setu už len bodovali naše hráčky. Vyhrali sme jasne 25:7 za 18 minút.  Od začiatku setu hrala opäť Pišteláková a v priebehu setu striedali: Herelová na blok na miesto Rákošovej, Krišková na miesto Hnátovej (13:6)  a Čierna na miesto Jelínkovej (21:7).,

Najviac bodujúce hráčky:

Kóšová 10 bodov (útok 9, blok 1), Golitková  18 bodov (útok 15, blok 1, podanie 2), Rákošová 6 bodov (útok 2, blok 2, podanie 2), Hnátová 6 bodov (útok 4, blok 1, podanie 1), Pišteláková 5 bodov (útok 2, blok 1, podanie 2).

V stredu 23.3. o 16.30 nás čaká v 1.zápase semifinále play-off víťaz duelu Pezinok Senica. .

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057676, dnes je: 26. apríl 2024, 15:03]