Víťazstvo v 1.zápase ½ finále play-off Pezinkom 3:0.

(26. 3. 2011)

V prvom zápase 1/2 finálovej série (hrá sa už na tri víťazstvá) vyhralo naše družstvo pomerne hladko..

Celý zápas sa niesol v duchu našej prevahy na sieti a na podaní. Výsledkom bolo víťazstvo ľahšie ako sme čakali aj keď si uvedomujeme, že naše dve hráčky na hosťovaní v Pezinku (Bognárová a Cagáňová) v zápase nehrali. V zostave družstva chýbala naša smečiarka Salanciová pre zranenia palca. Na post liberky sa po dvoch týždňoch vrátila Terka Hinzellerová a do zostavy okrem Pištělákovej sa dostala aj druhá hráčka z B družstva Hrubinová.

Základná zostava: Hnátová-Pištěláková, Kóšová–Herelová,Golitková,Jelínková+liberka Hinzellerová. Striedali: Hrubinová, Mitrengová.

Slávia UK Ekonomická univerzita –  VTC Pezinok 3:0 (10, 16,17).  61 minút

Rozhodcovia: Dovičovič a Juráček.

1.set bol na začiatku v znamení nášho účinného servisu a dobrého protiútoku. Od začiatku sme sa ujali vedenia 1:0,3:1,5:2,8:3. Aj v ďalšom priebehu sme ťažili z lepšieho podania a príjmu podania. Súperovi sa hra nedarila hlavne v útoku a na príjme podania. Od stavu 10.5 sme náskok zvyšovali 15:6, 19:8 22:10 a set vyhrali za 18 minút 25:10. Hrali sme bez striedania.

2.set bol podobný prvému. Od začiatku si naše dievčatá získali náskok 1:0, 5:2, 10:5 a v spoľahlivej hre pokračovali celý set. Ťažili sme znovu z efektívneho servisu, dobre blokovali a útočili. Ďalší priebeh hry bol jasný 12:7, 16:8, 20:10, 23:12. Súper za tohto stavu znížil troma bodmi na 23:15, ale po našom oddychovom čase sme set dvoma bodmi ukončili a zvíťazili 25:16 za 20 minút. Za stavu 21:11 striedala Pištelákovú na sieti Hrubinová.

3.set  bol najviac vyrovnaný. Naše dievčatá síce od začiatku viedli  2:0, 4:2, 6:4, 8:5, ale súper troma bodmi za sebou stav vyrovnal na 8:8. Po oddychovom čase sme zásluhou dobrého podania Herelovej a útokmi Golitkovej a Kóšovej išli znovu do vedenia 11:8. V ďalšom priebehu sme už hru kontrolovali a náskok zvýšili z 13:10 na 20:10. V závere súper zásluhou kvalitného podania znížil na 21:16. V koncovke však už uhral len jeden bod a tak naše družstvo set vyhralo za 23 minút 25:17 a celý zápas  3:0. V závere sete na podanie na miesto Kóšovej nastúpila Mitrengová, ktorá ukončila zápas priamym bodom na podaní.

Najviac bodujúce hráčky:

Hnátová 14 bodov (útok 11, blok 1, podanie 2), Golitková  11 bodov (útok 8, blok 2, podanie 1), Kóšová 11 bodov (útok 8, blok 2, podanie 1), Pištěláková 9 bodov (útok 5 , blok 2, podanie 2), Herelová 8 bodov (útok 4, blok 2, podanie 2).

V sobotu 26.3. o 18. hod. nás čaká 2.zápas semifinálovej série v Pezinku.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1057881, dnes je: 27. apríl 2024, 06:15]