Slávia UKSlávia UK

Prehra v 1.zápase finále play-off v PKO s Doprastavom 0:3.

(14. 4. 2011)

1.zápas finálovej série o majstra Slovenska (hrá sa na 3 víťazstvá) nášmu družstvu nevyšiel. Prehrali sme po nie celkom vydarenom výkone v troch setoch a to napriek tomu, že sme zápas začali dobre a  v treťom sete sme do police setu viedli. Na rozdiel od súpera sa nám nedarilo predovšetkým na príjme podania a časté chyby na podaní a v útoku nás stáli lepší výkon a výsledok.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Hnátová, Kóšová – Herelová, Golitková Jelínková a liberka Hinzellerová. V zápase striedali  Krišková, Čierna.

Doprastav – Slávia UK Ekonomická univerzita 3:0 ( 21, 23, 17). 68 minút.

Rozhodcovia: Fatrdla a Dovičovič.

1.set. Začiatok našim dievčatám vyšiel. Získali sme mierny náskok a viedli sme 1:0. 3:1, 6:4. Súper však vyrovnal na 6:6 a pri prvom technickom tajme viedol o bod 8:7. V ďalšom priebehu získaval náskok najmä kvôli nášmu slabému a často chybnému podaniu. Doprastav viedol 11:9, 13:11, 15:12, 16:13. Našim dievčatám sa podarilo vyrovnať na 17:17. V tomto priebehu bol hra veľmi vyrovnaná. Keď súper získal jednobodový náskok, my sme vyrovnali (18:18, 20:20). Od tohto stavu však súper odskočil na dva body 22:20. Po našom oddychovom čase  žiaľ prišli nevynútené chyby na podaní a príjme podania a súper získal prvý setbal. Ešte sme znížili na 21:24, ale druhý setbal Doprastav premenil a vyhral 25:21. Set trval 22 minút. Za stavu 12:15 Salanciovú, ktorej sa nedarilo vystriedala Mitrengová.

2.set bol takmer celý v réžii Doprastavu. V zostave od začiatku namiesto Salanciovej pokračovala Mitrengová. Po vyrovnanom začiatku 1:1, 2:2, súper postupne prebral iniciatívu a viedol 8:4, 12:7, 13:10, 16:13, 18:14. našim dievčatám sa nedaril najmä útok vinou nepresného príjmu podania. V obrane sme bojovali, ale blok a protiútok bol slabý. Súper viedol až do záveru setu 20:14, 22:15, 23:17. pri tomto stave presným a účinným podaním Kóšovej sa nám podarilo náskok znížiť až na rozdiel jedného bodu 24:23. Súper však predsa len bod urobil a set dokončil 25:23. Trval 25 minút.  Striedania: Za stavu 5:11 striedala Hnátovú Salanciová, pri 14:20 prišlo k dvojitému striedaniu Golitkovú na podaní nahradila nahrávačka  Čierna a Jelínkovú smečiarka Krišková.

3.set  bol z našej strany najlepší. Začali sme s nahrávačkou Čiernou. Od začiatku sme viedli 3:1, 4:3, 7:5, 9:6 a až 10:6. V tomto čase sme mali hru v rukách. Zlepšili sme servis, a najmä bloky. Postupne však Doprastav začal náš sľubný náskok doťahovať (10:8, 11:10) a vyrovnal na 11:11 neskôr 12:12. Do stavu 16:16 bola hra a stav veľmi vyrovnaný (14:14, 15:15, 16:16). Žiaľ od tohto stavu viaceré chybné príjmy podania nás stáli úspešný útok. Súper prebral iniciatívu a viedol 18:16, 20:17  a set dokončil 25:17. Trval 21 minút. Od stavu 11:11 striedala Čiernu na nahrávke Jelínková, pri 13:21 Mitrengovú Hnátová a za stavu 16:18 Salanciovú mladá Pištěláková. Salanciová sa vrátila do hry pri stave 17:22.

Najviac bodujúce hráčky: Kóšová 11 bodov (5 útok, 3 blok, 3 podanie), Golitková 9 bodov (7 útok, 1 blok, 1 podanie ), Mitrengová 7 bodov (5 útok, 1 blok, 1 podanie), Salanciová 4 body ( 4 útok).

2 zápas finále zohrá naše družstvo doma v piatok o 17.00 hod.

v.h.

Venujte nám

2%

Z histórie ženského volejbalu v Slávii UK Bratislava
V Slávii UK sa volejbal organizuje od roku 1953. Najskôr pod hlavičkou VŠ Bratislava, neskôr pod názvom Slávia Univerzita Komenského Bratislava. Od jeho založenia je vysokoškolským klubom. Je najúspešnejším ženským volejbalovým klubom na Slovensku, ako aj veľmi uznávaným a úspešným klubom v celej Európe.