Zaslúžené víťazstvo v 2.zápase finále play-off doma s Doprastavom 3:1.

(16. 4. 2011)

V druhom finále pred zaplnenou halou Mladosť za prítomnosti oslávenca Bohuša Goliana (80) a našej slávnej Mišky Ňurcíkovej – tohtoročnej Miss Slovenska, sa našim dievčatám dokonale podarila odveta za prehru v prvom zápase finálovej série v PKO. Víťazstvo nášho družstvo bolo po veľkom boji, ale na prosto zaslúžené. Hra nášho družstva bola výrazne lepšia, s potrebnou koncentráciou na sieti a v poli, aj keď sme sa znovu nevyvarovali zbytočných chýb v sérii. Súpera sme predčili v obetavosti, bojovnosti lepšom servise a variabilnejšom útoku. Na rozdiel od prvého zápasu súpera sa nám darilo oveľa lepšie na prijme podania, čo bol rozhodujúc pre náš útok.

Nastúpili sme v základnej zostave: Salanciová – Mitrengová, Kóšová – Herelová, Golitková, Jelínková a liberka Hinzellerová. V zápase striedali Rákošová a  Čierna.

Slávia UK Ekonomická univerzita Doprastav 3:1 ( 21, -18, 20, 25). 101 minút.

Rozhodcovia: Fatrdla a Bajči.

1.set. Začiatok bol veľmi vyrovnaný. Prvé body v zápase sme dali my, viedli sme 2:0 neskôr 3:2. Súper však vyrovnal a išiel do vedenia 3:4, 4:6, 6:8. Po technickom tajme sme nielen vyrovnali, ale účinným servisom Salanciovej a protiútokom sme išli do vedenia 9:8, 11:8.  Aj v ďalšej fáze sme pokračovali v dobrej hre dobrom servise (Herelovej 2 esá za sebou)  a náskok zvýšili na 13:9 a 15:9. V týchto fázach sa nám hra darila v útoku (Golitková, Mitrengová), na príjme podania a v obrane v poli (Hinzellerová, Golitková). Od stavu 16:10 sme náskok ešte zvýšili na 20:12. Potom súper znížil na 20:15, ale naše hráčky bojovali a pokračovali v bodovaní až do 24:15. Prišlo však zaváhanie, chyby v útoku súper znížil na 24:21, ale nakoniec sme využili siedmy setbal a vyhrali 25:21. Set trval 25 minút. Za stavu 24:21, striedala mladá Pištěláková v útoku Salanciovú a uviedla sa dobrým protiútokom.

2.set bol poznačený rozohraním sa Doprastavu. Zo začiatku bol stav veľmi vyrovnaný. Viedli sme síce 1:0, 2:1, 3:2. Súper však  vždy vyrovnal a do prvého technického tajmu už viedol 5:3 a 8:5. Aj v ďalšej fáze sa mu darilo v útoku (Konečná), na servise a v obrane. Naše dievčatá chybovali viac ako v prvom sete v útoku na príjme podania a na nahrávke. Výsledkom bolo vedenie Doprastavu 10:7, 13:8, 15:9, 18:12, 20:13.  Našim dievčatám sa podarili len niektorými bodmi znižovať stav. V závere setu sme znížili na 23:16 a 24:18, Doprastav však druhý setbal premenil a vyrovnal stav zápasu na 1:1. Set trval 22 minút. V našom družstve za stavu 5:11 Salanciovú striedala Pištěláková, ktorá sa vrátila späť  do hry za stavu 9:6 a pri stave 15:23 Herelovú na bloku striedala Rákošová.

3.set :  Aj na začiatku tohto dôležitého setu Doprastaváčky pokračovali v dobrej hre a a po našom počiatočnom bode 1:0, získali náskok 3:1, 8:4. Po technickom tajme naše dievčatá začali zlepšovať hru a príkladne bojovať. Postupne náskok súpera znižovali 7:9, a vyrovnali 9:9.  Od tohto stavu začal veľký boj. Družstvá sa prekonávali najmä v v obrane v poli. Výborné zákroky v poli predvádzala Hinzellerová a mladá Pištěláková. Hra aj skóre bola v tejto fázy vyrovnaná (10:10, 11:11, 12:12). Postupne sa našim dievčatám podarilo získavať malý náskok 14:12, 16:14, 18:17. Súper však vždy vyrovnal až do stavu 18:18. Záver setu patril však našim dievčatám. Výborným servisom Herelovej (3 esá za sebou) sme sa dostali do rozhodujúceho vedenia 20:18, 23:18, Súper ešte znížil pri 23:19 a 24:20, koncovku sme však v pohode uhrali a zvíťazili 25:20. Trval 26 minút. Za stavu 10:11 striedala Mitrengovú Salanciová, ktorá sa v tomto sete už začala presadzovať.

4.set:  Otázkou bolo, či sa našim dievčatám podarí udržať vysoký štandard hry. Začiatok tomu nenasvedčoval. Doprastav sa ujal vedenia 1:0, 3:2, 4:6, 5:7 a do 1. technického tajmu ako v predchádzajúcich setoch viedol 8:6. Aj v ďalšom priebehu najmä zásluhou tvrdých útokov Konečnej  viedol Doprastav 11:6, 13:6 až 14:7. Po striedaní nahrávačky Jelínkovej Čiernou, pri jej podaní sa nám podaril obrat v sete. Postupne sme náskok znižovali na 14:11, 14:12, 14:13 a vyrovnali 14:14! Od tohto stavu išlo o to, či naše dievčatá získajú rozhodujúci náskok pre víťazstvo v tomto sete a zápase alebo nie. Hra bola mimoriadne vyrovnaná. Obe družstvá sa prekonávali v obrane v poli a a žiadne nešlo do rozhodujúceho vedenia. Bodovalo sa bod po bode, stav bol vzácne vyrovnaný. My sme viedli často o bod, súper vždy vyrovnal (14:15, 15:15, 16:15, 16:16, 17:16, 18:17, 18:18, 19:18, 19:19). Po našom vedení 20:19 súper odskočil na rozdiel 20:22. Nesmiernou bojovnosťou sme vyrovnali na 22:22 a ujali vedenia 23:22. Koncovka bola mimoriadne dramatická. Súper získal prvý setbal za stavu 24:23 a druhý za 25:24. naše dievčatá oba odvrátili a vyrovnali na 25:25. Potom Salanciová dvoma fantastickými esami  na podaní (!) získal dva body a ukončila zápas víťazstvom nášho družstvo. Set trval 28 minút. Striedanie pri: 6:13  Čierna Jelínkovú, ktorá sa vrátila za stavu 15:16.

Najviac bodujúce hráčky: Golitková  bodov (13 útok, 1 blok, 1 podanie), Kóšová 11 bodov (7 útok, 4 blok,  Herelová 8 bodov ( 3 útok, 5 podanie), Mitrengová 8 bodov (8 útok), Pištěláková 5 ( 5 útok).

3 zápas finále zohrá naše družstvo v PKO v stredu 20.4. o 17.30 hod.

2%

© 2005 Slávia UK. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems. [počet návštev: 1051853, dnes je: 28. marec 2024, 10:23]